www.infoglobe.cz » Paraguay – Encarnacion

Paraguay – Encarnacion

Publikováno: 5.12.2016
Město Encarnacion (hlavní město departmentu Itapúa) leží na jihu Paraguaye na břehu řeky Paraná, která tvoří přírodní hranice s Argentinou. Městu se přezdívá La Perla del Sur (Perla jihu) a žije zde cca 120 000 lidí. Na druhém břehu řeky Paraná leží argentinské město Posadas a oba břehy spojuje mezinárodní most San Roque González de Santa Cruz. Město bylo založeno začátkem 17. století jezuity. V této části Paraguaye leží spousta jezuitských misií s dochovanými ruinami, které máme v plánu později také prozkoumat. Nyní si ale vyčleňujeme dva dny na poznání Encarnacionu.

Encarnacion

Do Encarnacionu se dostaneme stopem s jedním Brazilcem z města Coronel Bogado,katedrála Nuestra Seňora de la Encarnacion které není příliš zajímavé. Známé je především díky pečivu chipa, které se připravuje z maniokové mouky, vajec a sýra. Většinou připomíná malý rohlík, ale tvary můžou být různé. Ve městě Encarnacion se ubytujeme u terminálu, jelikož v Paraguayi to funguje tak, že lacinější hotely se nacházejí kolem autobusového nádraží. Za terminálem se nachází také rodný dům paraguayského diktátora Alfreda Stroessnera, který dnes slouží jako soukromá univerzita. V této části je také vilová zástavba, kudy je dobré se projít a pokochat místní noblesní architekturou, za kterou se bohatší Paraguayci nestydí. Jednu ulici od autobusového nádraží směrem k centru je malé náměstí s městským úřadem Plaza Francisco Solano López a katedrála Nuestra Seňora de la Encarnacion.

Město Encarnacion je na první pohled uspořádané a čisté. Lidé jsou stále usměvaví a více multikulturní než ve městech, kterými jsme v Paraguayi projížděli. Není divu, kromě španělských potomků a indiánů kmene guaraní (původní obyvatelé, ale také označení místní měny a jazyku, který je druhým úředním jazykem v Paraguayi) zde žije spousta přistěhovalců jako Brazilci, Němci, Ukrajinci, Poláci, Japonci nebo Číňané. A jeden pán, kterého jsme stopli, říkal, že i pár Čechů.

Plaza de Armas   ukázka domu ve vilové čtvrti

Hlavní náměstí v Encarnacionu, Plaza de Armas, je prostorné a rozdělené do několika částí. Ve spodní části je vybudovaná japonská zahrada, kde jsou japonské lampy, kamenný most, zakrslé dřeviny a jezírko. V centrální části je velký pomník a několik stožárů s paraguayskými vlajkami. V horní části je dětské hřiště s prolézačkami a za ním kostel se zelenou fasádou – San George. Náměstí je zarostlé zelení, především palmami a stromy lapacho (kvetoucí růžovými květy), které jsou v Paraguayi hojně k vidění. Není se čemu divit, když je to jejich národní strom. Od tohoto náměstí se dá sejít přímo k řece Paraná – k hlavní „bavící se“ ulici Costanera.

kostel San George

Při přecházení ulice Costanera se mihneme kolem staré železniční stanice, která slouží spíše jako dekorace, a míříme rovnou na pláž. Promenáda je tu nová a město si na ní dalo záležet, což se ani nedivím, protože Paraguayci veškerý svůj volný čas tráví venku. A to buďto s přáteli, nebo s rodinou, ale hlavně u hrnku tereré. Pláž je dlouhá asi kilometr a je tady spousta dětských hřišť, stánky s občerstvením, restaurace a bary a taky staré silo, které zdobí začátek pláže. V letních měsících pláž praská ve švech, ale my tu teď máme klid. Nikdo se ani nekoupe, lidé jen posedávají u západu slunce a klábosí. Přizpůsobujeme se jejich radovánkám a usedáme na písek. Zajímavé je, že v protějším městě Posadas (Argentina) je o hodinu více. Takže slunce zapadá na encarnacionské pláži v půl šesté, zatímco na pláži v Posadas v půl sedmé.

