www.infoglobe.cz » Peru: Cotahuasi – prý nejhlubší kaňon světa

Peru: Cotahuasi – prý nejhlubší kaňon světa

Publikováno: 10.7.2017
V Peru jsme se rozhodovali, zda navštívíme kaňon Colca nebo Cotahuasi. Podle některých měření je Cotahuasi hlubší, podle jiných zase vítězí Colca. Možná je to jen soutěžení o to, kam nalákat více turistů. Oba kaňony dosahují hloubky kolem 3 500 metrů a jejich řeky si razí cestu andskými vrcholy s nadmořskou výškou až 6 000 metrů a končí v Tichém oceánu. A v obou kaňonech lze spatřit vzácné kondory andské.

Nakonec jsme se rozhodli pro Cotahuasi. U kaňonu Colca nás odradil jak vstupní poplatek, tak i spousta turistů, protože je dostupnější. Kaňon Cotahuasi se nakonec ukázal jako správná volba.

vesnice Cotahuasi

Do vesnice Cotahuasi je možné se dostat z Arequipy a cesta trvá přibližně 10 hodin. Jezdí se nočním autobusem. Očekávali jsme cestu delší, nakonec jsme dorazili ve dvě ráno. Naštěstí je v Cotahuasi pár hotelů, a tak nebyl problém se nad ránem ubytovat. A navíc i dost levně. Další den jsme si šli zjistit informace, které treky je možné absolvovat. Sehnali jsme mapu a poradil nám i majitel hotelu. Je potřeba lépe plánovat, protože autobusy jezdí jen jednou denně.

Pampamarca   okolí Pampamarcy

Další den vyrážíme brzy ráno autobusem do Pampamarcy. U řidiče si raději ověřujeme, v kolik hodin se z Pampamarcy bude vracet. Máme v plánu si udělat výlet k Bosque de Piedras Huito. Dojít sem není až tak náročné, jde se sice do prudkého kopce, ale vzdálenost je pouze do 4 kilometrů a převýšení do 700 metrů. Kromě krásných výhledů nám učaroval „kamenný les“. Poprvé v životě jsme viděli něco takového. Navíc jsme tam byli úplně sami, nad hlavami nám dokonce párkrát zakroužili kondoři. Cesta dolů byla rychlá, a protože jsme měli ještě čas, vydali jsme se kousek za vesnici, kde bylo vyhlídkové místo na kaňon s vodopády a další krásné výhledy na hory a barevná pole místních obyvatel.  

Bosque de Piedras Huito   Bosque de Piedras Huito

Naším dalším cílem byl dvou- nebo třídenní trek přes vesnice Charcana a Quechualla. Do vesnice Charcana jsme dojeli navečer. Cesta autobusem je pro otrlejší povahy a spíše se nedívejte z okna. Jede se totiž po úzkých prašných cestách, kdy pod sebou člověk vidí jen sráz. Výhodou těchto malých vesnic je, že je tady vždy nějaký hostel pro turisty, kde se dá přespat, takže s sebou nemusíte tahat žádné zbytečné věci. Možná jen vlastní spacák, protože čisté povlečení nečekejte a také je tady v noci hodně chladno. Ráno vyrážíme brzo, máme před sebou náročnou trasu. Jdeme ještě za šera, ale cesta je vychozená od lidí, kteří tudy každý den ženou brzo ráno dobytek na pastvu a večer zase zpět. Říkáme si, jak ten život tady musí být drsný a náročný, navíc pro nás Evropany, zhýčkané různými vymoženostmi.

cesta do vesnice Quechualla

První část cesty je spíše jen po vrstevnici, nejkrásnější vyhlídky na hory jsou pak při sestupování do kaňonu do vesnice Quechalla. Krásné duhové hory, až člověk ani nevěří, že je to opravdu možné. Víme, že by měl jet odpoledne autobus zpátky do vesnice Cotahuasi, od místní paní však zjišťujeme, že autobusová zastávka je vzdálená dalších 9 km. Po 23 kilometrech se nám nechce hnát dalších devět, a tak se rozhodneme zůstat v Quechalle. Tady si odpočineme, majitelka nám uvaří oběd, večeři, další den nachystá i brzy snídani a my poté vyrážíme dál, abychom stihli autobus. Cestou také míjíme Bosques de Cactus de Judiopampa, prostě takový „kaktusový les“.

kaktusový les

cesta do vesnice Quechualla   okolí vodopáduCatarata de Sipia

Cestou z Quechally se ještě zastavujeme u 150 metrů vysokého vodopádu Catarata de Sipia. I tady v okolí je krásně barevná krajina. Teď už víme, že žádné další barevné hory v Peru navštěvovat nemusíme. Kaňon Cotahuasi splnil naše představy o barevných horách nad všechna očekávání.

