www.infoglobe.cz » Německo: Ostrov Lindau na Bodamském jezeře

Německo: Ostrov Lindau na Bodamském jezeře

Publikováno: 1.9.2016
Uzoučké uličky s dřevěnými trámy v objetí červených, modrých i žlutých staveb italského charakteru. Fialové květy, které zdobí zdi jako právě padající déšť, a panoráma alpských velikánů a zasněžených vrcholků s pomněnkovým bodamským břehem. Osvěžující zmrzlina, paprsky zapadajícího slunce a tiše vycházející úplňkový měsíc nad obzorem.

Lindau leží 180 km od hlavního bavorského města – Mnichova. Z Mnichova do Lindau trvá cesta autem necelé dvě hodiny a jede se celou dobu po bezplatné dálnici A96. Dodržujte zde dopravní předpisy. Hodně městeček kolem Lindau je omezeno rychlostí 30 km/hod a na předpisovou jízdu dohlížejí všudypřítomné „foťáčky“ v podobě černých nebo zelených sloupů.

Alpy je vidět ze všech stran

Ostrov Lindau se stejnojmenným starobylým městečkem leží na břehu Bodamského jezera (Bodensee), 22 km od města Friedrichshafen a 40 km od Kostnice. Je jedním ze tří ostrovů, které leží u německého bodamského břehu.

Jezero se rozprostírá na ploše 536 km2 a je dlouhé neuvěřitelných 62 km, 13 km široké a hluboké až 254 m. Bodamské pobřeží se táhne do délky přes 250 km a dvě třetiny břehu leží na německé straně. Dodnes nejsou známé přesné hranice vodní plochy mezi třemi zeměmi (Německo, Rakousko, Švýcarsko), kterým jezero náleží.

přístav plný plachetnic   švýcarské Alpy v pozadí

ranní pohled na protilehlé hory

Málokdo ví, že Bodamské jezero tvoří několik jezer – Obersee, Überlinger See a jižní část zaujímá Gnadensee, Zeller See a Untersee. Řeka Rýn je propojila, a vzniklo tak jezero Bodamské, které je původně produktem doby ledové a tání ledovců.

Na samotném ostrově Lindau žije cca 280 obyvatel a ostrovní pevnina tvoří plochu 33 km2. Lindau je menší, atraktivní a charismatické městečko s příjemnou atmosférou provoněnou alpským vzduchem. Vše je na dosah ruky a pěšky snadno dosažitelné, ať už jdete nakoupit, vykoupat se, čekáte na vlak, nebo se chystáte na prohlídku města.

každý dům zdobí květiny   květinové závěsy nad bránou

Centrum dění se nachází na přístavišti s přilehlou promenádou. Projdete několika úzkými uličkami v italském stylu a rozevře se před vámi skvostný výhled na jezero s bílými plachetnicemi a alpskými vrcholky. Přístav je střežen šestimetrovou lví sochou, která nepřetržitě sleduje protilehlý švýcarský břeh. Vedle kamenného lva se tyčí do třiceti metrů maják z roku 1856. Ten je přístupný veřejnosti za poplatek 2,50 € a po vystoupání 139 schodů na vás čeká výhled na jezero s lindauským zátiším. Celý ostrov je obehnán kamennou zdí, která připomíná opevnění. Pochází z 12. století a slouží jako ochranný štít před vodou. Zajišťuje městečku a celému ostrovu dlouhodobou budoucnost.

maják střeží město ve dne v noci

úzkou uličkou k příštavišti  osvětlené přístaviště  socha lva hledí na švýcarský břeh jezera

Na promenádě vás zaujme věž Mangturm, která je jednou z nejstarších věží na jezeře. Kvadratická dvacetimetrová stavba nabízí skvělé a humorné pohádky pro dospělé, proto na zdi visí blonďatý princeznovský cop s červenou mašlí. Na náměstí stojí původně gotická radnice, která se stavěla od roku 1422 až do roku 1436 a později byla přestavěna na renesanční. Kouzelné malby na venkovních zdech nenechají žádného procházejícího chladným. Co by kamenem dohodil je vlakové nádraží, nákupní centrum či obrovský park plný zeleně.

kašna u náměstí

radnice s malovanými zdmi   přístav - umělcův ráj

Lindau je malinký ostrůvek se širokou škálou vyžití. Labužníkům doporučuji ochutnat místní mátovo-citronovou zmrzlinu či italské speciality. Děti se mohou koupat na pláži nebo se s nimi vydejte na plavbu lodí (1–3 hod). Vyzkoušejte si surfování nebo projížďku na plachetnici. Nezmeškejte západ a východ slunce a využijte skvělé pózování alpských velikánů k nádherným snímkům.

