www.infoglobe.cz » Španělsko, Salou – PortAventura World II

Španělsko, Salou – PortAventura World II

Publikováno: 8.7.2016
Minulý pátek jsme si udělali menší ochutnávku jednoho z nejlepších zábavních parků ve Španělsku a dnes budeme v naší prohlídce pokračovat.

Nejprve se ale tradičně podíváme, kolik ta veškerá sranda vlastně stojí. Náklady na dopravu se samozřejmě budou lišit. Ale řekněme, že se rozhodnete letět letadlem. Pokud poletíte například z Prahy, musíte letět do Barcelony. V tom případě vás letenka bude stát přibližně 4 až 5 tisíc korun. Z Barcelony se ale budete muset ještě přesunout do samotného parku (nejlepší variantou je vlak). Jízda trvá přibližně hodinu a půl. Vlak staví poměrně nedaleko (asi 1 kilometr, který se dá snadno ujít pěšky).

vstup do parku

Cena za vstupenku do parku pro jednotlivce je relativně snesitelná – 45 eur (cca 1 220 Kč). Zajímavá je možnost koupit si levnější lístek pouze na večerní hodiny. Park je obyčejně otevřen od 10.00 do 19.00 nebo 20.00, nicméně na oficiálních webových stránkách se můžete dozvědět, ve které dny jsou rozšířené otevírací hodiny. Ty jsou poměrně časté. Park je otevřen zpravidla do půlnoci, někdy dokonce i déle. Lístek na večerní hodiny (od 19.00) vás vyjde na polovinu.

Možná si ještě vzpomínáte na docela šílenou horskou dráhu Dragon Khan v čínské části parku. Ta je mimochodem velmi pěkně provedená a nese se v duchu napodobenin historických čínských budov s doškovými střechami. Je tu dokonce i malé jezírko s loďkami na dálkové ovládání, nad kterým stojí model chrámu, který můžete spatřit v tibetské Lhase.

Čína

V „portaventurské“ Číně ale stojí minimálně ještě jedna atrakce za pozornost. Je jí 1,5 kilometru dlouhá horská dráha Shambhala: Expedición al Himalaya. Je to jedna z nejvyšších a nejrychlejších horských drah v Evropě. Její nejvyšší bod je v 78 metrech a vozík se po ní pohybuje rychlostí 134 km/h. Není divu, že se tomuto typu horské dráhy říká hypercoaster.

bílá horská dráha Shambhala a červená Dragon Khan

Teď už ale čínskou část parku opustíme a podíváme se do další zajímavé oblasti, a to do Polynésie. Budete se pohybovat mezi bungalovy a palmami, uvidíte katamarány a v místním amfiteátru můžete zhlédnout představení, kde herci ukazují tradiční polynéské tance za doprovodu tradiční hudby.

katamarán   Tutuki Splash

Jiné představení – Aves del Paraíso – je spíše vzdělávacího rázu. Dozvíte se mnoho o exotickém ptactvu, přičemž se také hodně zasmějete. Asi nejlákavější atrakcí je zde Tutuki Splash. Nasednete na loďku a vaše zprvu klidná a příjemná plavba se brzo promění v divokou jízdu, protože plujete kolem vulkánu. Máte se na co těšit.

GPS: 41°05'17.8"N 1°09'42.4"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons, Wikipedia.org: Wikisid, thecrypt, Andy C, Alberto-g-rovi, Pablo Costa Tirado, JarashiDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo: Günzburg – Legoland
Publikováno: 19.1.2014
LEGOLAND Günzburg se nachází v Německu, a to mezi Mnichovem a Stuttgartem. Rozkládá se na ploše 17,6 hektarů. Z Prahy je to asi 470 km a cesta trvá asi 4–5 hodin (celá po dálnici).

Nizozemsko, Kaatsheuvel – zábavní park Efteling
Publikováno: 22.7.2016
Minulý týden jsme strávili nějaký čas v Dánsku – ve druhém nejstarším a zároveň v jednom z nejpopulárnějších evropských zábavních parků – v Tivoli. Dnes se přesuneme do Nizozemska, které je domovem pro o nic méně oblíbený zábavní park Efteling.

Dánsko, Kodaň – zábavní park Tivoli
Publikováno: 15.7.2016
Když jsme vám v minulých dílech představovali nejlepší evropské zábavní parky, zmínili jsme také Tivoli Gardens, což je jeden z vůbec nejstarších zábavních parků na světě.

Dánsko, Klampenborg – Dyrehavsbakken
Publikováno: 29.7.2016
Před časem jsme se zmínili o Dyrehavsbakkenu, nejstarším zábavním parku na světě. Jeho jméno je poněkud dlouhé a hůře se vyslovuje, proto není divu, že mu lidé zkráceně říkají Bakken. Je vzdálen asi deset minut jízdy autem (dvacet vlakem) od Kodaně.

USA, Florida – Ráj kostiček II
Publikováno: 3.6.2016
Vracíme se do floridského Legolandu, abychom se podívali na některé z jeho nejzajímavějších atrakcí.

Španělsko, Salou – PortAventura World I
Publikováno: 1.7.2016
V Evropě se nachází nepřeberné množství menších i větších zábavních parků. Poslední tři týdny jsme se zdrželi v Europa-Parku na pomezí Německa a Francie. Dnes se posuneme o 1200 kilometrů jihozápadním směrem – na jih španělské Katalánie.

Německo, Europa-Park – zábava na evropský způsob III
Publikováno: 24.6.2016
Minule jsme okusili trochu řecké mytologie na atrakci Cassandra’s Curse, která dokonale zmate váš orientační smysl. Ale Europa-Park je plný podobně vtipných atrakcí.

Německo, Europa-Park – zábava na evropský způsob I
Publikováno: 10.6.2016
Dnes se opět podíváme do zajímavého zábavního parku. Tentokrát ale opustíme Spojené státy, abychom se přes velkou louži přesunuli zpět na půdu „starého kontinentu“.

Německo, Europa-Park – zábava na evropský způsob II
Publikováno: 17.6.2016
Minulý týden jsme si stihli jeden z nejpopulárnějších evropských zábavních parků popsat pouze okrajově. Dnes se ale konečně na horské dráhy, na kterých vám budou vstávat vlasy na hlavě, a další neméně zábavné atrakce podíváme blíže.

USA, Florida – Ráj kostiček
Publikováno: 27.5.2016
Opustili jsme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), abychom se vydali do dalšího z mnoha zábavních parků, které obklopují floridské Orlando. Výběr je vskutku velký, ale my se podíváme do místa, které je nám svým způsobem bližší.

USA, Kalifornie: Disneyland – říše pohádek I
Publikováno: 1.4.2016
Minulý týden jsme si představili nejznámější zábavní park na světě, který nejen radikálně změnil Anaheim, který se z ospalého kalifornského městečka stal jedním z nejdůležitějších měst tohoto státu, ale také znamenal malou revoluci pro zábavní průmysl.

USA, Kalifornie: Disneyland – říše pohádek II
Publikováno: 8.4.2016
Dnes pokračujeme ve výletě po patrně nejznámějším zábavním parku na světě a z Main Street, U.S.A. se vydáme dále.

USA, Kalifornie: Disneyland – říše pohádek III
Publikováno: 15.4.2016
Naposledy se společně vydáme do nejslavnějšího zábavního parku na světě, abychom viděli, co si zde návštěvníci mohou ještě užít.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
33 °C
zítra:
pondělí 21.6.
27 °C