www.infoglobe.cz » Nikaragua – jednodenní výlet z Kostariky

Nikaragua – jednodenní výlet z Kostariky

Publikováno: 10.8.2019
Po návštěvě stylové Montezumy se přesouváme ještě naposled směrem na sever. Cílem je město Liberia, které však bude pouze naším výchozím bodem pro nadcházející dva výlety. Prvním z nich je návštěva kostarického severního souseda, jímž je Nikaragua. Vyrazit lze na vlastní pěst nebo s organizovaným zájezdem. Nicméně druhou možnost doporučujeme spíše, jelikož přejít hranice není zrovna jednoduché. Průvodci již ví, jak v tom správně chodit a ušetří vám tak i několik hodin čekání.

Hned po přechodu hranic je patrné, že Nikaragua je daleko chudší a méně vyspělá země než Kostarika. Od průvodce nikaragujského původu se dozvídáme, že ještě před rokem zde probíhal politický konflikt a plno lidí emigrovalo právě do sousední Kostariky.

Lago de Nicaragua

Naší první zastávkou je obrovské jezero, jež nese stejný název jako samotný stát – Nikaragua (Lago de Nicaragua). Rozkládá se na ploše téměř 8 500 kilometrů čtverečních. Jedná se o jediné jezero na světě, kde žijí sladkovodní žraloci – konkrétně žralok bělavý.

Lago de Nicaragua   Lago de Nicaragua

plavba na Lago de Nicaragua   plavba na Lago de Nicaragua

Naše cesta pokračuje západně od jezera na sopku Masaya (také známá jako Las Sierras), která se nachází v národním parku Volcan Masaya. Tento park je nejstarší a největší v zemi. Jedná se o jednu z nejaktivnějších nikaragujských sopek. Masaya má obrovský kráter obklopený stěnami sahajícími do výšky až 300 metrů. Vznikla přibližně před 2500 lety. Během noční návštěvy je vidět i horká láva.

vulkán Masaya

Třetí zastávkou na dnešní dlouhé cestě je město Granada, které leží přibližně 20 kilometrů od vulkánu. Jedná se o šesté nejlidnatější místo a jedno z historicky, politicky a ekonomicky nejdůležitějších. Má bohaté koloniální dědictví, jež je patrné ve zdejší architektuře. Městu udělil jméno Hernández de Córdoba po starověkém španělském městě Granada na počest porážky poslední maurské pevnosti, kterou byla právě španělská Granada. Během koloniálního období si město udržovalo prosperující obchodní vztahy s přístavy v Atlantickém oceánu. Město bylo také dějištěm mnoha bitev a invazí anglických, francouzských a nizozemských pirátů, kteří se snažili převzít kontrolu nad Nikaraguou plavbou po řece San Juan. Dnes je Granada turistickým centrem (je v seznamu památek UNESCO) a žije převážně z cestovního ruchu, nicméně díky své úrodné půdě se zde hojně pěstují banány, kakao a káva.

Catedral de Granada   koloniální architektura (Town Square)

Historické jádro města je tvořeno budovami z doby španělské kolonizace. Krásná je především žlutá katedrála (Catedral de Granada) z 20. století, která se nachází vedle městského parku (Parque Central). Za katedrálou vede pěší zóna směrem k přístavu, kde se nachází plno hotelů a restaurací. Turisté si buď mohou dopřát příjemnou procházku touto uličkou plnou barevných stylových domků, nebo mohou využít možnosti projížďky v koňském kočáře.

My se však přesouváme ještě zpět k jezeru Nikaragua, kde relaxujeme při večerní plavbě loďkou s výhledem na vulkán Masaya a západ slunce.

GPS: (Granada) 11°55'55.9"N 85°57'16.7"W

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Kostarika, Montezuma – zapadlý ráj
Publikováno: 3.8.2019
Po návštěvě města Quepos a nádherného národního parku Manuel Antonio se vydáváme na další cestu krásnou Kostarikou. Podél pacifického pobřeží jedeme místním autobusem až do města Puntaneras, které se nachází na malém výběžku v zálivu Nicoya a je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Kostarika – Kartágo a vulkán Irazú
Publikováno: 7.9.2019
Naše dovolená v Kostarice pomalu končí a před námi je poslední výlet. Z hlavního města San José se vydáváme na vrchol nejvyšší aktivní kostarické sopky Irazú, která se nachází v pohoří Cordillera Central nad městem Kartágo v národním parku vulkán Irazú (Parque Nacional Volcán Irazú) založeném v roce 1955. Její název má původ v indiánských slovech Ara, což znamená místo, a Tzu, což značí hrom.

Kostarika, Golfito – přístavní městečko
Publikováno: 13.7.2019
Z hlavního města Panamy míříme severně do sousední Kostariky. Nejdříve volíme přelet do města David, které se nachází relativně blízko hranic s Kostarikou. Odtud již autobusem vyrážíme na hranice, cesta s místními je zajímavá, ale zdárně se dostáváme do cíle – malého přístavního městečka Golfito. Jen je nutné dát si pozor, aby celníci nezapomněli orazítkovat váš pas, což tu tak trochu flákají. V opačném případě si přivodíte mnoho problémů. Na hranicích se nachází bezcelní zóna, plno místních sem jezdí na nákupy a je tu tedy opravdu velký shon, zároveň je zde plno restaurací a nejrůznějších kiosků, kde je možné se občerstvit.

Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio
Publikováno: 27.7.2019
Po návštěvě exotického Puerta Jiménez a surfařského ráje Matapala se vydáváme autobusem podél pacifického pobřeží směrem na sever. Naší další zastávkou je město Quepos a stále se nacházíme v provincii Puntaneras. Quepos leží asi 60 kilometrů od hlavního města Kostariky – San José – a je jakousi vstupní branou do turisticky velmi vyhledávaného národního parku Manuel Antonio.

Kostarika – Puerto Jiménez a Matapalo
Publikováno: 20.7.2019
Přibližně třicetiminutovou plavbou se z města Golfito dostáváme do malého přístavu v Puerto Jiménez, městečka ležícího v provincii Puntaneras na poloostrově Osa. Jedná se o asi nejlevnější a nejrychlejší cestu (přibližně půl až tři čtvrtě hodiny), jak se dostat až na tento jižní cíp Kostariky. Pravidelně sem také létá letadlo, protože přímo v Puerto Jiménez se nachází malé letiště. Pojme však jen přibližně 4 cestující a cena letu je nespočetně vyšší než u plavby. Zároveň pokud budete mít štěstí jako my, připojí se k vám na kousek cesty i delfíni.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.1.2020
Jeden z nejznámějších cestovatelských průvodců světa sestavil doporučující žebříček deseti měst, která byste měli v roce 2020 určitě navštívit.
18.1.2020
XXIV. ročník závodu psích spřežení po hřebenech Orlických hor se koná ve dnech 21.–25. ledna. Je určen nejen musherům a jejich psům, ale také návštěvníkům. Hned v úvodu si musíme připomenout, že tento závod na dlouhou trať je závislý na počasí.
17.1.2020
Nenechte si ujít mezinárodní mistrovství ve stavění ledových soch – Tatry Ice Master, které se uskuteční již 18. a 19. ledna na Hrebienku ve Vysokých Tatrách.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – RUSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 19. 1. 2020
svátek:Doubravka
dnes:
neděle 19.1.
1 °C
zítra:
pondělí 20.1.
1 °C