www.infoglobe.cz » Paraguay – Encarnacion

Paraguay – Encarnacion

Publikováno: 5.12.2016
Město Encarnacion (hlavní město departmentu Itapúa) leží na jihu Paraguaye na břehu řeky Paraná, která tvoří přírodní hranice s Argentinou. Městu se přezdívá La Perla del Sur (Perla jihu) a žije zde cca 120 000 lidí. Na druhém břehu řeky Paraná leží argentinské město Posadas a oba břehy spojuje mezinárodní most San Roque González de Santa Cruz. Město bylo založeno začátkem 17. století jezuity. V této části Paraguaye leží spousta jezuitských misií s dochovanými ruinami, které máme v plánu později také prozkoumat. Nyní si ale vyčleňujeme dva dny na poznání Encarnacionu.

Encarnacion

Do Encarnacionu se dostaneme stopem s jedním Brazilcem z města Coronel Bogado,katedrála Nuestra Seňora de la Encarnacion které není příliš zajímavé. Známé je především díky pečivu chipa, které se připravuje z maniokové mouky, vajec a sýra. Většinou připomíná malý rohlík, ale tvary můžou být různé. Ve městě Encarnacion se ubytujeme u terminálu, jelikož v Paraguayi to funguje tak, že lacinější hotely se nacházejí kolem autobusového nádraží. Za terminálem se nachází také rodný dům paraguayského diktátora Alfreda Stroessnera, který dnes slouží jako soukromá univerzita. V této části je také vilová zástavba, kudy je dobré se projít a pokochat místní noblesní architekturou, za kterou se bohatší Paraguayci nestydí. Jednu ulici od autobusového nádraží směrem k centru je malé náměstí s městským úřadem Plaza Francisco Solano López a katedrála Nuestra Seňora de la Encarnacion.

Město Encarnacion je na první pohled uspořádané a čisté. Lidé jsou stále usměvaví a více multikulturní než ve městech, kterými jsme v Paraguayi projížděli. Není divu, kromě španělských potomků a indiánů kmene guaraní (původní obyvatelé, ale také označení místní měny a jazyku, který je druhým úředním jazykem v Paraguayi) zde žije spousta přistěhovalců jako Brazilci, Němci, Ukrajinci, Poláci, Japonci nebo Číňané. A jeden pán, kterého jsme stopli, říkal, že i pár Čechů.

Plaza de Armas   ukázka domu ve vilové čtvrti

Hlavní náměstí v Encarnacionu, Plaza de Armas, je prostorné a rozdělené do několika částí. Ve spodní části je vybudovaná japonská zahrada, kde jsou japonské lampy, kamenný most, zakrslé dřeviny a jezírko. V centrální části je velký pomník a několik stožárů s paraguayskými vlajkami. V horní části je dětské hřiště s prolézačkami a za ním kostel se zelenou fasádou – San George. Náměstí je zarostlé zelení, především palmami a stromy lapacho (kvetoucí růžovými květy), které jsou v Paraguayi hojně k vidění. Není se čemu divit, když je to jejich národní strom. Od tohoto náměstí se dá sejít přímo k řece Paraná – k hlavní „bavící se“ ulici Costanera.

kostel San George

Při přecházení ulice Costanera se mihneme kolem staré železniční stanice, která slouží spíše jako dekorace, a míříme rovnou na pláž. Promenáda je tu nová a město si na ní dalo záležet, což se ani nedivím, protože Paraguayci veškerý svůj volný čas tráví venku. A to buďto s přáteli, nebo s rodinou, ale hlavně u hrnku tereré. Pláž je dlouhá asi kilometr a je tady spousta dětských hřišť, stánky s občerstvením, restaurace a bary a taky staré silo, které zdobí začátek pláže. V letních měsících pláž praská ve švech, ale my tu teď máme klid. Nikdo se ani nekoupe, lidé jen posedávají u západu slunce a klábosí. Přizpůsobujeme se jejich radovánkám a usedáme na písek. Zajímavé je, že v protějším městě Posadas (Argentina) je o hodinu více. Takže slunce zapadá na encarnacionské pláži v půl šesté, zatímco na pláži v Posadas v půl sedmé.

