www.infoglobe.cz » Německo, Kostnice – moderní město na Bodamském jezeře

Německo, Kostnice – moderní město na Bodamském jezeře

Publikováno: 29.9.2016
Zeď s životními sny, odvážná socha s ženskými vnady, Husův kámen, uličky s italskou náturou a projížďky lodí kolem německého, švýcarského a rakouského pobřeží.

Největší německé město Bodamského jezera – Kostnice (Konstanz) – nabízí spojení umění i přírody a je skvělým základním bodem pro plánování jednodenních výletů kolem jezera tří států. Na příjezd z Prahy do Kostnice si vyhraďte dostatek času. I když cesta utíká rychle, protože vede po dálnici A6 směrem na Norimberk, následně na Stuttgart. Nepropásněte sjezd na Reichenau a napojte se na dálnici A81. Z Meersburgu můžete pokračovat trajektem.

přístav Bodamského jezera v Kostnici   typické uličky kolem náměstí

Kostnice leží na německé straně jezera při hranicích se Švýcarskem. Žije zde 85 000 obyvatel. Město se chlubí příjemným přístavním klimatem a podnebím vhodným pro rekreaci, vodní sporty a aktivní i pasivní odpočinek. Kostnice spolupracuje a udržuje pevné zahraniční vztahy s českým městečkem Tábor.

kostel nedaleko přístaviště   českoněmecký konzulát

V městské části Paradies naleznete památník mistra Jana Husa. Český reformátor a teolog byl v Kostnici obviněn a 6. července 1415 upálen za kacířství. Tuto událost připomíná „Husův kámen“, obklopený barevnými květinami. Místo se dá přirovnat k zajímavé skalce uprostřed komunikace. Roku 2015 se v Kostnici slavilo výročí 600 let od upálení. Každoročně je ve městě na mistra Jana Husa aktivně vzpomínáno.

poslední vzpomínka na mistra Jana Husa   reformátor mistr Jan Hus je v Kostnici známý

Neodolatelnou součástí města je rozlehlé přístaviště s elegantní sochou „Imperia“. Zhotovitel Peter Lenk se nechal inspirovat vyprávěním „La belle Impéria“ od Honoré de Balzaca. Ženská socha drží v jedné ruce figuru krále a ve druhé sošku papeže. Obsah soch v dlaních byl dlouhodobě a kontroverzně diskutován. Dokonce se uvažovalo o odstranění vysokého monumentálního díla, protože křesťanští nositelé považovali postavu ženy za nábožensky nepřípustnou. Devítimetrová „Imperia“ obhájila svou krásu a má právo nadále střežit kostnický přístav ve dne v noci.

otáčivá socha Imperia

Při návštěvě centra si nezapomeňte připravit křídu na psaní. V Kostnici se nachází věhlasně známá zeď „Before I die…“ – umělecký projekt, který vznikl v USA. Nápad americké umělkyně Candy Chang se dočkal velmi rychlé a pozitivní odezvy. Z její věty na venkovní stěně domu v New Orleans se stal celosvětový projekt, který ohromil celý svět. Prvotním krokem je výběr prázdné zdi, která se nachází na místě, kudy denně prochází velké množství lidí. Na holou zeď má každý možnost napsat svůj životní sen, který si chce splnit. Američanka Candy byla provdaná a její muž, kterého milovala z celého srdce, zemřel. Candy se po manželově smrti zabývala touto myšlenkou velmi detailně a chtěla na daný myšlenkový pochod přivést více lidí, což se povedlo.

napište své přání

GPS: 47°39'55.3"N 9°09'48.0"E

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (2)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo, Trier – dějinami zkoušené město
Publikováno: 2.6.2021
Naše výlety po Evropě nás dnes zavedou do západoněmeckého města Trier (Trevír) ve spolkové zemi Porýní-Falc. Jedno z nejstarších městských sídel v Německu si pro nás připravilo bohatou historii, množství architektonických skvostů a několik zajímavostí, které si postupně odhalíme.

Německo: Ramsau, Berchtesgaden a solný důl
Publikováno: 30.6.2021
Tentokrát budeme poznávat jihovýchod Německa, přesněji Bavorsko. Navštívíme pozoruhodná městečka, přírodní památky i turistické atrakce. Tak se pohodlně posaďte a začtěte se do následujících řádků.

Německo: Mnichov – Oktoberfest, oslava (nejen) pro milovníky piva
Publikováno: 23.4.2017
Pivo. Nápoj, který se pije po celém světě, ale není všude stejný. Také si rádi vychutnáte pořádně vychlazené pivo ve vašem oblíbeném podniku? Co kdybyste za ním šli tentokrát trochu dál než jen za roh? Ano, řeč je o největším pivním festivalu – Oktoberfestu.

Švýcarsko, Rheinfall – největší evropské vodopády
Publikováno: 12.3.2022
Valící se voda, svěží vodopádové mrholení a výstup do srdce Rýnských vodopádů zaručuje skvělý zážitek pro cestovatele, dobrodruhy i rodiny s dětmi.

Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře
Publikováno: 6.8.2021
Vůně tulipánů, narcisů, orchidejí, růží, jiřin, rododendronů a hortenzií se mísí s vůní Bodamského jezera. Vzduch s jemným aroma prostupuje lehkým vánkem. Motýlí křídla se vznášejí nad orosenými listy keřů a mohutné kmeny stromů s voňavou kůrou zdobí ostrovní zahradu.

Německo: Ostrov Lindau na Bodamském jezeře
Publikováno: 6.7.2022
Uzoučké uličky s dřevěnými trámy v objetí červených, modrých i žlutých staveb italského charakteru. Fialové květy, které zdobí zdi jako právě padající déšť, a panoráma alpských velikánů a zasněžených vrcholků s pomněnkovým bodamským břehem. Osvěžující zmrzlina, paprsky zapadajícího slunce a tiše vycházející úplňkový měsíc nad obzorem.

Německo: prodloužený víkend I. - zoo Norimberk
Publikováno: 22.12.2013
Dostala se mi do rukou nabídka na pobyt v Rakousku – hotel Fürstenhof, kousek od německých hranic. Hotel je bezvadně umístěný, a to jak pro letní, tak zimní sezónu. V zimě je to lyžařská oblast Reutte a v létě skvělá příležitost navštívit nádherné zámky v okolí. Jedeme z Čech přes Německo směr Rakousko.


Souvisejicí fotogalerie

Německo, Tübingen – večerní procházka městem
Vydejte se spolu s námi na procházku uličkami německého univerzitního města Tübingen. Pokochejte ...

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 11. 8. 2022
svátek:Zuzana
dnes:
čtvrtek 11.8.
18 °C
zítra:
pátek 12.8.
16 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X