www.infoglobe.cz » Nová Kaledonie, Amédée – pláže, potápění a tahitský tanec

Nová Kaledonie, Amédée – pláže, potápění a tahitský tanec

Publikováno: 14.1.2019
Protože je Nová Kaledonie souostrovím, rozhodně stojí za to navštívit více ze zdejších ostrovů. V tomto článku vás zavedu na ostrov Amédée, který leží pouhých 24 kilometrů od Nouméi a že to není jen tak ledajaký ostrov, o tom svědčí fakt, že byl v roce 2009 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Z Nouméi se na Amédée dostanete nejsnadněji v rámci organizovaného výletu. Tymaják, podle kterého se ostrov i jmenuje pořádá agentura Mary D a lodě tam vypravuje téměř každý den. Na ostrově je prý stále krásně, ale pokud byste náhodou měli smůlu na počasí (jako já), můžete svůj lístek vyměnit a jet na ostrov až druhý den.

Na ostrov vyrážím v 9 hodin ráno. Mohu se podívat i do kapitánské kabiny, což neodmítám a žasnu nad množstvím různých tlačítek a kontrolek. Po půl hodině loď zakotvuje u mola a na nás čekají různé aktivity. Kdo chce, může šnorchlovat. Výbavu vám zapůjčí v obchůdku se suvenýry. Kdo chce trochu sportu a fakt parádní výhled, zdolá 247 schodů zdejšího majáku a má okolní lagunu jako na dlani. Kdo chce odpočívat, jen se válí na pláži. Kdo se chce naučit šplhat na kokosovou palmu, uvazovat sarong či zvládnout základy tahitských tanců, pohlídá si časy jednotlivých ukázek a sám si tyto aktivity může vyzkoušet.

naše loď se blíží k ostrovu Amedée

Užijte si pohled na tahitský tanec, vystoupení krásných kaledonských dívek v tahitskýchtanec kostýmech. Erotický podtón, který tyto tance mají, je pro Polynésany naprosto přirozený, přestože Evropany může trochu vyvést z míry. Dokonce je misionáři od roku 1819 až do 50. let 20. století oficiálně zakázali tančit na veřejnosti. Spousta lidí už si posteskla, že se evropským misionářům postupně podařilo přeměnit tahitskou kulturu na místo toho, aby barevné a vonící Tahiti změnilo je.

Po tanečním představení se vydávám na plavbu lodí s proskleným dnem. Korály, ryby i želvy tak mám pod sebou jako na dlani. Na lodi je s námi i průvodkyně, která komentuje, co právě vidíme. Dozvídám se tak, že v kaledonských vodách žije na 3000 druhů ryb, což je úctyhodné číslo, když uvážíme, že Francie jich má pouze okolo 400 a Polynésie 600.

návštěva kapitánské kabiny   výlet lodí s proskleným dnem je úžasným zážitkem

Na ostrově Amédée určitě potkáte smrtelně jedovatého hada korálovce. Poznáte ho podle oranžového až červeného zbarvení s černými pruhy po celé jeho délce. Nemusíte se ale ho bát. Pokud ho nebudete dráždit, ani si vás nevšimne.

Smrtelně jedovatého hada korálovce se nemusíte moc bát

Ostrov Amédée je skvělou volbou, pokud si chcete udělat jednodenní výlet z Nouméi na některý okolní ostrov. Pro tento zážitek však budete muset sáhnout hlouběji do kapsy – dospělého člověka přijde tento výlet na více jak 3 tisíce korun.

GPS: 22°28'39.1"S 166°28'01.2"E

 

Text a foto: Michal HejlDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Nová Kaledonie – tropický ráj na druhém konci světa
Publikováno: 31.12.2018
Máte rádi exotiku? Láká vás představa dovolené v tropickém ráji s palmami, bílým pískem na plážích a překrásnými korály? Chcete navštívit vzdálené místo, kam mnoho Čechů nezavítá? Pak je pro vás Nová Kaledonie správná volba.

Nová Kaledonie, Ile des Pins – místo, kde jste nejblíže k ráji
Publikováno: 21.1.2019
V tomto díle opustíme hlavní ostrov souostroví Nová Kaledonie a z letiště Magenta, které se nachází v centru Nouméi, si zaletíme na třídenní výlet na ostrov Ile des Pins. A že to bude stát za to, napovídá už titulek tohoto článku. Zdejší obyvatelé, kteří se nazývají Kunié, o svém domově s hrdostí prohlašují, že je to ostrov nejblíže k ráji. A hned po příletu je mi jasné, že pro toto tvrzení mají velice pádné důkazy.

Nová Kaledonie, Ile des Pins – tohle musíte vyzkoušet
Publikováno: 28.1.2019
V minulém díle jsme se prošli po plážích tohoto kouzelného ostrova a řekli si něco o jeho obyvatelích. Protože toho ale Ile des Pins nabízí mnohem víc, byla by škoda znát jen pláže. Prozradím vám několik míst, kam se určitě musíte vydat.

Nová Kaledonie, Nouméa – město, kde byste chtěli žít
Publikováno: 7.1.2019
Hlavní město souostroví Nová Kaledonie, Nouméa (čti Numea), leží na hlavním ostrově Grande Terre. Je to pobřežní město a život zde plyne v poklidném plážovém duchu. O bydlení v hlavním městě je velký zájem, proto se Nouméa neustále roztahuje a zvětšuje.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 11. 2019
svátek:Romana
dnes:
pondělí 18.11.
4 °C
zítra:
úterý 19.11.
4 °C