www.infoglobe.cz » Nová Kaledonie, Ile des Pins – místo, kde jste nejblíže k ráji

Nová Kaledonie, Ile des Pins – místo, kde jste nejblíže k ráji

Publikováno: 21.1.2019
V tomto díle opustíme hlavní ostrov souostroví Nová Kaledonie a z letiště Magenta, které se nachází v centru Nouméi, si zaletíme na třídenní výlet na ostrov Ile des Pins. A že to bude stát za to, napovídá už titulek tohoto článku. Zdejší obyvatelé, kteří se nazývají Kunié, o svém domově s hrdostí prohlašují, že je to ostrov nejblíže k ráji. A hned po příletu je mi jasné, že pro toto tvrzení mají velice pádné důkazy.

Ile des Pins neboli Borovicový ostrov je nejkrásnější ostrov Nové Kaledonie. Trvale zde žije okolo 2000 obyvatel, kteří si své území přísně chrání – zdejší pozemky nejsou ani k prodeji, ani k pronájmu. Kunié stále žijí v kmenovém systému. Kmenů je celkem osm a každý z nich má svého „malého šéfa“. Nad nimi ještě stojí „hlavní šéf“, který má na starost celý ostrov.

v zálivo Oro je při odlivu hladina vody velmi nízká

Přestože je ostrov součástí Kaledonie, domorodci mezi sebou mluví místním nepsaným jazykem. Všichni ale mluví i francouzsky, a protože je ostrov hojně navštěvován turisty, na většině míst se domluvíte i anglicky. Najdete zde jeden pětihvězdičkový hotel, Méridien, čtyřhvězdičkový Oure Terra, ale i několik kempů či ubytoven pro méně náročné návštěvníky.

Na ostrově je několik překrásných pláží jako vystřižených z katalogů cestovních kanceláří. Oro, Upi, Kuto a Kanumera – každá něčím výjimečná, ale všechny stejně krásné. Nemusíte se bát, že si budete muset vybrat pouze jednu, na které svou dovolenou strávíte. Ostrov je totiž tak malý, že je bez problémů navštívíte všechny v jeden den. Ale byla by škoda si na ně vyčlenit tak málo času.

pláž Kuto rozhodně nesmíte vynechat

Upi je zřejmě nejméně navštěvovaná turisty – není u ní žádný hotel a vyráží odtud plachetnice na výlety do zálivu sv. Josefa. Pokud si chcete zaplavat s želvami, zamiřte právě sem. U pláže Upi máte největší šanci želvy v moři potkat.

dřevěné sochy jsou ukázkou umění místních domorodců  hotel Méridien je přístupný pouze přes tento most  klidné prostředí resortu Oure Terra

Kanumera je hlavní pláží pro resort Oure Terra, který si pro svůj pobyt vybírám i já. Je to velmi klidná pláž a pouhých pár metrů od břehu se nachází mořská přírodní rezervace – okolo skály, která tyčí z moře, jsou chráněné korály. Místo si můžete projet i na kajaku, který je v resortu k zapůjčení.

resort Oure Terra nabízí relaxování u bazénu s exotickým drinkem   pláž Kanumera na jihu ostrova

Kuto je od Kanumery oddělena malým výběžkem pevniny. Obě pláže jsou tedy od sebe v docházkové vzdálenosti. Kuto má údajně nejjemnější písek ze všech pláží na ostrově a mně na dotyk připomíná hladkou mouku. Ve zdejší restauraci si vychutnávám oběd a užívám si fantastického výhledu na bílý písek kontrastující s azurovým mořem.

restaurace na pláži Kuto nabízí občerstvení s nezapomenutelným výhledem na azurové moře

Oro je pláží hotelu Méridien. Toto místo je skvělé pro rodiny s dětmi, protože při odlivu dosahuje hladina moře maximálně po kolena, a to i několik desítek metrů od břehu. Moře je zde velmi klidné, čehož využívají milovníci paddleboardingu.

pláž Oro u hotelu Meridien

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou a opalovat se na typických tropických plážích, je pro vás Ile des Pins jako stvořené.

GPS: 22°39'35.7"S 167°26'45.6"E

 

Text a foto: Michal HejlDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Nová Kaledonie – tropický ráj na druhém konci světa
Publikováno: 31.12.2018
Máte rádi exotiku? Láká vás představa dovolené v tropickém ráji s palmami, bílým pískem na plážích a překrásnými korály? Chcete navštívit vzdálené místo, kam mnoho Čechů nezavítá? Pak je pro vás Nová Kaledonie správná volba.

Nová Kaledonie, Ile des Pins – tohle musíte vyzkoušet
Publikováno: 28.1.2019
V minulém díle jsme se prošli po plážích tohoto kouzelného ostrova a řekli si něco o jeho obyvatelích. Protože toho ale Ile des Pins nabízí mnohem víc, byla by škoda znát jen pláže. Prozradím vám několik míst, kam se určitě musíte vydat.

SVĚT: Je na čase vybrat si dovolenou!
Publikováno: 3.2.2019
Cesta letadlem se týká pouze byznysmenů a těch, kteří se někam daleko stěhují. Tak to už dávno neplatí. Letadlo je stále častějším prostředkem, který nás přepraví za odpočinkem. A je jedno, jestli je cílem naší cesty poměrně blízké Chorvatsko, nebo třeba Singapur. A co cesta za klokany?

Nová Kaledonie, Amédée – pláže, potápění a tahitský tanec
Publikováno: 14.1.2019
Protože je Nová Kaledonie souostrovím, rozhodně stojí za to navštívit více ze zdejších ostrovů. V tomto článku vás zavedu na ostrov Amédée, který leží pouhých 24 kilometrů od Nouméi a že to není jen tak ledajaký ostrov, o tom svědčí fakt, že byl v roce 2009 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Nová Kaledonie, Nouméa – město, kde byste chtěli žít
Publikováno: 7.1.2019
Hlavní město souostroví Nová Kaledonie, Nouméa (čti Numea), leží na hlavním ostrově Grande Terre. Je to pobřežní město a život zde plyne v poklidném plážovém duchu. O bydlení v hlavním městě je velký zájem, proto se Nouméa neustále roztahuje a zvětšuje.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
1.7.2020
Teprve nedávno byla spuštěna online platforma Běhej s rozumem, kde si může kdokoliv stáhnout zajímavou trať na Slovensku a jít si ji zaběhnout, případně ji využít jako příjemnou procházku v přírodě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 7. 7. 2020
svátek:Bohuslava
dnes:
úterý 7.7.
20 °C
zítra:
středa 8.7.
17 °C