www.infoglobe.cz » Německo: Warnemünde II – za námořnickou atmosférou  

Německo: Warnemünde II – za námořnickou atmosférou

Publikováno: 29.8.2018
Letovisko Warnemünde vám nenabízí jen procházky po pláži, vodní sporty a lenošení na bílém písku na břehu Baltského moře. Vyrazte po promenádě do jeho centra a užijte si romantiku a čilý ruch staré rybářské vesnice či přístavu.

Pokud trávíte dovolenou na pobřeží Warnemünde, neunikne vaší pozornosti maják Leuchtturm (Karl Friedrich Kerner, 1898), který je jedním z charakteristických a zároveň orientačních bodů letoviska. Přibližně 37 metrů vysoký maják můžete vidět téměř odevšad ve Warnemünde. Otevřený pro veřejnost je od konce dubna do začátku října denně od 10 do 19 hodin. Vnitřkem majáku vedou točitá schodiště na dva balkony, ze kterých se vám naskytne pohled na celé městečko, promenádu, pláž, útesy Stolteraa, Baltské moře i na loděnice a panoráma Rostocku s věží kostela sv. Petra.

maják Leuchtturm a Teepott (Warnemünde)

Tento maják i s menšími majáky na pobřeží ukazuje lodím cestu do přístavu. Na úpatí majáku je podstavec se zlatou koulí symbolizující slunce. Podél promenády až k útesu Stolteraa uvidíte také jednotlivé planety naší sluneční soustavy i s informačními tabulemi, což společně vytváří jakousi naučnou astronomickou stezku.

maják Leuchtturm a Teepott (Warnemünde)

Hned vedle majáku začíná promenáda Seepromenade a další dominanta letoviska – Teepott (Ulrich Müther a Erich Kaufmann, 1968). Tento moderní a architektonicky zajímavý pavilon dostal jméno po restauraci Teepavillon, která zde byla ještě v roce 1928. V budově dnes najdete restauraci, kavárnu, bar a obchody.

Westmole a zelený maják (Warnemünde)

Od tohoto místa se můžete vydat na sever, kde si můžete užít romantickou procházku po více než 500 metrů dlouhém molu Westmole. Molo slouží jako vlnolam a také k usnadnění vjezdu připlouvajících lodí do přístavu. Poetiku mola dokresluje starý zelený maják. Z východu tento vjezd do přístavu uzavírá molo Ostmole, na kterém se tyčí pro změnu starý červený maják.

Ostmole a červený maják (Warnemünde)

Směrem na jih se dostanete do bývalé rybářské vesnice, která vás přivítá čilým turistickým ruchem. Tento hlavní turistický pás ve Warnemünde je vždy plný turistů. V centru města je neogotický zděný kostel (1866–1874) a ze starých rybářských domů jsou dnes obchůdky, kavárničky a restaurace. Najdete zde i stánky a trhy s občerstvením, kde si můžete koupit čerstvé ryby a jídla z nich připravená. Čím jdete jižněji po Am Strom – vyhledávané promenádě vedoucí podél západního břehu starého kanálu Alter Strom – přicházíte na stále klidnější a tišší místo.

přístav (Warnemünde)

Alter Strom je vodní kanál mezi poloostrovem s vlakovým nádražím a rybářskou vesnicí i pobřežím Warnemünde. Byl vytvořen v roce 1423 a je opevněný baštami. Do roku 1903 to byl jediný a nejdůležitější přístup lodí z Baltského moře do přístavu v Rostocku. Přes 500 let byl přepravním spojením mezi Baltským mořem a rostockským přístavem.

přístav jachet (Warnemünde)

Na vodní hladině Alte Strom se romanticky houpají rybářské loďky, osobní lodě, jachty i malé plachetnice, které dotvářejí přímořskou atmosféru místa. Na druhou stranu kanálu se dostanete přes otáčivý most Alte Brücke. Most s průjezdnou výškou 1,8 metru se otevírá pouze při zvláštních příležitostech, jakou je např. otevření sezony v období kolem 1. května. Tato technická památka vede z centra na poloostrov, kde se nachází stanice a molo Mittelmole s rybím trhem. Na druhé straně poloostrova leží moderní jachtařský přístav s rozsáhlým hotelovým komplexem a terminál pro výletní lodě.

vyhlídková plavba (Warnemünde)

Na Alte Strom si můžete koupit rybářský výlet nebo průvodcovskou prohlídku přístavu. Poloha vodního kanálu je ideálním výchozím bodem pro výletní plavby po Severním a Baltském moři.

