www.infoglobe.cz » Soči - město slunce I.

Soči - město slunce I.

Publikováno: 17.3.2010
Jak vypadá místo, kde se bude konat zimní olympiáda 2014?

Erb

„Město slunce“, „Kraj magnólií“, „Perla u moře“ - všechna tato pojmenování patří proslulému ruskému lázeňskému městu Soči, nacházejícímu se v Krasnodarském kraji Ruské federace.

 

Zeměpisná poloha

 Soči a jeho okolí se nachází v centru černomořského pobřeží Kavkazu, a od Magri k řece Psou se táhne na 145 km, od mořského břehu do hlavního Kavkazského hřbetu na 40-60 km. Značná originalita a svéráznost tohoto koutku severozápadního Kavkazu jsou podmíněny různorodostí ekologických podmínek, geologickou strukturou, klimatickými podmínek, půdy, a také formováním rostlinného a živočišného světu. Teplý vzduch směrující k pobřeží Černého moře je zadržován horskými hřbety. Stejné hory sem braní proniknutí studeného vzduchu ze severu. Přítomnost překážky v podobě hlavního Kavkazského hřebenu je zvlášť citelná v zimním období.

 

KavkazVelký Kavkaz

je horské pásmo mezi Černým a Kaspickým mořem od města Anapa do ústí řeky Sumgait. Délka je více než 1100 km, šířka je do 180 km. Velký Kavkaz rozdělují na tři části: Západní Kavkaz (od Černého moře po Elbrus), Centrální Kavkaz (od Elbrusu po Kazbek) a Východní Kavkaz (od Kazbeku po Kaspické moře). V oblasti Velkého Kavkazu jsou rozšířeny ledovce. Jejich počet dosahuje na 2200 a zaujímají plochu 1430 m². Severní svahy jsou pokryty ledovci mnohem více než jižní. V oblasti Elbrusu dosahuje délka některých ledovců 12 km. Nejvyšší bod Kavkazu - hora Elbrus - 5642 m n. m. V okolí Soči se nacházejí: hora Fišt - 2867 m n. m., hora Čutáš - 3238 m n. m., hora Pšiš - 3790 m n. m. Tyto vrcholy a mnoho jiných hor jsou dobře viditelné z různých vyhlídek v Soči.


PodnebíKavkaz

Průměrná teplota v lednu v severní a jížní části Kavkazu kolísá od -5°C do +7°C. Černé moře, které v zimě otepluje vzduch, vysoké hory, které chrání pobřeží od studených severních větrů a naopak udržují teplý a vlhký vzduch na svých svazích, vytváří v nižších polohách vlhké subtropické klima. Sočinské klima má tří roční období místo čtyř. Teplé a vlhké léto se zde mění na dlouho trvající podzim. Pozdní podzim přechází v rané jaro.

 

Text: Maxim Kucer

Foto: vector-images, azur.ru, sochiru.ru

 

zpětDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
21.9.2020
Mezinárodní den architektury nabídne na tři stovky akcí v různých městech v Čechách a také na Slovensku. V týdnu od 1. do 7. října vás zve na místa veřejnosti běžně nepřístupná. Hlavní téma letošního ročníku je UDRŽITELNOST a podtéma Sociální aspekt.
18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 23. 9. 2020
svátek:Berta
dnes:
středa 23.9.
20 °C
zítra:
čtvrtek 24.9.
21 °C