www.infoglobe.cz » Malajsie, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple

Malajsie, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple

Publikováno: 24.2.2018
Určitě se během pobytu v Kuala Lumpuru vydejte do čínského města v okolí Petaling Street (stanici Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiony lemovaná ulice, kde téměř polovinu obyvatel tvoří Číňané.

Chinatown   Chinatown

Najdete zde snad všechny možné čínské pokrmy, na které si jen vzpomenete. Od pečené kachny až po hokkienské mee (nudle vařené s krevetami, masem a tmavou omáčkou). Na originální pokrmy z jílové hlíny Evropan jen nejistě zvedne obočí, ale ať tak či tak, čínské jídlo si zde můžete dát v kteroukoliv hodinu. Probuďte v sobě skrytého obchodníka, neboť ulice je také známá jako sen zákazníka – většina stánků nabízí slevy na oblečení, jídlo i suvenýry, ale musíte smlouvat. Místní obchodníci mají smlouvání jako zábavu a slevu na zboží si musíte takříkajíc zasloužit. Počítejte s tím, že někteří prodavači jsou velmi neodbytní ve snaze přesvědčit vás ke koupi jejich mnohdy neoriginálního zboží.

Chinatown občerstvení

Guan Di Temple 

Jedním z nejpůsobivějších čínských chrámů v Kuala Lumpuru je chrám Guan Di (známý také jako chrám Kuan Ti) – krásný taoistický chrám. Turisté, kteří navštíví Chinatown, mohou snadno dojít do Jalan Tun H. S. Lee, malé ulice, která je paralelní s rušnou ulicí Petaling. Při vstupu do chrámu potkáte mnoho místních, kteří se modlí a uctívají Guan Di.

Můžete si zde prohlédnout legendární Guan Dao (čínská sečná zbraň vyrobená z 59 kg mědi). Mnoho nájezdníků tento chrám nepřetržitě okupovalo. Věřili totiž, že meč má zvláštní sílu, protože člověk, který se ho dotknul nebo ho zvednul, dostal od meče neporazitelnost a ochranu. Původ tohoto chrámu se datuje do doby jednoho z největších čínských válečníků, který je známý jako generál Kwan, Guan Di nebo Guan Yu. Byl mu udělen titul „bůh války“ a mnozí se rozhodli ho uctívat kvůli jeho vynikajícím bojovým a válečným dovednostem. Bůh války však dá dle legendy požehnání pouze těm, kteří mají čistou mysl.

čínský chrám Guan Di Temple

Po vstupu do chrámu vás uvítají dvě obrovské sochy generála. Jakmile se dostanete do chrámu, vysloveně cítíte, jak množství zavěšených kadidel vytváří pocit blaženého klidu, rázem se ocitnete v jiném světě. V jeho zadní části si můžete prohlédnout sochu Guan Di zblízka. Po boku velkolepého boha války jsou zhmotněni jeho kmotřenci Guan Ping a Zhou Cang.

Guan Di Temple

Nejlepší čas na návštěvu chrámu je brzy ráno. Nejenže je zde mnohem vetší ticho a klid, ale po ránu uvidíte mnoho Číňanů, kteří zapalují kadidlo a modlí se k lepší budoucnosti. Nejlepší roční doba k návštěvě chrámu je kolem čínského nového roku. Ve dnech před začátkem nového roku je chrám obvykle velmi přeplněný. Chrám je otevřen denně od 7.00 do 19.00 (otevírací doba se může lišit během festivalů). Neexistuje žádný vstupní poplatek, ale můžete zanechat malý dar.

chrám Sri Maha Mariamman

Kousek od tohoto chrámu se nachází neméně zajímavý indický chrám – Sri Mahamariamman. Parkovací místa jsou v blízkosti Chinatownu celkem snadno k mání, pokud pojedete metrem, je třeba vystoupit na stanici Pasar Seni a dojít do chrámu, který je vzdálen pouhých 200 metrů. Po návštěvě chrámů doporučujeme obhlédnout i Central Market, který nabízí ukázky lidového umění a řemesel.

GPS: 3°08'38.2"N 101°41'49.3"E

 

Text: Monika Fuchsová

Foto: Monika Fuchsová, IQRemixDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie, Kuala Lumpur – srdce země
Publikováno: 10.2.2018
Kuala Lumpur mělo své skromné počátky jako důlní město v 50. letech minulého století, než se stalo federálním hlavním městem Malajsie. Dnes je to nejrychleji rostoucí a turisticky nejvyhledávanější město. Potkáte zde tamilské, čínské, malajské a domorodé obyvatele.

