www.infoglobe.cz » Rakousko – jezera Mondsee a Zeller See a hrad Hohenwerfen

Rakousko – jezera Mondsee a Zeller See a hrad Hohenwerfen

Publikováno: 8.7.2019
Rakousko je u nás stále oblíbenější destinací, můžeme vyrazit na výlet k jezerům a do hor, to vše klidně autem a cesta nám nezabere více než pár hodin. Navíc se jedná o naše sousedy. Je škoda, když se lidé vyhýbají výletům „za roh“ a dávají přednost větší exotice.

Dnes vám představíme dvě nádherná jezera a hrad, kolem kterého k nim pravděpodobně pojedete. Konkrétně bude řeč o Mondsee a Zeller See, kdy se sami můžete přesvědčit, které z těchto jezer je krásnější. Jako bonus nesmíme opomenout hrad Hohenwerfen.

Pokud vyrážíte do Rakouska z České republiky, tak si jako první cíl cesty naplánujte jezero Mondsee a pak to kolem hradu Hohenwerfen vezměte přímo k Zeller See, kde můžete strávit noc v kempu.

Mondsee

Jezero Mondsee s rozlohou 16,62 km² a s nadmořskou výškou téměř 500 metrů leží v regionu Solné komory (oblast ve středním Rakousku na území spolkových zemí Salzbursko, Horní Rakousy a Štýrsko, v Severních vápencových Alpách). Jedná se o jedno z nejteplejších rakouských jezer a teplota vody zde dosahuje až 27 °C. Přitékají sem řeky Fuschler Ache a Zeller Ache, které se spojí a vytvářejí Seeache. Přímo u jezera můžete navštívit klášter a kostel z 8. století nebo například místní muzea. Většina turistů se sem vydává ale především kvůli samotnému jezeru a túrám v horách. Pokud se zde chcete alespoň trošku zdržet a udělat si výlet po okolí, určitě stojí za zmínku, že pouze cca 25 km je od Mondsee vzdálené město Salzburg (statutární město ležící na řece Salzach a známé pro svoji dominantu – pevnost Hohensalzburg).

příroda je tu nádherná   pohled z hradu na Salazach

Pokud popojedete o cca 75 km dál, potkáte přímo pohádkový hrad Hohenwerfen. Leží 40 km jižně od Salzburgu a již z větší vzdálenosti je krásně viditelný. Pokud přijedete blíž, uvidíte přímo pod ním v údolí divokou (a krásně čistou) řeku Salzach. Na hrad si můžete vyjet lanovou dráhou, nebo si udělat menší procházku do kopce, která vám ovšem nezabere více jak 20 minut. Hrad vznikl již v roce 1077. Pro milovníky filmů je jistě zajímavostí, že v roce 1968 se objevil zdejší hrad ve filmu Where Eagles Dare s českým názvem Kam orli nelétají (s Richardem Burtonem a Clintem Eastwoodem). Nachází se zde i Sokolnické muzeum.

hrad Hohenwerfe

hrad Hohenwerfe   hrad Hohenwerfe

Poslední dnešní zastávkou je jezero Zeller See. Jedná se o významné turistické centrum, neboť se zde nacházejí především pěší trasy všech obtížností a samotné jezero dokáže okouzlit snad každého. Pokud cestujete autem, můžete zde využít velké množství kempů, které jsou přímo u jezera. Tady pro změnu zmíníme zajímavost pro fanoušky aut. V Zell am See žil známý Ferdinand Porsche – tedy zakladatel automobilky Porsche.

Zeller See

GPS: 47°28'59.6"N 13°11'21.8"E

Text a foto: Jitka KratochvílováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Zell am See a Kaprun - tam kde se hosté cítí dobře
Publikováno: 9.6.2013
Jedinečnost regionu Zell am See-Kaprun spočívá v kombinaci ledovcové oblasti, hor a jezer. Snad nikde jinde nenajdete tolik krás Rakouska tak blízko u sebe jako zde. Podmínky v této alpské oblasti umožňují sportovcům, rodinám a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších aktivit.

Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero
Publikováno: 6.1.2013
Na 138 kilometrech sjezdovek v Zell am See-Kaprun se třemi lyžařskými oblastmi Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel si užijí rodiny, začátečníci i zkušení lyžaři. Zell am See-Kaprun ale nabízí rozmanité možnosti také pro všechny, kteří hledají zážitek mimo sjezdovky. Od výletů na běžkách, pěšky nebo se sněžnicemi až po sporty na přírodní ledové ploše jezera Zeller See.

Rakousko: Národní park Vysoké Taury a město Kaprun
Publikováno: 8.10.2017
Národní park Vysoké Taury je jedna z nejvíce vyhledávaných oblastí rakouských Alp. Nabízí doslova pohádkovou přírodu – ostré špičky třítisícových a dvoutisícových hor, vysokohorská jezera v panenské přírodě jako z pohádky, rozsáhlá ledovcová pole atd. Vysoké Taury jsou navštěvovány díky vysokohorské turistice i díky lyžařským střediskům, kterých je v celé oblasti mnoho.

Rakousko: Kaprun – vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden
Publikováno: 29.7.2015
Rakouská obec Kaprun, ležící na úpatí pohoří Vysoké Taury, je vyhledávanou dovolenkovou destinací. Je známá zejména díky proslulému lyžařskému středisku a nalézá se na zasněžených svazích hory Kitzsteinhorn. V okolí Kaprunu se však nacházejí i další neméně zajímavé atrakce. K těmto pozoruhodnostem můžeme zařadit i vysokohorská vodní díla Wasserfallboden a Mooserboden.

Rakousko, Salzburg: Jeviště světa
Publikováno: 16.5.2019
Označení Jeviště světa (Die Bühne der Welt) má dát najevo, že to nejpůsobivější, co může člověk ve světě hudby zažít, se děje právě zde. A možná nejde jen o hudbu, krásné a historické město Salzburg by obstálo i bez mozartovského kultu, který je tu už po desetiletí nastolen.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor I.
Publikováno: 30.8.2015
S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyrazíme na výlet. Už jen plánování cesty bylo skvělé. Prohlížela jsem různé průvodce, hledala jsem nějakou inspiraci na stránkách cestovních kanceláří a nakonec jsme rozhodly, že navštívíme krásné místo v blízkosti Salzburgu, malou vesničku Abtenau, která bude naším zázemím, odkud budeme cestovat po okolí.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor II.
Publikováno: 6.9.2015
Pro další den jsme s kamarádkou zvolily projížďku po vysokohorské placené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která je dlouhá asi 48 km. S různými odbočkami a zastávkami se nám cesta ale asi protáhne…


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.6.2020
Podpořit cestovní ruch na Slovensku má nová publikace – Kouzelné sakrální památky. Kniha bude vhodnou pomůckou i pro hodiny dějepisu nebo zeměpisu.

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 6. 6. 2020
svátek:Norbert
dnes:
sobota 6.6.
19 °C
zítra:
neděle 7.6.
16 °C