www.infoglobe.cz » Rakousko: Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Rakousko: Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Publikováno: 8.10.2017
Národní park Vysoké Taury je jedna z nejvíce vyhledávaných oblastí rakouských Alp. Nabízí doslova pohádkovou přírodu – ostré špičky třítisícových a dvoutisícových hor, vysokohorská jezera v panenské přírodě jako z pohádky, rozsáhlá ledovcová pole atd. Vysoké Taury jsou navštěvovány díky vysokohorské turistice i díky lyžařským střediskům, kterých je v celé oblasti mnoho.

Nejznámějším lyžařským střediskem je středisko na severovýchodním okraji parku, nad městem Kaprun. Je nejen oblíbeným zimním střediskem, ale přijdou si zde na své i turisté, cyklisti na horských kolech a také sjezdaři, kteří také mohou využít lanovku k přepravě do vyšších pasáží hory a vychutnat si adrenalinovou jízdu dolů. Pro sjezdaře jsou zde připravené tři sjezdy různých obtížností, kdy výše položené Geisstein trail a Wüstlau trail jsou určeny pro sjezdaře s bohatými zkušenostmi a nejjednodušší cesta jménem Bachler trail je určena pro začátečníky. I zde ale potřebujete pořádné sjezdové kolo (hlavně kvůli kanálkům přes cestu). Také je nutné si dát pozor na turisty, kteří se tu také pohybují. Od stanice lanovky se také táhne příjemně naklopená cesta pro běžné cyklisty na horských kolech, která se klikatí krajinou a nabízí výhledy na jezero Klammsee, protější strmé hory, na Kaprun a nedaleké Zell am See.

jezero Zell am See 

hory Vysokých Taur   ledovec na Kitzsteinhornu

Pro technické typy mohou být zajímavé přehrady Wasserfallboden a Mooserboden, které jsou s Kaprunem neodlučitelně spjaty a taktéž se nacházejí těsně za hranicí parku. Jsou to veliké přehrady, které byly vybudovány za účelem výroby elektrické energie. Návštěva přehrad je sezonní záležitost a musíte využít místní autobusovou linku a speciální lanovku, vlastním autem se k přehradám nedostanete.

vodstvo Vysokých Taur

Budete-li mít v této oblasti chvilku času, doporučuji procházku kolem krásného malého jezera Klammsee, které se dá obejít kolem dokola příjemnou procházkou. Můžete se tu i vykoupat, čekejte však ne příliš příjemnou teplotu vody. Hned pod jezerem se nachází soutěska, kterou tvoří právě voda vytékající z tohoto jezera (jak jméno jezera napovědělo). Soutěska se jmenuje Sigmund-Thun-Klamm a je dlouhá 320 m. Návštěva je možná mezi 9–17 a vstupné stojí 4,40 €. Pokladna se nachází na spodním konci soutěsky, u prostor výstavy vodní elektrárny. Stezka soutěskou vyúsťuje na severním břehu jezera Klammsee. Dalším typem může být cyklostezka mezi Kaprunem a Zell am See. V Kaprunu je asfalt krásně hladký, proto si s sebou můžete vzít i kolečkové brusle. Pro milovníky historických památek doporučuji navštívit kaprunský středověký hrad na okraji města. Vedle hradu stojí také malý kostel sv. Jakuba. Pokud jste z těch všech aktivit a procházek unaveni, můžou vám přijít vhod moderní lázně Kaprun Tauern SPA, které se nacházejí přímo ve městě Kaprun (druhý největší komplex svého druhu v Rakousku).

Seebach See   soutěska Sigmund-Thun-Klamm

hrad v Kaprunu

Pokud už nechcete lyžovat, jezdit na kole ani výletit, možná přivítáte vyjížďku autem či na motorce do výšin po Grossglockner Hochalpenstrasse, která ve svých nejvyšších bodech nabízí pohled na horu Grossglockner (3 798 m n. m). Hora Grossglockner má tvar zvonu (díky vzhledu tedy vznikl jeho název). Je součástí horské skupiny Glockner, což je jedna z částí pohoří Vysoké Taury. Silnice k vyhlídce na tohoto velikána začíná ve vesnici Ferleiten, která je vstupní branou na 30km vysokohorskou silnici. Je otevřena od května a zavírá koncem října. Můžete na ni vyrazit autem (kolem 40 €), na motorce (kolem 30 €) i na kole (5 €). Osobně jsem tudy jela mimo otevření (cyklisté takto běžně jezdí), což vřele doporučuji, protože představa, že jedete tyto nekonečné zatáčky a ještě kolem vás proudí auta, to musí být opravdu nepříjemné.

pohled na Kaprun a Kitzsteinhorn

GPS: 47°19'20.2"N 12°47'51.5"E

Text a foto: Martina BrožkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Kaprun – vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden
Publikováno: 29.7.2015
Rakouská obec Kaprun, ležící na úpatí pohoří Vysoké Taury, je vyhledávanou dovolenkovou destinací. Je známá zejména díky proslulému lyžařskému středisku a nalézá se na zasněžených svazích hory Kitzsteinhorn. V okolí Kaprunu se však nacházejí i další neméně zajímavé atrakce. K těmto pozoruhodnostem můžeme zařadit i vysokohorská vodní díla Wasserfallboden a Mooserboden.

