www.infoglobe.cz » Mauricius: Celodenní trek k vodopádům

Mauricius: Celodenní trek k vodopádům

Publikováno: 11.5.2020
V centrální části ostrova Mauricius se nachází soustava 7 kaskád. V období dešťů jich můžete spatřit dokonce jedenáct. Pro všechny, kteří se je rozhodnou navštívit, čeká po náročné trase úžasná podívaná.

pohled na krajinu

A tak i my si najímáme místního průvodce, který nás k nim dovede. Objevili jsme ho náhodně na Trip Advisoru, kde měl velmi pozitivní recenze. Rozhodně se nedoporučuje tuto trasu absolvovat bez zkušeného průvodce. Trasa není značená a ročně se zde ztratí několik turistů. Cena za průvodcovství je zhruba 500 až 1000 MUR na osobu (300–600 Kč). Částka zahrnuje kromě zkušeného průvodce také celodenní stravu, kterou průvodce celý den nese na zádech. Cesta k vodopádům začíná po malebné stezce, kde nám průvodce ukazuje místní faunu a flóru. Naše malá skupinka čítá celkem 6 osob plus průvodce Prakash Isram. Cesta zpočátku není vůbec náročná, záhy ovšem přicházíme k prvnímu srázu a vydáváme se přímo dolů. Veškeré lahve s vodou či fotoaparáty odkládáme do batohů, jelikož je zde možné přidržovat se pouze větví stromů. Počasí nám nepřeje a prší celý den. To ale nezkazí náš dojem hned z prvního vodopádu, který stéká po skále z výšky asi 80 metrů. Vodopády tvoří tři odlišné toky řek Saint Denis, Cascade Chamarel a La Crete.

první z vodopádů

Dále pokračujeme stále směrem dolů, terén opravdu není jednoduchý a kvůli dešti je cesta blátivá a kluzká. Naskýtají se nám úžasné výhledy jak na okolní krajinu, tak na další vodopády a kaskády nebo horniny, jejich stáří je 8 až 10 milionů let. Místy se musíme brodit v říčkách, přeskakovat potoky vody a slézat ze skal podél vodopádů. Nicméně náš průvodce je opravdu profesionál a dokonale zná terén. Výhodou také je, že kromě dotěrných komárů tady nežijí žádní jedovatí hadi, pavouci a jiná zvířata. Po menším odpočinku a obědě, který připravila průvodcova manželka, postupujeme dál v cestě. Kdo má zájem, může se osvěžit v jednom z jezírek u vodopádu. Poslední část cesty slézáme přímo jeden z vodopádů, Prakash nám ukazuje, kam přesně máme dát ruce a nohy a my si připadáme jako zkušení lezci. Máme za sebou 11 km a byl to úžasný den spjatý s přírodou.

nádherné vodopády   nádherné vodopády

Po tomto nezapomenutelném zážitku nás průvodce bere k sobě domů, kde si můžeme odpočinout, umýt se a občerstvit. Je to další zajímavá zkušenost, jelikož můžeme vidět, jak jeho rodina žije. Na závěr nás průvodce pochválí a konstatuje, že máme za sebou jeden z nejnáročnějších treků na ostrově. A my jsme šťastní, že jsme to zvládli!

nádherné kaskády

GPS: 20°26'33.5"S 57°23'09.5"E

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Mauricius, La Vanille a Rochester Falls – krokodýlí farma a vodopády
Publikováno: 18.5.2020
V jižní části Mauriciu se nedaleko od sebe nachází krokodýlí farma a překrásný vodopád Rochester. Náš první cíl je krokodýlí farma, oficiálně La Vanille Nature & Tortoise Park. Ta se nachází v oblasti bývalé vanilkové farmy u městečka Rivières des Anguilles.

Mauricius, Le Morne Brabant – výstup na horu otroků
Publikováno: 25.5.2020
Pokud už vás na Mauriciu nebaví slunit se na pláži, popíjet drinky a relaxovat, bude pro vás příležitostí podívat se na tento ostrov v Indickém oceánu z výšky. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistku, je jednou z možností vyšlápnout si na horu Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána v UNESCO pro svůj přírodní, kulturní a historický význam.

Mauricius, Port Louis – z pláže do města
Publikováno: 30.5.2020
Malý ostrůvek v Indickém oceánu v posledních letech získává čím dál tím větší popularitu. Bílé pláže, skvělé počasí a krásná příroda musí lákat každého, Mauricius se tak stává dokonalým zimním útočištěm.

Mauricius – čaj, vanilka a rum
Publikováno: 6.6.2020
Čaj, rum a vanilka – tři základní a typické produkty ostrova Mauricius. Jsou tedy nejčastější náplní všech výletů.

Mauricius, Curepipe – nákupní horečka
Publikováno: 13.6.2020
Dalším významným mauricijským městem po Port Louis je město Curepipe, kterému je někdy přezdíváno „La Ville-Lumièr“, v překladu „Město světla“, neboť bylo jako první na ostrově plně elektrifikováno.

Mauricius – Grand Bassin, Chamarel, Gris Gris
Publikováno: 20.6.2020
Na Mauriciu leží krásný národní park Black River, na jehož východním okraji se nachází silnice B88 – Grand Bassin Road, která vede ke stejnojmennému jezeru. To se během svátku Maha Shivaratri stává cílem poutníků. Samotný vstup k jezeru hlídají dvě obrovské sochy, přesněji hinduistický bůh Šiva a nedostavěná socha Durga Maa. Zmíněná socha Šivy je zároveň s výškou 33 metrů nejvyšší sochou nalézající se na Mauriciu. V okolí soch je velký počet opic, které je vhodné nekrmit, neboť dokáží člověka i nebezpečně obsypat.

Maskarény, Rodrigues: divoká krása Indického oceánu
Publikováno: 25.10.2015
Pokud máte rádi kitesurfing, potápění, chobotnice, rybaření a objevování masovou turistikou nepoznamenaných míst, kam se na klasickou dovolenou nejezdí, budete to tady milovat.


Souvisejicí fotogalerie

Mauricius – tropický ostrov v Indickém oceánu
Ostrovní stát s rozlehlým pobřežím korálových útesů je vyhledávanou turistickou destinací. Je tak...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 7. 2020
svátek:Libuše, Amálie
dnes:
pátek 10.7.
29 °C
zítra:
sobota 11.7.
18 °C