www.infoglobe.cz » Soči - město slunce I.

Soči - město slunce I.

Publikováno: 17.3.2010
Jak vypadá místo, kde se bude konat zimní olympiáda 2014?

Erb

„Město slunce“, „Kraj magnólií“, „Perla u moře“ - všechna tato pojmenování patří proslulému ruskému lázeňskému městu Soči, nacházejícímu se v Krasnodarském kraji Ruské federace.

 

Zeměpisná poloha

 Soči a jeho okolí se nachází v centru černomořského pobřeží Kavkazu, a od Magri k řece Psou se táhne na 145 km, od mořského břehu do hlavního Kavkazského hřbetu na 40-60 km. Značná originalita a svéráznost tohoto koutku severozápadního Kavkazu jsou podmíněny různorodostí ekologických podmínek, geologickou strukturou, klimatickými podmínek, půdy, a také formováním rostlinného a živočišného světu. Teplý vzduch směrující k pobřeží Černého moře je zadržován horskými hřbety. Stejné hory sem braní proniknutí studeného vzduchu ze severu. Přítomnost překážky v podobě hlavního Kavkazského hřebenu je zvlášť citelná v zimním období.

 

KavkazVelký Kavkaz

je horské pásmo mezi Černým a Kaspickým mořem od města Anapa do ústí řeky Sumgait. Délka je více než 1100 km, šířka je do 180 km. Velký Kavkaz rozdělují na tři části: Západní Kavkaz (od Černého moře po Elbrus), Centrální Kavkaz (od Elbrusu po Kazbek) a Východní Kavkaz (od Kazbeku po Kaspické moře). V oblasti Velkého Kavkazu jsou rozšířeny ledovce. Jejich počet dosahuje na 2200 a zaujímají plochu 1430 m². Severní svahy jsou pokryty ledovci mnohem více než jižní. V oblasti Elbrusu dosahuje délka některých ledovců 12 km. Nejvyšší bod Kavkazu - hora Elbrus - 5642 m n. m. V okolí Soči se nacházejí: hora Fišt - 2867 m n. m., hora Čutáš - 3238 m n. m., hora Pšiš - 3790 m n. m. Tyto vrcholy a mnoho jiných hor jsou dobře viditelné z různých vyhlídek v Soči.


PodnebíKavkaz

Průměrná teplota v lednu v severní a jížní části Kavkazu kolísá od -5°C do +7°C. Černé moře, které v zimě otepluje vzduch, vysoké hory, které chrání pobřeží od studených severních větrů a naopak udržují teplý a vlhký vzduch na svých svazích, vytváří v nižších polohách vlhké subtropické klima. Sočinské klima má tří roční období místo čtyř. Teplé a vlhké léto se zde mění na dlouho trvající podzim. Pozdní podzim přechází v rané jaro.

 

Text: Maxim Kucer

Foto: vector-images, azur.ru, sochiru.ru

 

zpětDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 11. 2019
svátek:Alžběta
dnes:
úterý 19.11.
5 °C
zítra:
středa 20.11.
7 °C