Malajsie, ostrov Kapas – skrytý poklad
Publikováno: 15.4.2019
Klidný ostrov s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a nedotčeným podmořským světem je sen každého z nás. Už jste někdy slyšeli o tomto malém ráji? Díky bílým plážím dostal tento ostrov jméno Pulau Kapas neboli „Bavlněný ostrov“. (Kapas znamená v malajštině „bavlna“, Pulau „ostrov“).

Malajsie – to nejlepší z celé Asie
Publikováno: 18.3.2019
Architektonicky ohromující města, čajové plantáže, tropické deštné pralesy, historické památky a bílé pláže. Vítejte v Malajsii, v multikulturní zemi se silnými vlivy z Číny, Indie a zbytku jihovýchodní Asie.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologické zahrady a tradiční rybí trh
Publikováno: 7.4.2018
Projíždíme ostrov Borneo křížem krážem a dnes ho poznáme zase o něco víc…

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – kouzelné ostrovy nedaleko hlavního města Kota Kinabalu
Publikováno: 31.3.2018
Národní park Tunku Abdul Rahman (nebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) se nachází u pobřeží Kota Kinabalu v Sabahu. Je tvořen pěti ostrovy – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – procházka mangrovovým lesem a ochutnávka mořských specialit
Publikováno: 24.3.2018
Ostrov Borneo se dělí na dvě části, ta jižní spadá pod Indonésii a severní část patří Malajsii. Naším cílem byl právě sever, konkrétně stát Sabah, který je plný exotických rostlin a živočichů.

Malajsie, Kuala Lumpur – národní mešita Malajsie a Bird Park
Publikováno: 17.3.2018
Národní mešita Malajsie se nachází diagonálně naproti nádraží. Má velkou kapacitu – pojme až 15 000 lidí a je obklopena bujnou zelení, která se rozprostírá na ploše 13 hektarů. Mešita byla postavena na místě kostela v roce 1965. Hlavními rysy jsou 73 metrů vysoké minarety. Hlavní konstrukce střechy byla inspirována myšlenkou otevřeného deštníku, zatímco minarety mají evokovat deštník naopak složený.

Malajsie, Kuala Lumpur – Malá Indie a planetárium
Publikováno: 10.3.2018
Brickfields je oficiální Malá Indie a bývala obyčejnou obytnou čtvrtí nedaleko Kuala Lumpuru, nedávno však byla přeměněna na široký bulvár s indickými obchody a restauracemi provozovanými indickou komunitou.

Malajsie, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikováno: 3.3.2018
Nejpozoruhodnějším znakem chrámu Sri Maha Mariamman je struktura podobná tvaru lidského těla s hlavou směrem na západ a nohama směřujícíma na východ. Nohy symbolizuje věž vysoká 75 metrů, je ozdobená 228 hinduistickými bůžky, jejichž design je ve stylu jižní Indie.

Malajsie, Melaka – město s koloniální atmosférou
Publikováno: 22.4.2019
Nejzajímavější, nejnavštěvovanější a nejkrásnější místo Malajsie. Dnes se podíváme do města, které by nemělo chybět na seznamu žádného cestovatele. Pouhé dvě hodiny jihozápadně od Kuala Lumpuru narazíme na město Melaka, metropoli stejnojmenného malajského státu. Toto historické město bylo roku 2008 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Malajsie, Kuala Lumpur – v oblacích na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary
Publikováno: 17.2.2018
Nenechte si ujít tento pár do nebe stoupajících mrakodrapů – jsou jistě na seznamu míst, která chce každý návštěvník Kuala Lumpuru vidět. Svou siluetou lákají na kilometry daleko. Tyto věže jsou denně navštěvovány neustálým proudem turistů, každým rokem si je přijíždí prohlédnout miliony lidí. Majestátní ve dne a oslňující v noci, to jsou Petronas Towers. Při pobytu v Kuala Lumpuru je máte při každé procházce neustále na očích, v jakékoliv části města nad vámi tito dva něžní obři drží ochrannou ruku. Působí honosně, takže každého zajímá, jestli i uvnitř jsou tyto věže alespoň z poloviny tak úchvatné jako zvenku. Jaký asi nabízejí výhled?


Souvisejicí fotogalerie

Malajsie, Kuala Lumpur – tradiční architektura s mrakodrapy v zádech
V zimních měsících se čím dál tím více promrzlých Evropanů jezdí ohřát do teplých krajů. V malajs...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2019
Již tento víkend se veřejnosti představí více než 20 ústavů a vědeckých center Slovenské akademie věd se zajímavými výsledky své práce. Přijďte tedy na Primaciální náměstí.

18.6.2019
Muzeum východních Čech prošlo od loňského května důkladnou opravou. K obnově se přidaly také dvě sedmimetrové sochy z průčelí Eliščina nábřeží a kašna. Pro veřejnost bude muzeum otevřeno na podzim.
17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 6. 2019
svátek:Leoš