www.infoglobe.cz » Mauricius, Le Morne Brabant – výstup na horu otroků

Mauricius, Le Morne Brabant – výstup na horu otroků

Publikováno: 25.5.2020
Pokud už vás na Mauriciu nebaví slunit se na pláži, popíjet drinky a relaxovat, bude pro vás příležitostí podívat se na tento ostrov v Indickém oceánu z výšky. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistku, je jednou z možností vyšlápnout si na horu Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána v UNESCO pro svůj přírodní, kulturní a historický význam.

Tato unikátní hora (556 m n. m.) je nejznámější na celém ostrově a nalézá se v jihozápadní části Mauricia. Přímo pod horou se nachází nádherná pláž a jedny z nejluxusnějších hotelů ostrova. Hora je známá i díky pověsti, která se k ní váže. V 19. století na horu vylezlo několik mauricijských otroků, aby zde nalezli útočiště a bezpečí. Když se za nimi jednoho dne vypravila hlídka policie, otroci se rozhodli raději skočit ze skály dolů, než se nechat chytit. Bylo to zrovna 1. února roku 1835 a tento policejní oddíl je byl informovat o tom, že už se nemusejí skrývat a mohou se vrátit, jelikož otroctví bylo zrušeno.

Le Morne ze dvou třetin

My vyrážíme k hoře velmi brzy ráno, dokud ještě nepálí slunce. Neseme s sebou velkou zásobu vody, jelikož po cestě není žádná možnost k jejímu zakoupení. Zaparkujeme auto u vstupu, kde je cedule s nápisem Trail: 3,5 km, zapíšeme se do deníčku návštěvníků a začínáme stoupat.

vstup na horu Le Morne   stezka Le Morne

pláž pod Le Morne

První část cesty je ve stínu stromů, ovšem s obrovskou vlhkostí vzduchu. Další část už je po slunci. Zastavujeme ve dvou třetinách, kde se nám naskýtají úžasné výhledy na všechny strany. Na jedné z vyhlídek si chvíli odpočineme a vyrážíme dál. Po nějaké chvíli nás zastaví cedule, která nám říká, že v další části stezky nás čeká nebezpečí, šplhání a bez dostatečného vybavení se nedoporučuje pokračovat v cestě. Po chvíli váhání se pouštíme dál na cestu, ale po několika minutách nás opravdu zastaví příkré skalní stěny a šplhání bez jakéhokoliv jištění či lan, což vypadá poměrně náročně a nebezpečně. Ač sice trochu zklamaní, otáčíme se a vracíme se zpět k autu.

výhled z Le Morne

Po návratu k autu se nezapomene zase odepsat ze sešitku, aby nás později nemuseli na hoře hledat. Zouváme ušpiněné boty a vyrážíme si najít místečko na pláži Le Morne. I přes nedokončení našeho výšlapu to byl skutečně krásný zážitek s nezapomenutelnými výhledy. Takže pokud se odvážíte až nahoru, vybavení s sebou!

GPS: 20°27'09.9"S 57°19'27.1"E

 

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Mauricius, La Vanille a Rochester Falls – krokodýlí farma a vodopády
Publikováno: 18.5.2020
V jižní části Mauriciu se nedaleko od sebe nachází krokodýlí farma a překrásný vodopád Rochester. Náš první cíl je krokodýlí farma, oficiálně La Vanille Nature & Tortoise Park. Ta se nachází v oblasti bývalé vanilkové farmy u městečka Rivières des Anguilles.

Mauricius, Port Louis – z pláže do města
Publikováno: 30.5.2020
Malý ostrůvek v Indickém oceánu v posledních letech získává čím dál tím větší popularitu. Bílé pláže, skvělé počasí a krásná příroda musí lákat každého, Mauricius se tak stává dokonalým zimním útočištěm.

Mauricius – čaj, vanilka a rum
Publikováno: 6.6.2020
Čaj, rum a vanilka – tři základní a typické produkty ostrova Mauricius. Jsou tedy nejčastější náplní všech výletů.

Mauricius, Curepipe – nákupní horečka
Publikováno: 13.6.2020
Dalším významným mauricijským městem po Port Louis je město Curepipe, kterému je někdy přezdíváno „La Ville-Lumièr“, v překladu „Město světla“, neboť bylo jako první na ostrově plně elektrifikováno.

Mauricius – Grand Bassin, Chamarel, Gris Gris
Publikováno: 20.6.2020
Na Mauriciu leží krásný národní park Black River, na jehož východním okraji se nachází silnice B88 – Grand Bassin Road, která vede ke stejnojmennému jezeru. To se během svátku Maha Shivaratri stává cílem poutníků. Samotný vstup k jezeru hlídají dvě obrovské sochy, přesněji hinduistický bůh Šiva a nedostavěná socha Durga Maa. Zmíněná socha Šivy je zároveň s výškou 33 metrů nejvyšší sochou nalézající se na Mauriciu. V okolí soch je velký počet opic, které je vhodné nekrmit, neboť dokáží člověka i nebezpečně obsypat.

Mauricius: Celodenní trek k vodopádům
Publikováno: 11.5.2020
V centrální části ostrova Mauricius se nachází soustava 7 kaskád. V období dešťů jich můžete spatřit dokonce jedenáct. Pro všechny, kteří se je rozhodnou navštívit, čeká po náročné trase úžasná podívaná.

Maskarény, Rodrigues: divoká krása Indického oceánu
Publikováno: 25.10.2015
Pokud máte rádi kitesurfing, potápění, chobotnice, rybaření a objevování masovou turistikou nepoznamenaných míst, kam se na klasickou dovolenou nejezdí, budete to tady milovat.


Souvisejicí fotogalerie

Mauricius – tropický ostrov v Indickém oceánu
Ostrovní stát s rozlehlým pobřežím korálových útesů je vyhledávanou turistickou destinací. Je tak...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 7. 2020
svátek:Libuše, Amálie
dnes:
pátek 10.7.
29 °C
zítra:
sobota 11.7.
18 °C