www.infoglobe.cz » Rumunsko, Bukurešť – město plné památek

Rumunsko, Bukurešť – město plné památek

Publikováno: 27.11.2021
Bukurešť je hlavním a zároveň největším městem Rumunska. V minulém století, v mezidobí válek, byla právě Bukurešť označována za Paříž Východu a bylo to město velmi lákavé pro zahraniční turisty. Za vlády Nicholae Ceausesca se ale vše změnilo a Bukurešť je jedno z méně atraktivních měst Rumunska. V posledních letech se však oblíbenost lehce zvyšuje.

Samotné město leží na jihu v blízkosti bulharských hranic. Během vaší cesty tedy můžete navštívit rovnou obě země, jelikož vlakové spojení je tu velmi časté. Jedná se o dominantní město, které je centrem kultury, politiky, průmyslu a hospodářství. Je kosmopolitní, kde je možné potkat mnoho zahraničních studentů, ale i lidí, kteří sem přijeli za prací. Převažují tu menšiny z Francie, Maďarska nebo Německa.

Bukurešť

Bukurešť není nijak složitá, co se dopravy týče. Kousek od centra se nachází 2 letiště, na která můžete přiletět – Aurel Vlaicu a Henriho Coandy, metro a městské autobusy tu jsou také velmi přehledné. Taxíka bych využila jen v krajní nouzi, jelikož Bukurešť je známá tím, že taxikáři nasadí turistům vyšší ceny, stejně jako třeba v Praze.

Mnoho turistů Bukurešť nedoporučuje a mají ji na seznamu míst, kam by se nechtěli vrátit. Rozumím tomu, nicméně centrum má své kouzlo a rozhodně stojí za alespoň jednodenní návštěvu.

Bukurešť

Za tento čas byste měli určitě navštívit Palác Parlamentu, což je skvost celého města. Je to 2. největší dóm na světě (hned po Pentagonu). Budova má 84 metrů (8 pater + podzemí). Kromě parlamentu zde sídlí také Národní muzeum moderního umění. Takovou budovu ve světě jen těžko uvidíte. Prohlídky probíhají organizovaně s průvodcem v angličtině (a jiných jazycích) na základě předchozí telefonické rezervace.

Bukurešť

bulvár Unirii

Jádro města nebylo Ceausescem tolik zničeno, a tak tu můžete vidět ruiny středověkého rázu, dále pak soud, kostel, ale i restaurace, obchody nebo kluby. Poblíž Paláce Parlamentu se nachází náměstí Revoluce, které je pro místní velmi důležité. Za nejstarší a nejhezčí ulici v Bukurešti je považována Calea Victoriei a já s tím nemohu nesouhlasit. Doporučuji návštěvu Romanian Athenaeum, sídla filharmonie. Další dominanta, která stojí za vidění, je zcela určitě Vítězný oblouk poblíž parku Herastrau. Častým místem pro setkání místních je Univerzitní náměstí, které je pozoruhodné svými sochami a 10 kříži uprostřed.

živé ulice města

Bukurešť asi není tak atraktivní a lákavá jako např. Londýn nebo Paříž, avšak má své kouzlo. V minulosti se tu stalo mnoho událostí, díky kterým město a vlastně celá země dodnes funguje. Pokud budete mít možnost, projeďte si celé Rumunsko a udělejte si vlastní názor. 

GPS: 44°25'40.6"N 26°05'18.3"E

 

Text: Martina Koşar

Foto: Martina Koşar, Wikimedia Commons: Diego DelsoDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rumunsko, Timisoara – město mnoha jmen
Publikováno: 11.12.2021
Výlet, který spolu dnes podnikneme, nás zavede na jihovýchod do rumunského města Timisoara.

Rumunsko, Sibiu: Romantické město pod Karpaty – VIDEO
Publikováno: 20.11.2021
V podhůří rumunských Karpat najdete jedno z nejhezčích měst celé země. Čeká vás tu zachovalé středověké opevnění, krásné kostely i romantické uličky. Nechybí ani skvělá gastronomie a kulturní vyžití. Pojďme se do Sibiu společně vypravit.

Rumunsko, Arad: Unikátní noční pohled na metropoli západního Rumunska – VIDEO
Publikováno: 4.12.2021
Při cestě z Čech do Transylvánie pravděpodobně neminete rumunské město Arad. Původně jsem v něm zastavil jen kvůli noclehu, nakonec mě ale velmi mile překvapilo. V jeho ulicích jsem strávil několik nočních hodin procházením s foťákem a stálo to za to.

Rumunsko: Nejen po stopách hraběte Drákuly II
Publikováno: 9.8.2022
Minulý týden jsme začali objevovat balkánskou zemi Rumunsko a navštívili jsme města Arad a Brašov. Dnes v putování budeme pokračovat a naším cílem bude legendární hrad Bran, který proslavil irský spisovatel Bram Stoker ve svém hororovém románu Drákula.

Rumunsko: Nejen po stopách hraběte Drákuly I
Publikováno: 2.8.2022
V severní části Balkánského poloostrova se rozprostírá dosud nepříliš vyhledávaný stát Rumunsko. My vás prostřednictvím našeho miniseriálu pozveme na místa, která se vyplatí vidět. Rumunsko je země s krásnou přírodou, osobitou kulturou a unikátními památkami, za kterými se v následujících řádcích vydáme.

Rumunsko, Transalpina: Nejkrásnější cesta přes vrchol Karpat – VIDEO
Publikováno: 18.12.2021
Rumunské hory patří k nejkrásnějším oblastem Evropy. Ať už díky přírodě, výhledům a hlubokým roklím, nebo romantickým vesničkám. Pojďme se společně vypravit na roadtrip po scénické silnici přezdívané Transalpina přes hřebeny hor.


Souvisejicí fotogalerie

Rumunsko – perla Balkánu
V jihovýchodní Evropě, přesněji v severní části Balkánského poloostrova, se rozprostírá Rumunsko....


Souvisejicí videa

Rumunsko, Transalpina: Nejkrásnější cesta přes vrchol Karpat
Jedna z nejstarších cest přes rumunské Jižní Karpaty vede průsmykem Urdele a v nejvyšších bodech ...

Rumunsko, Sibiu: Romantické město pod Karpaty
Jedno z nejhezčích měst celé země najdete v podhůří rumunských Karpat. V Sibiu se můžete procháze...

Rumunsko: Arad – unikátní noční pohled na metropoli západního Rumunska
Cestou do Transylvánie rumunské město Arad určitě neminete, doporučuji se tu i na chvíli zdržet, ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 13. 8. 2022
svátek:Alena
dnes:
sobota 13.8.
17 °C
zítra:
neděle 14.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X