www.infoglobe.cz » Nová Kaledonie, Ile des Pins – tohle musíte vyzkoušet

Nová Kaledonie, Ile des Pins – tohle musíte vyzkoušet

Publikováno: 28.1.2019
V minulém díle jsme se prošli po plážích tohoto kouzelného ostrova a řekli si něco o jeho obyvatelích. Protože toho ale Ile des Pins nabízí mnohem víc, byla by škoda znát jen pláže. Prozradím vám několik míst, kam se určitě musíte vydat.

Přírodní akvárium (Piscine Naturelle)

Přírodní akvárium, které je od moře oddělené pouze velkými kameny, najdete na severu ostrova, u pláže Oro. Vstupné vás přijde na 200 pacifických franků, což je asi 40 korun. Připravte se však na to, že tento přírodní skvost je od vstupní brány vzdálen ještě asi deset minut chůze. A to nejen po souši, ale i ve vodě.

Na území zhruba jednoho hektaru se nabízí prostor pro šnorchlování, vhodný pro všechny věkové kategorie. Moře tu vypadá spíše jako malé jezírko, děti a neplavci ocení korály a rybky i v opravdu malé hloubce, ostatní si mohou zaplavat i dále. Vše tu je jak na dlani.

podmořský svět

Plavba po zálivu sv. Josefa a Upi

Toto je výlet, který rozhodně stojí za to. Hned vám bude jasné, proč je Tichomoří považováno za top destinaci. Plachetnice jsou menší dřevěné lodě, které si místní staví sami a vození turistů je pro ně dobrý zdroj obživy. A pokud zrovna neplují s turisty, využívají své loďky k rybaření. Dnes jsou zajímavou kombinací tradičních designů a materiálů a moderních rybářských sítí a přívěsnými motory. V zálivu svatého Josefa se nachází i loděnice pro tyto ze dřeva vyřezávané loďky.

Naším „kapitánem“ je Henry, domorodý Kunié, asi kolem padesátky. Anglicky neumí, ale francouzsky nám povídá nejen o tom, co vidíme kolem sebe, ale i různé zážitky, které při plavbě v zálivech mívá.

plachetnice na Ile des Pins

Když vplouváme do zálivu Upi, před námi se z vody vynořují velké skály, které se zdají jako bójky plující po vodě. Toto místo je ukázkovým příkladem toho, co si představíte pod pojmem tropický ráj. Moře zde mění barvu od tyrkysové po tmavě modrou. Na břehu je vidět jak palmy, tak borovice. Pláže se pyšní bílým pískem a moře je plné pestrobarevných rybek a korálů. Henry nám říká, že v místních vodách žije několik žraloků, ale že teď jejich hřbetní ploutve nevidíme, protože je příliv a hladina vody je vysoko. Přesto za chvíli ve vodě vidím velký tmavý flek a Henry klidným hlasem říká, že to je žralok leopardí a směje se mému zděšení. On sám vidí i želvy, ale já nemám zkušené oko a krunýře želv mi splývají s korály.

kapitán naší plachetnice

cestou do přírodního koupaliště hladina moře je někdy tak nízká, že zřetelně vidíme korály skály v zálivu Oro vstup do šnorchlovacího ráje

Potápění

Toto místo je stvořené pro potápěče. Na ostrově se nachází Kunié Scuba Centre, což je potápěčské centrum, které zajišťuje výlety za potápěním. Jak už jsem zmínil – ve zdejších vodách bývají žraloci, takže je lepší svěřit se do rukou odborníků.

Ile des Pins je ostrov, který ve vás zanechá nezapomenutelné zážitky. Svou vybaveností pro turisty a přitom přísně chráněnou původní kulturou je to ideální místo pro originální dovolenou.

Tichomoří

GPS: 22°35'01.0"S 167°31'39.7"E

Text a foto: Michal HejlDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Nová Kaledonie – tropický ráj na druhém konci světa
Publikováno: 31.12.2018
Máte rádi exotiku? Láká vás představa dovolené v tropickém ráji s palmami, bílým pískem na plážích a překrásnými korály? Chcete navštívit vzdálené místo, kam mnoho Čechů nezavítá? Pak je pro vás Nová Kaledonie správná volba.

Nová Kaledonie, Amédée – pláže, potápění a tahitský tanec
Publikováno: 14.1.2019
Protože je Nová Kaledonie souostrovím, rozhodně stojí za to navštívit více ze zdejších ostrovů. V tomto článku vás zavedu na ostrov Amédée, který leží pouhých 24 kilometrů od Nouméi a že to není jen tak ledajaký ostrov, o tom svědčí fakt, že byl v roce 2009 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Nová Kaledonie, Ile des Pins – místo, kde jste nejblíže k ráji
Publikováno: 21.1.2019
V tomto díle opustíme hlavní ostrov souostroví Nová Kaledonie a z letiště Magenta, které se nachází v centru Nouméi, si zaletíme na třídenní výlet na ostrov Ile des Pins. A že to bude stát za to, napovídá už titulek tohoto článku. Zdejší obyvatelé, kteří se nazývají Kunié, o svém domově s hrdostí prohlašují, že je to ostrov nejblíže k ráji. A hned po příletu je mi jasné, že pro toto tvrzení mají velice pádné důkazy.

Nová Kaledonie, Nouméa – město, kde byste chtěli žít
Publikováno: 7.1.2019
Hlavní město souostroví Nová Kaledonie, Nouméa (čti Numea), leží na hlavním ostrově Grande Terre. Je to pobřežní město a život zde plyne v poklidném plážovém duchu. O bydlení v hlavním městě je velký zájem, proto se Nouméa neustále roztahuje a zvětšuje.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 4. 6. 2020
svátek:Dalibor
dnes:
čtvrtek 4.6.
21 °C
zítra:
pátek 5.6.
15 °C