www.infoglobe.cz » Nová Kaledonie VI.

Nová Kaledonie VI.

Publikováno: 3.7.2010
Poslední díl seriálu o Nové Kaledonii.

Souostroví Loyauté

Souostroví Loyauté se nachází 100 km východně od ostrova Nová Kaledonie. Skládá se ze čtyř obydlených ostrovů Lifou, Maré, Ouvee a Tigy představujících korálové atoly o celkové rozloze 2,5 tisíce km².  Jsou zde čisté pláže s bílým pískem, malé útesy, husté tropické lesy a háje kokosových palem. Hluboký průliv mezi souostrovím a ostrovem Nová Kaledonie je proslavený svými zásobami ryb a nabízí prvotřídní rybolov.

Na ostrovech bylo vybudováno množství turistických vesniček s bungalovy nebo stylizovanými chýšemi a také motelů. V poslední době je velice oblíbený pobyt přímo v domech místních obyvatel, což pro místní  představuje zdroj příjmů a turistům  to umožňuje se lépe seznámit s tradicemi a způsobem života místních kmenů.

PinsMístní obyvatelé Lifou

Rytmus života je zde velmi pomalý, příroda je nádherná a  pro turisty je zde spousta možností odpočinku: projížďka na koních, pěší túry, jachting, lov, rybolov a potápění. 

Ostrov Lifou

Ostrov Lifou je ve skupině ostrůvků největší a nejsevernější. Představuje rozsáhlou plošinu pokrytou hustým lesem. Jeho hlavními pozoruhodnostmi jsou jeho skalnaté terasy, útesy, mnohočetné jeskyně, smaragdové moře a dlouhé břehy z bílého písku. Na jižním pobřeží se nachází také spousta jeskyní, je zde zátoka Wanda Bay s proslulou pláží, na niž želvy kladou vejce.

Vanda BayPláž Lifou

Na západě ostrova kdysi rostly početné háje santálových stromů. Na severu ostrova se nachází neobvyklá vesnice Dokin, která byla postavena kdysi dávno na vrcholu skály vysoké 40 metrů, pod kterou je velkolepý záliv s průzračnou vodou a neobyčejně krásnými korálovými útesy s množstvím ryb.

DokinLifou Grand Case Chief

V období od srpna do září lze z vrcholu pozorovat sezónní migraci velryb, které míjejí zrovna tyto skály. Mnohé velryby dokonce připlouvají až těsně ke skále aby se mohly odřít o kameny (tímto způsobem se tito živočichové zbavují početných parazitů žijících na jejich kůži). Za úvahu stojí také návštěva Devils Cave (Ďáblova jeskyně) v Tingetingu, kapli Notre Dame de Lourdes v Easo, jeskyni v Luengoni.

Easo Notre Dam Jeskyně LuengoniPláže Luengoni

 

Ostrov Maré

Přírodní aquarium Maré

Nejvyšší a nejjižnější ostrov skupiny Maré má vysoké skály, čedičové masívy s plochými vrcholy, temné lesy a rozsáhlé pustiny, a také laguny a malé zátoky s jeskyněmi a práškovitým bílým pískem. Na západním pobřeží se z lesů kokosových palem a borovic tyčí skály – bývalé korálové útesy, jenž byly vyzvednuty tektonickými procesy do výšky přes 90 metrů.

 

 

TadineTerasy Maré

K pozoruhodnostem ostrova patří rokle Warrios Jump, studně La Peruse, stará opevnění vesnice La Roche, vápencové jeskyně o hloubce 40 metrů a také proslulé přírodní akvárium – hluboká prohlubeň ve skalním masívu zaplněná mořskou vodou, která sem proudí přes složitou síť tunelů. 

Západ MaréLa Roche Maré

 

Ostrov Ouvéa

Pláž Ouvéa Mouli

Ouvéa je nejmenším ze třech větších ostrovů Loyauté, který je známý jako „pohádkový ostrov“. Je to jeden z nejkrásnějších korálových atolů v Tichém oceánu. Turistickými atrakcemi ostrova jsou skály Lekine s jeskyněmi, skalní most Mouli, ze kterého se otevírá malebné panorama zálivu Lekine a ostrova Mouli, vesnice Saint-Joseph a dlouhé nádherné pláže z bílého písku.

 

 

Vesnice Saint JosephDomorodé chýše, Ouvéa

 

Text: Maxim Kucer

Foto:

http://www.s-cont.ru/newscalendar/view/0/197/197

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F_%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F

http://archive.travel.ru/new_caledonia_fr/

http://karty.narod.ru/maps/nc/nc.html

http://www.quido.cz/priroda/obrazky/nova_kaledonie_3_v.jpg

http://www.vokrugsveta.ru/encyclopedia/index.php?title=%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F_%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F

http://www.virtualoceania.net/newcaledonia/photos/people/nc0058.shtml

http://www.richardchesher.info/images/vilvil_dancing.jpg            

http://www.newcaledonia.com.au/downloads/media/misc-guide2.pdf

 

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.8.2019
Do konce srpna s od pondělí do pátku v 10 hodin konají bezplatné prohlídky historického centra Trnavy. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem.

22.8.2019
Nejlepší triatlonisté z 39 zemí světa se sejdou už potřetí na závodu ITU Světového poháru, který se koná každoročně na konci srpna v Karlových Varech. CITY TRIATLON Karlovy Vary se letos uskuteční 23.–25. srpna a opět budou součástí programu závody pro děti, amatérské sportovce, noční běh lázeňským městem, ale i koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 23. 8. 2019
svátek:Sandra
dnes:
pátek 23.8.
25 °C
zítra:
sobota 24.8.
25 °C