železniční stanice Encarnacion   nová promenáda v Encarnacionu

„Antiqua silo“ na promenádě a za ním město Posadas

Encarnacion je proslavený svým karnevalem, který probíhá každý víkend od konce ledna a v únoru a je menší obdobou toho v Rio de Janeiru. Místo konání průvodu (Sambodromo Carneval) je právě na ulici Costanera a Gaspar Rodriguez de Francia. Zde je také největší koncentrace restaurací a barů, kde se místní téměř denně scházejí. My Encarnacion navštěvujeme půl roku po karnevalu, takže si tento zajímavý svátek s místními bohužel užít nemůžeme. Ale aspoň se při toulkách tímto údajně nejhezčím městem Paraguaye můžeme kochat místní architekturou a západem slunce na řece Paraná a poslouchat souznění přírody a města.

GPS: 27°16'35.6"S 55°55'50.8"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Paraguay – místa nedaleko hlavního města
Publikováno: 21.11.2016
Paraguay patří k těm menším státům Jižní Ameriky, ale i tak je svou rozlohou 406 750 kilometrů čtverečních zhruba 5krát větší než Česká republika. Proto tento stát svádí turisty k pomalému přesouvání se a navštěvování menších a klidnějších měst. Jeden muž, kterého jsme stopli, sám tvrdil, že za města se v Paraguayi považuje pouze Asunción, Encarnación a Ciudad del Este. Zbytek jsou spíše vesnice, což se nám i potvrdí.

Paraguay – jezuitské misie
Publikováno: 12.12.2016
Jedno z největších lákadel v Paraguayi je určitě návštěva jezuitských misií. Sám jsem byl na tuto atrakci zvědavý, protože jsem pořádně nevěděl, jak vlastně takové misie přesně vypadají. Jezuitské misie se v Paraguayi vyskytují převážně kolem řeky Paraná. Pár takovýchto vesnic se nachází také v Brazílii, na jihu Bolívie a velký počet ještě v Argentině (v provincii Misiones). Jezuitských vesniček je v Paraguayi osm, z toho tři jsou poměrně hodně zachovalé a právě k těm míříme. Misie (indiánské obce) byly zřízeny v 17. a 18. století k „převýchově“ původního obyvatelstva (kmen Guaraní). Vesničky jsou si dost podobné. Většinou stojí v centrální části velkého areálu kamenný kostel se sakristií, vedle něj je nalepeno několik staveb – škol. Stranou se pak nacházejí obydlí indiánů.

Paraguay – Ciudad del Este
Publikováno: 19.12.2016
Poslední místo, které při dvoutýdenním projíždění Paraguayí navštěvujeme, je velkoměsto na východě země – Ciudad del Este. Kvůli pašovanému zboží se mu také přezdívá „jihoamerický supermarket“. Na rušných ulicích v centru se dá sehnat opravdu všechno. Brazilci a Argentinci sem jezdí dokonce nakupovat různé zboží, především elektroniku, která je v Paraguayi levnější než v sousedních státech. Město bylo založeno až v roce 1957 a dnes je druhým největším městem Paraguaye, žije zde necelých 400 tisíc obyvatel. Leží na řece Paraná (druhá největší jihoamerická řeka) a hraničí s Argentinou a Brazílií. S brazilským Foz do Iguazú jej spojuje most Puente de la Amistad (most Přátelství).

Paraguay – Asunción
Publikováno: 14.11.2016
Než dojedeme do města Asunción, musíme projet přes Gran Chaco. To se rozprostírá na území státu Argentina, Bolívie a Paraguay. V Paraguayi zabírá velkou část severního území, o které byla ve 30. letech 20. století vedena válka s Bolívií, kterou Paraguay vyhrála. Příčina byla v tom, že se obě strany mylně domnívaly, že se zde nachází ropné bohatství. Dnes je to jen suchá a vyprahlá rovina, řídce zarostlá pastvinami a stromy.


Souvisejicí fotogalerie

Paraguay – země kontrastů
Paraguay je vnitrozemský stát v Jižní Americe, který leží cca 5000 km od nejbližšího moře, proto ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 11. 2019
svátek:Mahulena - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
dnes:
neděle 17.11.
11 °C
zítra:
pondělí 18.11.
4 °C