www.infoglobe.cz » Omán – výprava do Wadi Shab se zastávkou u Bimmah Sinkhole

Omán – výprava do Wadi Shab se zastávkou u Bimmah Sinkhole

Publikováno: 20.4.2020
Sultanát Omán nabízí mnoho krás a my se dnes vypravíme do jedné z nejúžasnějších scenerií této země. Pokud totiž budete chtít v Ománu zažít divoké dobrodružství, vyrazte do některého z kaňonů. My si vybrali Wadi Shab, díky jeho dostupnosti na jih od Maskatu a na zpáteční cestě se zastavíme u Bimmah Sinkhole.

most u Wadi Shab

Pod velkým mostem nás vítá stádo koz a také místní, kteří nás malou loďkou za úplatu převezou na druhý břeh. Tady začíná pěší stezka. Teplota stoupá a nenajdete tady moc míst, kde se schovat před sluncem. Je dobré mít s sebou velkou zásobu vody. Přes tuto fascinující scenerii jdeme asi 40 minut, po cestě můžeme vidět zavlažovací kanály, jezírka a nejrůznější tvary skal či hor.

Wadi Shab   začátek stezky do Wadi Shab

Cestou potkáváme pár turistů, ale není jich tady mnoho. Vodní tůně dostaly v denním světle průzračně tyrkysovou barvu. Cestička nás vyvede skalní stěnou docela vysoko a my jsme nadšení, jelikož za každou zatáčkou se před námi otevírají nové a snad ještě krásnější výhledy. To nejlepší je ale stále před námi. V posledním jezírku se totiž můžeme nejen vykoupat, ale proplavat až do jeskyně s vodopádem. Do jeskyně se vstupuje přímo z vody malou skalní průrvou a není to nic pro klaustrofobiky. Cestou zpátky teplota stoupá až ke 40 stupňům a my se začínáme těšit do klimatizovaného auta.

jezero s vodopádem   jezírka ve Wadi Shab

Bimmah Sinkhole neboli Ďáblova díra je propadlá jeskyně s vodou, obklopena piknikovým parčíkem Hawiyat Najm. Nachází se asi hodinu jízdy zpět na sever od Wadi Shab. Do 30 metrů hluboké jámy vedou pohodlné schody. Většina místních jenom korzuje parkem a dolů do jámy se pouze dívá. Ve vodě už potkáte jen Evropany a Američany pracující v Ománu nebo turisty z různých zemí. Voda v jámě má příjemnou teplotu ke koupání a je plná Garra rufa rybiček, které se na vás, jakmile se na chvilku přestanete hýbat, hladově vrhají. Kromě plavců si zastávku u jámy užijí i lezci, na stěnách bývalé jeskyně se dobře leze. Pokud se zde chcete také vykoupat, je vhodné se vzhledem k přítomnosti místních obléknout do kraťasů a pro dámy i do trička. Protože jak jistě víte, Omán je muslimskou zemí.

Ďáblova díra

Wadi Shab nám připravilo asi jeden z nejkrásnějších a nezapomenutelných zážitků z celého Ománu. Pokud byste jich chtěli navštívit více, je to možné. V Ománu je kaňonů celá řada a za zmínku stojí Wadi Tiwi, Wadi Al Arbeieen nebo Wadi Bani Khalid.

GPS: 22°50'21.1"N 59°14'41.8"E

 

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Omán, Maskat: Prohlídka pohádkového hlavního města
Publikováno: 27.4.2020
Omán je jednou z nejvíce fascinujících zemí Arabského poloostrova, kterou jsem měla možnost navštívit. Už na letišti v Maskatu nás překvapuje čistota, okázalost a milá povaha místních lidí. Hlavní město má asi 4,5 milionu obyvatel, žije zde více než třetina populace celého Ománu. Maskat je sídlem sultána, vlády i parlamentu. Maskat je politickým, hospodářským a kulturním centrem Ománu.

Omán: Al-Hamra, Misfat – starobylá městečka země pouště a zelených oáz
Publikováno: 4.5.2020
Dnes se spolu vydáme zpátky v čase. Navštívíme oblast ve vnitrozemí, která je vzdálená asi 2 hodiny jízdy od hlavního města Maskatu. Jedná se o starobylá městečka Al-Hamra a Misfat Al-Abreyeen. Zaparkujeme a všude je pusto a prázdno.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 1. 2021
svátek:Drahoslav
dnes:
neděle 17.1.
-6 °C
zítra:
pondělí 18.1.
1 °C