www.infoglobe.cz » Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero

Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero

Publikováno: 6.1.2013
Na 138 kilometrech sjezdovek v Zell am See-Kaprun se třemi lyžařskými oblastmi Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel si užijí rodiny, začátečníci i zkušení lyžaři. Zell am See-Kaprun ale nabízí rozmanité možnosti také pro všechny, kteří hledají zážitek mimo sjezdovky. Od výletů na běžkách, pěšky nebo se sněžnicemi až po sporty na přírodní ledové ploše jezera Zeller See.

Tři lyžařské oblasti pro lyžaře a snowboardisty

Zell am See-Kaprun představuje jeden z nejatraktivnějších lyžařských regionů v Rakousku. Tři oblasti s celkem 138 kilometry sjezdovek nabízejí lyžařům a snowboardistům rozmanité možnosti. Na výběr je ze 47 kilometrů lehkých sjezdovek, 59 kilometrů středně obtížných a 32 kilometrů obtížných sjezdovek.

Ledovcová lyžařská oblast Kitzsteinhorn je vyhlášeným, mezinárodně oblíbeným místem a garantuje celoroční potěšení ze sněhu. Přibližně 41 kilometrů sjezdovek se rozprostírá ve výšce 3029 m n. m. Tři snowparky, největší superpipe v Rakousku, hrbolaté sjezdovky a lyžařské okruhy lákají freestylové lyžaře z celého světa. Bezpečnost zde přitom hraje důležitou roli. Speciálně vyškolení průvodci připraví začátečníky i profesionály ve Freeride XXL workshopech na fascinující jízdu hlubokým sněhem a provedou je po Kitzsteinhornu.

Ve Schmittenhöhe čekají na lyžaře jedinečné zážitky. Už jen vyjížďka na vrchol světově známou designovou lanovkou z dílny Porsche Design stojí za to. Kompletní a celistvá síť 26 lanovek a vleků přepraví návštěvníky až do dvou tisíc m n .m. Lyžaři si mohou pohodlně užívat zábavu na 77 kilometrech nejlépe upravených sjezdovek. Z vrcholu Schmittenhöhe se otevírá jedinečný výhled na okolní vrcholy třítisícovek. Užijí si tu freerideři, ale také snowboardisté. V Rome Parku s nejrůznějšími skoky, raily, boxy nebo kickery se setkávají ti největší nadšenci, kteří se tu mohou dosyta vyřádit. Zajímavostí je takzvaná Skimovie trať, po jejímž absolvování si můžete u speciálního terminálu stáhnout vaše osobní video ze sjezdovky.

Sjezdovky na Maiskogel v Kaprunu jsou perfektně přizpůsobeny rodinám. Sedm lanovek a vleků spojuje okolo 20 kilometrů širokých a mírných sjezdovek ve výšce až 1730 m n. m. Na své si zde přijdou také ti, kteří mají rádi dlouhé sjezdovky. Jedna z nich má sedm kilometrů a patří tak mezi nejdelší v regionu.

Zimní sporty pro všechny

Cítit křupání třpytivého sněhu pod nohami, to je výzva pro všechny turisty a příznivce nordic walkingu v čisté alpské přírodě. Více než 40 kilometrů vymezených a upravených tras provází turisty malebnou horskou krajinou Zell am See. Ten, kdo si netroufá prozkoumat zimní přírodu na vlastní pěst, má možnost využít túry se zasvěceným průvodcem.

Také sáňkování patří od pradávna v oblasti Zell am See-Kaprun k zimní klasice. Při rychlé jízdě na sáňkařské dráze mezi Kitzsteinhornem a Schmittenhöhe jsou zábava a vzrušení zaručeny. K největším hitům patří „Alpine Coaster Maisiflitzer“ na Maiskogelu. První celoroční alpská horská dráha v Salcbursku je zábavou pro všechny věkové generace. Po kolejnicích se projedete 1300 metrů až 40 km/h rychlostí do údolí. 

Na zamrzlém jezeře Zeller See a v zimní sportovní hale se pořád něco děje. Bruslaři a hokejisté tu krouží na třpytivé ploše sem a tam. Jezero je oblíbené také mezi windsurfery na ledě a snowkitery. Nejlepší povětrnostní podmínky jsou zárukou pro jedinečný zážitek z plachtění.

Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet jiné zimní dobrodružství, nabízí Zell am See-Kaprun mnoho dalších vzrušujících možností. Například túry neporušeným prašanem do ledovcových jeskyní.

Text a foto: Mgr. Andrea Žáčková, Jan Chaloupka,

Salzburgerland.com prostřednictvím TZ spol. Mediatrust Com.Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Lipno - české moře plné draků - VIDEO
Publikováno: 18.2.2010
Kdo by si pro lipenskou přehradu plánoval dovolenou výhradně na léto, přišel by o hodně radovánek. Když totiž mrzne jako letos, její hladina se promění v prostor skrývající nebývalé možnosti.

Rakousko: Kaprun – vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden
Publikováno: 29.7.2015
Rakouská obec Kaprun, ležící na úpatí pohoří Vysoké Taury, je vyhledávanou dovolenkovou destinací. Je známá zejména díky proslulému lyžařskému středisku a nalézá se na zasněžených svazích hory Kitzsteinhorn. V okolí Kaprunu se však nacházejí i další neméně zajímavé atrakce. K těmto pozoruhodnostem můžeme zařadit i vysokohorská vodní díla Wasserfallboden a Mooserboden.

Rakousko: Pasterze – nejdelší ledovec Východních Alp
Publikováno: 5.8.2015
Ledovce patří k neodmyslitelným a charakteristickým prvkům velehor, tvoří jejich přirozenou součást. Svou erozivní činností výrazně přispívají k utváření vysokohorského reliéfu, jsou také bohatým vodním zdrojem. V rakouské části Alp se také nachází množství různých menších i větších ledovců. Nejdelším a nejznámějším rakouským ledovcem je Pasterze, který se nachází v pohoří Vysoké Taury.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor I.
Publikováno: 30.8.2015
S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyrazíme na výlet. Už jen plánování cesty bylo skvělé. Prohlížela jsem různé průvodce, hledala jsem nějakou inspiraci na stránkách cestovních kanceláří a nakonec jsme rozhodly, že navštívíme krásné místo v blízkosti Salzburgu, malou vesničku Abtenau, která bude naším zázemím, odkud budeme cestovat po okolí.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor II.
Publikováno: 6.9.2015
Pro další den jsme s kamarádkou zvolily projížďku po vysokohorské placené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která je dlouhá asi 48 km. S různými odbočkami a zastávkami se nám cesta ale asi protáhne…

Rakousko, Kitzsteinhorn – skvělá lyžovačka
Publikováno: 6.2.2022
Pokud rádi lyžujete nebo jezdíte na snowboardu, nejste úplní začátečníci a chcete mít jistotu kvalitního sněhu, Kitzsteinhorn je jasná volba. Jedná se totiž o ledovec, který se nachází v Alpách – v pohoří Vysoké Taury – a sníh zde leží celoročně. Kitzsteinhorn leží severně od nejvyššího rakouského vrcholu Grossglockner a dosahuje výšky 3 203 metrů nad mořem.

Rakousko: Národní park Vysoké Taury a město Kaprun
Publikováno: 8.10.2017
Národní park Vysoké Taury je jedna z nejvíce vyhledávaných oblastí rakouských Alp. Nabízí doslova pohádkovou přírodu – ostré špičky třítisícových a dvoutisícových hor, vysokohorská jezera v panenské přírodě jako z pohádky, rozsáhlá ledovcová pole atd. Vysoké Taury jsou navštěvovány díky vysokohorské turistice i díky lyžařským střediskům, kterých je v celé oblasti mnoho.

Rakousko – zimní dovolená v Salzburku
Publikováno: 29.1.2022
Zimní dovolenou si obvykle spojujeme s lyžováním, ale vhodně zkombinovaný sport a poznávání zajímavých míst nám může udělat volný čas ještě zajímavější. Ideální podmínky pro takovou zážitkovou dovolenou skýtá Salzbursko – rozlehlé skiareály blízko úžasného historického města, to prostě chceš!

Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus
Publikováno: 2.4.2014
Pokud i vy patříte k milovníkům zimních sportů, jistě není třeba představovat lyžařskou lokalitu známou jako Skicircus, patří totiž k tomu nejlepšímu, co vám sousední Rakousko v rámci lyžařských terénů dokáže nabídnout.