železniční stanice Encarnacion   nová promenáda v Encarnacionu

„Antiqua silo“ na promenádě a za ním město Posadas

Encarnacion je proslavený svým karnevalem, který probíhá každý víkend od konce ledna a v únoru a je menší obdobou toho v Rio de Janeiru. Místo konání průvodu (Sambodromo Carneval) je právě na ulici Costanera a Gaspar Rodriguez de Francia. Zde je také největší koncentrace restaurací a barů, kde se místní téměř denně scházejí. My Encarnacion navštěvujeme půl roku po karnevalu, takže si tento zajímavý svátek s místními bohužel užít nemůžeme. Ale aspoň se při toulkách tímto údajně nejhezčím městem Paraguaye můžeme kochat místní architekturou a západem slunce na řece Paraná a poslouchat souznění přírody a města.

GPS: 27°16'35.6"S 55°55'50.8"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Paraguay – místa nedaleko hlavního města
Publikováno: 21.11.2016
Paraguay patří k těm menším státům Jižní Ameriky, ale i tak je svou rozlohou 406 750 kilometrů čtverečních zhruba 5krát větší než Česká republika. Proto tento stát svádí turisty k pomalému přesouvání se a navštěvování menších a klidnějších měst. Jeden muž, kterého jsme stopli, sám tvrdil, že za města se v Paraguayi považuje pouze Asunción, Encarnación a Ciudad del Este. Zbytek jsou spíše vesnice, což se nám i potvrdí.

Paraguay – jezuitské misie
Publikováno: 12.12.2016
Jedno z největších lákadel v Paraguayi je určitě návštěva jezuitských misií. Sám jsem byl na tuto atrakci zvědavý, protože jsem pořádně nevěděl, jak vlastně takové misie přesně vypadají. Jezuitské misie se v Paraguayi vyskytují převážně kolem řeky Paraná. Pár takovýchto vesnic se nachází také v Brazílii, na jihu Bolívie a velký počet ještě v Argentině (v provincii Misiones). Jezuitských vesniček je v Paraguayi osm, z toho tři jsou poměrně hodně zachovalé a právě k těm míříme. Misie (indiánské obce) byly zřízeny v 17. a 18. století k „převýchově“ původního obyvatelstva (kmen Guaraní). Vesničky jsou si dost podobné. Většinou stojí v centrální části velkého areálu kamenný kostel se sakristií, vedle něj je nalepeno několik staveb – škol. Stranou se pak nacházejí obydlí indiánů.

Paraguay – Ciudad del Este
Publikováno: 19.12.2016
Poslední místo, které při dvoutýdenním projíždění Paraguayí navštěvujeme, je velkoměsto na východě země – Ciudad del Este. Kvůli pašovanému zboží se mu také přezdívá „jihoamerický supermarket“. Na rušných ulicích v centru se dá sehnat opravdu všechno. Brazilci a Argentinci sem jezdí dokonce nakupovat různé zboží, především elektroniku, která je v Paraguayi levnější než v sousedních státech. Město bylo založeno až v roce 1957 a dnes je druhým největším městem Paraguaye, žije zde necelých 400 tisíc obyvatel. Leží na řece Paraná (druhá největší jihoamerická řeka) a hraničí s Argentinou a Brazílií. S brazilským Foz do Iguazú jej spojuje most Puente de la Amistad (most Přátelství).

Paraguay – Asunción
Publikováno: 14.11.2016
Než dojedeme do města Asunción, musíme projet přes Gran Chaco. To se rozprostírá na území státu Argentina, Bolívie a Paraguay. V Paraguayi zabírá velkou část severního území, o které byla ve 30. letech 20. století vedena válka s Bolívií, kterou Paraguay vyhrála. Příčina byla v tom, že se obě strany mylně domnívaly, že se zde nachází ropné bohatství. Dnes je to jen suchá a vyprahlá rovina, řídce zarostlá pastvinami a stromy.


Souvisejicí fotogalerie

Paraguay – země kontrastů
Paraguay je vnitrozemský stát v Jižní Americe, který leží cca 5000 km od nejbližšího moře, proto ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mrazivý den

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
1. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
2. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
3. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.12.2021
Už nás dělí jen pár hodin od nového roku 2022, ale díky datumové hranici se vítání na ostrovech Kiribati a Samoa odehraje již o 11té hodině našeho středoevropského času, zatím co neosídlený Bakerův a Howlandův ostrov ho uvítají jako poslední, a to o 13-té hodině následujícího dne (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhlídku s útulnou uvedli do provozu nad bývalým vlekem ve městě Svidník. Stavba v těžko přístupném terénu zpřístupnila jedinečný výhled z věže, nabízející panorama města Svidník od Pamětníka sovětské armády až po lesní komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Itálii :

Itálie

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty města

Benátky – město mezi vodními kanály

Sardinie – Cagliari a jeho široké okolí

Neapol – hlavní město Kampánie a pizzy

Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 1. 2022
svátek:Doubravka

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X