GPS: (kaňon) 15°12'16.4"S 72°53'55.6"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Peru: Chachapoyas, Nuevo Tingo a Kuélap
Publikováno: 19.6.2017
Město Chachapoyas je považováno za neobjevený ráj. Nachází se v regionu Amazonas a turisté zde mohou objevovat krásnou přírodu, různá mikroklima, koloniální město nebo starobylé rozvaliny Kuélap, nacházející se mezi Andami a džunglí.

Peru: Leymebamba a Cajamarca
Publikováno: 26.6.2017
Cajamarca se proslavila jako místo, které znamenalo konec pro mocnou inckou říši. Poslední incký vůdce Atahualpa zde byl poražen Franciscem Pizzarem a později popraven na hlavním náměstí.

Peru: město věčného jara Trujillo a okolní archeologická naleziště
Publikováno: 3.7.2017
Město Trujillo se nachází v pouštní oblasti v blízkosti Tichého oceánu, bylo založeno v roce 1534 a také dobře opevněno, aby odolalo útokům pirátů. A dokonce prý bylo v době nezávislosti Peru i jeho prozatímním hlavním městem.

Peru - můj splněný sen I.
Publikováno: 10.11.2010
Jižní Amerika mě vždycky táhla k sobě jako magnet. Byla ale pro mě, studentku s ne příliš velkými příjmy, spíše takovým prozatím nedostupným snem, odloženým do budoucna. Jednoho dne mi v práci můj kolega Vojta řekl: "Nechtěla bys jet do Jižní Ameriky… Peru, Chile nebo tak...?" a tím mi v hlavě vyhlodal díru.

Peru - můj splněný sen II.
Publikováno: 17.11.2010
Po příletu do Peru jsme se přesunuli z Limy do hor. Do Huarázu, který leží v nadmořské výšce 3091 m, jsme dorazili asi v sedm hodin ráno.

Peru - můj splněný sen III.
Publikováno: 24.11.2010
Ráno jsem si jela na nádraží autobusu pro batoh, který mi jako jediné z naší skupiny do Limy nepřiletěl. Po několika telefonátech na letiště jsme byli s KLM dohodnuti, že dneska přijede ranním autobusem.

Peru - můj splněný sen IV.
Publikováno: 1.12.2010
Jako náš první trek v Peru, v Cordilleře Blance, jsme si vybrali známý a často navštěvovaný trek údolím řeky Santa Cruz. Podle průvodce je optimální doba pochodu 4 dny a vzdálenost od počátečního do konečného bodu 50 km. My jsme si naplánovali prodloužení o jeden den výstupem do základního tábora hory Alpamayo.

Peru - můj splněný sen V.
Publikováno: 8.12.2010
Druhý den treku Santa Cruz jsme vstali v relativně časnou hodinu a zjistili, že neprší, ba naopak je pěkné, slunečné počasí. Vojta s Milanem si dokonce dopřáli koupel v ledové říčce. Cesta dál už stoupala velmi mírně, chvílemi i poklesávala, takže se nejednalo o žádný extrémně náročný pochod.

Peru - můj splněný sen VI.
Publikováno: 15.12.2010
Další den treku začal pro Milana neslavně. Ráno totiž zjistil, že mu někdo přes noc odcizil trekové hůlky. Před výstupem do sedla to nebylo zrovna veselé, leč, nedalo se nic dělat.

Peru - můj splněný sen VII.
Publikováno: 22.12.2010
Když jsme se vrátili z treku Santa Cruz, bylo zrovna Pondělí velikonoční, ale všichni v Huarázu pracovali. Koupili jsme si jízdenky do Limy a řešili další přesun z Limy do Cusca, kde naše cesta pokračovala.


Souvisejicí fotogalerie

Peru
Peru coby typická jihoamerická země rozněcuje představivost jako málokteré místo na světě. Země v...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mrazivý den

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
1. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
2. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
3. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.12.2021
Už nás dělí jen pár hodin od nového roku 2022, ale díky datumové hranici se vítání na ostrovech Kiribati a Samoa odehraje již o 11té hodině našeho středoevropského času, zatím co neosídlený Bakerův a Howlandův ostrov ho uvítají jako poslední, a to o 13-té hodině následujícího dne (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhlídku s útulnou uvedli do provozu nad bývalým vlekem ve městě Svidník. Stavba v těžko přístupném terénu zpřístupnila jedinečný výhled z věže, nabízející panorama města Svidník od Pamětníka sovětské armády až po lesní komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Itálii :

Itálie

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty města

Benátky – město mezi vodními kanály

Sardinie – Cagliari a jeho široké okolí

Neapol – hlavní město Kampánie a pizzy

Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 1. 2022
svátek:Doubravka

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X