Rakousko: Zell am See a Kaprun - tam kde se hosté cítí dobře
Publikováno: 9.6.2013
Jedinečnost regionu Zell am See-Kaprun spočívá v kombinaci ledovcové oblasti, hor a jezer. Snad nikde jinde nenajdete tolik krás Rakouska tak blízko u sebe jako zde. Podmínky v této alpské oblasti umožňují sportovcům, rodinám a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších aktivit.

Víte, že? Rakousko: Solná komora
Publikováno: 18.11.2012
Východně od Salzburgu se nachází jedna z historicky nejzajímavějších oblastí Rakouska. Území, ležící na hranici tří spolkových zemí, bylo osídleno již v době kamenné. Vydejme se tedy do okolí malebného městečka Hallstatt, jehož půvab se zrcadlí v průzračných vodách stejnojmenného jezera.

Rakousko: Freeridové Salcbursko
Publikováno: 30.12.2012
Jízda hlubokým sněhem na nedotčených svazích a perfektní podmínky v terénu představují pro mnoho zimních sportovců vrchol zážitků. Salcbursko je známé jako ideální oblast pro freeride a některé salcburské regiony, jako například Kitzsteinhorn Kaprun Zell am See, Gasteinertal nebo Dachstein-West se stále více specializují na rostoucí požadavky freeriderů.

Rakousko: Dovolená v regionu Hochkönig
Publikováno: 13.1.2013
Region Hochkönig v Salcbursku nabízí vše, po čem touží každý správný lyžař. Rychlou jízdu na svazích světových pohárů, tři zábavní parky pro odvážné a 32 kilometrů dlouhý Královský okruh pro lyžaře-požitkáře. Díky adventním akcím, zimnímu geocachingu a nejrůznějším novinkám slibuje tento rakouský region nezapomenutelné zážitky ze zimní dovolené.

Rakousko: Kalendář letních cykloakcí v Salcburku  
Publikováno: 28.4.2013
Salcburk je pro cyklisty oblíbenou destinací. Hornaté srdce Rakouska nabízí také v létě tohoto roku spoustu zajímavých akcí, při kterých zaplesá srdce nejednoho cyklistického nadšence. Pro rok 2013 jsou přichystané napínavé závody v horském terénu i na silnicích, extrémní sportovní výzvy, ale také klasické cyklistické akce s dlouholetou historií. A jaké to jsou?

Rakousko – jezera Mondsee a Zeller See a hrad Hohenwerfen
Publikováno: 8.7.2019
Rakousko je u nás stále oblíbenější destinací, můžeme vyrazit na výlet k jezerům a do hor, to vše klidně autem a cesta nám nezabere více než pár hodin. Navíc se jedná o naše sousedy. Je škoda, když se lidé vyhýbají výletům „za roh“ a dávají přednost větší exotice.

Rakousko: Aktivní zimní dovolená zn. levně!
Publikováno: 16.12.2012
Dovolená v Alpách nemusí být drahá. To dokazuje nabídka dovolených v Salcbursku, kde je možné zažít zábavu na sjezdovce i na chalupě za tu nejlepší cenu. Ubytování je pro hosty připraveno v krásných hotelech, na malebných horských statcích nebo v rozlehlých rekreačních chalupách.

Rakousko: Ráj lyžařů
Publikováno: 28.11.2011
Zatímco ve slovenských lyžařských střediscích teprve připravují sněhová děla, v rakouských se už naplno lyžuje. Vděčit za to mohou geologickým poměrům, přírodním podmínkám a počasí.

SNOWKITING
Jedna z variant powerkitingu. Jedná se o mladý outdoorový sport provozovaný na sněhu, který se jako kitesurfing, landkiting nebo ostatní varianty powerkitingu řadí do extrémních sportů. Na rozdíl od snowboardingu má snowkiting tu výhodu, že k pokoření hor nepotřebujete vlek k tomu, aby jste se dostali na vrchol hory.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2022
Soutěže s hodnotnými cenami, bohatý kulturní program pro děti i dospělé, výborné občerstvení a kupa zábavy čeká na návštěvníky akce Mistrovství Slovenska v hodě telefonem, které se uskuteční 20. srpna 2022 v době Lučenského hodování.
17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 8. 2022
svátek:Bernard
dnes:
sobota 20.8.
19 °C
zítra:
neděle 21.8.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X