www.infoglobe.cz » Salvador, Alegría – cesta k laguně

Salvador, Alegría – cesta k laguně

Publikováno: 24.2.2020
Ze San Salvadoru vyjíždíme kolem deváté ráno autobusem do města Usulután a máme namířeno do města Alegría. Toto malé město s 15 tisíci obyvateli se nachází v nadmořské výšce přes 1240 metrů a je obklopeno kávovými plantážemi, které tvoří hlavní zdroj příjmů. Do roku 1891 neslo město název Tecapa, což v nahuatštině znamenalo „laguna“ nebo „kamenitá řeka“. Pak bylo město přejmenováno po bývalém katolickém biskupovi, který pracoval na rozvoji obce.

V Alegríi je příjemný klid, na náměstí se konají pouze tradiční trhy. Toto místo už objevili i turisté a je to na něm znát. Jsou tu však spíše turisté místní a ne zahraniční.

trhy

Mezi největší atrakce patří La Laguna de Alegría. Nachází se asi 2 km od města, spočívá na dně kráteru sopky Tecapa a je považována za jedno z nejhezčích míst v zemi. Díky minerálům a síře je voda laguny nazelenalá a údajně má léčivé vlastnosti. K laguně je přístup z města snadný, je to taková menší procházka do kopce po vyježděné cestě. Jdeme kolem různých zahrad a domů a cesta také protíná kávové plantáže.

cesta k lagune

La Laguna de Alegría

Vstup k laguně je sice zpoplatněn, ale platili jsme v přepočtu tak 6 Kč za osobu. Přicházíme ke smaragdově zelené laguně, která je v tomto období menší, což nám napovídá okolní proschlý břeh. Je také dost cítit sírou, takže se ani neodvažujeme ve vodě koupat. Okolo laguny je také přibližně dvoukilometrová stezka, po které je možné se projít kolem dokola.

La Laguna de Alegría   La Laguna de Alegría

Oblíbeným místem ve městě je také vyhlídka, kde se turisté scházejí a čekají na západ slunce, aby si mohli udělat pěkné fotky.

vyhlídka

Kromě města a laguny jsme si také prošli malou farmu, která patřila k našemu hostelu. Majitelé nás zde provedli a vysvětlili, co vše pěstují. Jediné, co nás trochu zarazilo, byla spousta odpadků. Všude. To se však v zemi postupně mění, v roce 2019 bylo město Alegría vyhlášeno jedním z nejčistších měst v zemi.

Ráno se při snídani ještě podíváme, jak místní policisté běhají a cvičí s chlapci na hřišti. Je to tady taková forma prevence. Policie se jim věnuje, aby mladí neměli tendence přidávat se k místním gangům.

výhledy   západ slunce

Majitel hostelu jede do města San Miguel a tak nás vezme také. Doporučuje nám zůstat ve městě, protože je prý velice hezké, my se ale vydáváme až do města La Union, protože další den chceme přejet už do Nikaraguy. Čeká nás však přejetí hranic Hondurasu. Jak už to tady známe, bude to nahánění autobusu a placení dalších zbytečných poplatků za opuštění nebo vstup do země. Ale to nás neodradí!

GPS: 13°30'28.8"N 88°29'18.3"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Salvador – Joya de Cerén a San Salvador
Publikováno: 17.2.2020
Už v Guatemale jsme se rozhodovali, zda se vydat do Salvadoru nebo Hondurasu. Ani jedna země nepatří k těm bezpečným, tak jsme se nakonec rozhodli pro El Salvador. Pravda je, že většina vražd a přepadení se odehrává mezi místními gangy a nějaká základní bezpečnostní pravidla pro turisty je třeba dodržovat všude. Takže se nebojíme a vyrážíme!

Nikaragua, León – město v koloniálním stylu
Publikováno: 2.3.2020
Konečně se ocitáme v Nikaragui a jsme na ni zvědaví. Je největší zemí Střední Ameriky s velmi rozmanitou krajinou. Nikaragua je známá jako „země jezer a sopek“ a primárně je rozdělena do tří oblastí: na severovýchodní hory, tichomořské pobřeží a karibské pobřeží.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 30. 5. 2020
svátek:Ferdinand
dnes:
sobota 30.5.
16 °C
zítra:
neděle 31.5.
13 °C