Rakousko – jezera Mondsee a Zeller See a hrad Hohenwerfen
Publikováno: 8.7.2019
Rakousko je u nás stále oblíbenější destinací, můžeme vyrazit na výlet k jezerům a do hor, to vše klidně autem a cesta nám nezabere více než pár hodin. Navíc se jedná o naše sousedy. Je škoda, když se lidé vyhýbají výletům „za roh“ a dávají přednost větší exotice.

Rakousko, Zell am See – kouzelný salzburský region
Publikováno: 26.1.2020
Dnes nás čeká výlet do rakouské spolkové země Salzburg, přesněji do úchvatného regionu Zell am See, který je proslulý lyžařskými středisky, nádhernými jezery, malebnými vesničkami nebo majestátními horami.

Rakousko, Saalbach Hinterglemm – léto v horách
Publikováno: 11.7.2020
Naším cílem dnes bude rakouská obec Saalbach Hinterglemm (skládá se ze dvou malých měst Saalbach a Hinterglemm) ležící v okrese Zell am See. Obec je známým střediskem snad pro všechny zimní sporty, nachází se zde síť čtyř sjezdovek o celkové délce až 270 kilometrů. Nicméně i v létě se sem sjíždí plno turistů.

Rakousko: Zell am See a Kaprun - tam kde se hosté cítí dobře
Publikováno: 9.6.2013
Jedinečnost regionu Zell am See-Kaprun spočívá v kombinaci ledovcové oblasti, hor a jezer. Snad nikde jinde nenajdete tolik krás Rakouska tak blízko u sebe jako zde. Podmínky v této alpské oblasti umožňují sportovcům, rodinám a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších aktivit.

Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero
Publikováno: 6.1.2013
Na 138 kilometrech sjezdovek v Zell am See-Kaprun se třemi lyžařskými oblastmi Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel si užijí rodiny, začátečníci i zkušení lyžaři. Zell am See-Kaprun ale nabízí rozmanité možnosti také pro všechny, kteří hledají zážitek mimo sjezdovky. Od výletů na běžkách, pěšky nebo se sněžnicemi až po sporty na přírodní ledové ploše jezera Zeller See.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor I.
Publikováno: 30.8.2015
S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyrazíme na výlet. Už jen plánování cesty bylo skvělé. Prohlížela jsem různé průvodce, hledala jsem nějakou inspiraci na stránkách cestovních kanceláří a nakonec jsme rozhodly, že navštívíme krásné místo v blízkosti Salzburgu, malou vesničku Abtenau, která bude naším zázemím, odkud budeme cestovat po okolí.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor II.
Publikováno: 6.9.2015
Pro další den jsme s kamarádkou zvolily projížďku po vysokohorské placené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která je dlouhá asi 48 km. S různými odbočkami a zastávkami se nám cesta ale asi protáhne…


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: Vysoké Taury – krásné a monumentální
Vysoké Taury (Hohe Tauern) jsou rozsáhlým a mohutným horstvem Východních Alp, které se mohou poch...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2021
V sobotu 9. října 2021 se ve vícero městech, městských částech a obcích bratislavské župy uskuteční tradiční Jablkové hodování. Tento svátek všech milovníků zdravého ovoce přinese ochutnávky i dobrou zábavu.
21.9.2021
Oblíbený festival vědy – Evropská noc výzkumníků se letos uskuteční 24. září 2021, ale kvůli neutichající pandemii bude jeho hlavní program v interaktivním online studiu. Festival bude doplněný o aktivity na školách a další doprovodné akce nebo soutěže.
18.9.2021
Víte, co je teď za týden? Je Evropský týden mobility. A co to znamená?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Rakousku:

Rakousko

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Vídeň

Salzburg: Jeviště světa

Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Parndorf – nákupní městečko

Baden u Vídně – lázeňské město

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 22. 9. 2021
svátek:Darina
dnes:
středa 22.9.
15 °C
zítra:
čtvrtek 23.9.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X