Městečko žije i různými akcemi, jejichž vrcholem je kromě známého rostockého Hanse Sail i Warnemünder Woche. Tyto prestižní mezinárodní jachtařské závody, které trvají devět dní na začátku července, každoročně přilákají okolo 2 000 námořníků z 30 zemí a spousty návštěvníků.

Zatímco na moři probíhá regata, na pevnině se koná Niege Ümgang – barevný průvod v historických kostýmech. Kromě toho se pořádají různé plážové párty nebo závody dračích lodí. Zábava pod majákem, na pláži a na Alter Strom v tyto dny nikdy nekončí. 

panoráma Warnemünde

Pohyb na čerstvém mořském vzduchu, výhled na pláže, moře, rybářské vesničky a významné hanzovní město, i to nabízí sever Německa, který se vyplatí navštívit kdykoliv během roku. Tak neváhejte, inspirujte se a vyrazte!

GPS: 54°10'37.2"N 12°05'16.1"E

 

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo: Warnemünde I – relaxujte u Baltského moře
Publikováno: 22.8.2018
Máte rádi procházky po pláži a nevadí vám ani chladnější teplota moře či vítr ve vlasech? Zamiřte spolu s námi na německé pobřeží Baltského moře – do známého turistického střediska Warnemünde – a vychutnejte si léčivé účinky moře.

Německo: Rostock I – historické hanzovní město
Publikováno: 8.8.2018
Příjemnou procházku po pobřežní promenádě a nádech historie nemusíte hledat jen v oblasti Středomoří. Pokud vám vyhovuje mírnější podnebí, vydejte se k Baltskému moři. Jednou z možností je město Rostock, po jehož historické části se dnes projdeme.

Německo: Rostock II – námořnická atmosféra starého přístavu
Publikováno: 15.8.2018
Na pobřeží Baltského moře je stále cítit námořnická atmosféra. Srdce Rostocku patří právě námořnictvu a tato romantika se ještě umocňuje při západu slunce během procházky městským přístavem.

Německo, ostrov Poel – divoká a neupravená krása pobřeží Baltu
Publikováno: 29.6.2015
Meklenbursko-Přední Pomořansko je šestou největší spolkovou zemí Německa. Na jejím severním cípu leží ostrovy Rujána a Usedom s hejny fotografujících turistů. Baltským tajemstvím stále zůstává ostrov Poel.

Německo – Hanzovní město Brémy
Publikováno: 1.12.2016
Brémy a přístavní město Bremerhaven spolu tvoří samostatnou spolkovou zemi s oficiálním názvem Svobodné hanzovní město Brémy. Jde o rozlohou nejmenší a zároveň nejchudší spolkovou zemi Německa. Většina průmyslových center, která zaměstnávají i obyvatele Brém, se totiž nachází už za hranicemi Brém – ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko – a daně z jejich zisku tedy nejdou do brémské státní kasy. Brémští rodáci jsou ale přesto pyšní na to, že jejich město má status spolkové země a jistou míru autonomie.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.
Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Německo, Berlín – mezi kulturami
Publikováno: 18.8.2016
Nechte se vlákat do pulzujícího Berlína, do čtvrtí Kreuzberg, Neukölln nebo Prenzlauer Berg. Velké množství turistů se shlukuje kolem Muzejního ostrova, Braniborské brány nebo televizní věže Fernsehturm ve středu Berlin-Mitte, která jde podobně jako Eiffelova věž vidět ze všech koutů města.

Německo, Europa-Park – zábava na evropský způsob I
Publikováno: 10.6.2016
Dnes se opět podíváme do zajímavého zábavního parku. Tentokrát ale opustíme Spojené státy, abychom se přes velkou louži přesunuli zpět na půdu „starého kontinentu“.


Souvisejicí fotogalerie

Německo: pobřeží Baltského moře
Prostřednictvím následujících fotografií vás zavedeme na severovýchod Německa, k pobřeží Baltskéh...

Německo, Saské Švýcarsko – skalní ráj
Národní park Saské Švýcarsko navazuje na ten náš – České Švýcarsko, nemusíte se tedy vydávat nika...

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...

Německo: Mnichov - světová výstava minerálů ...
Poslední říjnový víkend se konala v německém Mnichově největší komplexní výstava minerálů, zkamen...Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C