GPS: 47°32'41.5"N 9°41'00.9"E

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Švýcarsko: Curych s nádechem starých časů-VIDEO
Publikováno: 26.8.2011
Švýcarský Curych je nejen velmi kosmopolitním městem, ve kterém si každý připadá skutečně jako doma, ale je také oblastí, která na člověka přímo dýchne svou historií. To platí i přesto, že většinu památek zvládne každý v poklidu obejít nejen za jeden den, ale dokonce i za pár hodin. Přesto mu na něj zůstanou vzpomínky, které z hlavy jen tak nevymaže.

Německo, Kostnice – moderní město na Bodamském jezeře
Publikováno: 29.9.2016
Zeď s životními sny, odvážná socha s ženskými vnady, Husův kámen, uličky s italskou náturou a projížďky lodí kolem německého, švýcarského a rakouského pobřeží.

Švýcarsko, Rheinfall – největší evropské vodopády
Publikováno: 22.9.2016
Valící se voda, svěží vodopádové mrholení a výstup do srdce Rýnských vodopádů zaručuje skvělý zážitek pro cestovatele, dobrodruhy i rodiny s dětmi.

Německo, Mainau – květinový ostrov na Bodamském jezeře
Publikováno: 15.9.2016
Vůně tulipánů, narcisů, orchidejí, růží, jiřin, rododendronů a hortenzií se mísí s vůní Bodamského jezera. Vzduch s jemným aroma prostupuje lehkým vánkem. Motýlí křídla se vznášejí nad orosenými listy keřů a mohutné kmeny stromů s voňavou kůrou zdobí ostrovní zahradu.

Švýcarsko: Curych - město bankéřů-VIDEO
Publikováno: 26.10.2011
Pro turistu je Curych především město řeky Limmat a nepatrně velkého, o to však krásnějšího historického centra. Pro Švýcary se ale jedná v prvé řadě o finančí metropoli celé země. Kdyby Curych padl, padla by i švýcarská ekonomika, proslulá skoro stejně jako jejich hodinky. A tak není divu, že se Curychu také říká město bankéřů a jeho obyvatelům finančníci moderní doby.

Německo, Trier – město římských památek a paláců
Publikováno: 24.3.2019
Po týdnu se opět vracíme do města Trier (Trevír). Po seznámení se s jeho historií se vydáváme za pamětihodnostmi. Naší první zastávkou je nejzachovalejší římská městská brána severně od Alp – Porta Nigra.

Německo: Turistické výletní trasy
Publikováno: 10.4.2015
Německo je známá turistická země, kterou lze poznávat autem, na motocyklu nebo na kole po tzv. prázdninových trasách.

Německo: prodloužený víkend I. - zoo Norimberk
Publikováno: 22.12.2013
Dostala se mi do rukou nabídka na pobyt v Rakousku – hotel Fürstenhof, kousek od německých hranic. Hotel je bezvadně umístěný, a to jak pro letní, tak zimní sezónu. V zimě je to lyžařská oblast Reutte a v létě skvělá příležitost navštívit nádherné zámky v okolí. Jedeme z Čech přes Německo směr Rakousko.


Souvisejicí fotogalerie

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...


Souvisejicí videa

Švýcarsko: Curych – město bankéřů
V největším, ale také nejkrásnějším městě Švýcarska žije bezmála 400 tisíc lidí. Curych je význam...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
25.5.2020
Do 9. ročníku udílení cen o nejoblíbenější hotel roku Czech Hotel Awards 2020 se zapojilo více než 1200 hotelů. Posláním organizátorů je vytvoření zodpovědné platformy, která propojuje, oceňuje a podporuje všechny hoteliéry přistupující ke svému podnikání s otevřenou myslí a láskyplným srdcem. Tato vize nabývá zejména v současném dění na významu.
22.5.2020
Všichni milovníci muzeí se mohou těšit na postupné otevírání. Návštěvníky čekají mnohé výstavy, tematické prohlídky i stálé expozice.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 27. 5. 2020
svátek:Valdemar
dnes:
středa 27.5.
20 °C
zítra:
čtvrtek 28.5.
15 °C