www.infoglobe.cz » Spojené arabské emiráty, Dubaj – Jak vyplnit šestihodinové čekání?

Spojené arabské emiráty, Dubaj – Jak vyplnit šestihodinové čekání?

Publikováno: 13.7.2015
Ohromné letiště s mnoha obchůdky, kavárnami a sedačkami. Ale dokážete nakupovat šest hodin v kuse? Položme si zásadní otázku: Nudit se na letištních židlích, nebo se vydat na noční miniprohlídku městem? Jsem pro druhou možnost. Když dobrodružství, tak od začátku. Cesta patří k dovolené. Z letiště vyrážíme přímo do dubajské metropole.

V jednu hodinu ráno vystupujeme v Dubaji z letadla a já zase dostávám tu vysněnou facku, na kterou se každý rok tolik těším. Praští mě přes nos ta sladká teplá vůně vzduchu s pískovým parfémem. To je ten první okamžik, co mi říká: „Tvůj čas dovolené nadešel“. Spadne ze mě veškerý strach, přestávám myslet na každodenní starosti a oddávám se dovolenkovému opojení. 

Dubaj - letiště

Mávneme na taxíka růžové barvy. Žena s kulatým obličejem naznačuje, že máme rychle nastoupit. Emirátská řidička taxíku v jemně růžových kašmírových šatech zapíná bez otálení taxametr. Nástupní taxa na letišti je 25 dirhamů pro 4 osoby. Až poté se ptá, kam to bude. Tereza právnickou květnatostí odvětí: „Burj Al Arab“.

Asi po 30 minutách rychlé jízdy platíme a vystupujeme. Rozhodli jsme se, že si taxíky budeme brát jednotlivě, abychom nemuseli platit čekací doby. Burj Al Arab stojí přímo u moře. Opravdu vypadá jako plachetnice. Překvapivě nás více než plachetnice zaujme moře. Je hluboká noc a nikdy jsem necítila moře tak silně jako tady v Dubaji. Vzduchem se nese šumění vln a jejich dopady na písečnou plážBurj Khalifa připomínají bubnující tlukot mořského srdce. Ve vzduchu voní sůl, vlhkost, energie a síla. Nadechuji a vydechuji tu lehkost žití. Možná proto stojí neosvětlená plachetnice ve stínu mořských kulis. Burj Al Arab vládne mořskému břehu jen do půlnoci, pak se jeho osvícený obvod ztratí v černé tmě.

Moře očarovalo všechny naše smysly. Stěží se odtrháváme od té atmosféry a máváme na dalšího taxíka. Asi po 40 minutách nás sympatický taxikář vysazuje u mrakodrapu Burj Khalifa, který okamžitě vyprovokuje naši pozornost. Mrakodrap vysoký 828 metrů působí elegantním dojmem. Stěží lze dohlédnout na anténu na vrcholu. Pokaždé, když kolem Khalify proletí letadlo, zamrazí mě. Údajně by měl výtah jet nahoru pouhou jednu minutu. Bohužel to nemůžeme potvrdit, protože v tuto noční hodinu je věž zavřená. Ale má své kouzlo, kterým se ještě chvilku kocháme.

Burj Khalifa

Mávneme na třetího taxíka a zastaví nám dobře naladěný řidič. Terka opět s právnickou výřečností povídá: „To the airport“. Taxikář se ptá, kam letíme a poté nám vysvětlí, že nás musí hodit k terminálu tři. Dále se ptá, odkud jsme, a tak hrdě odvětíme: Czech Republic. Snaží se to opakovat, ale je zřejmé, že o České republice nikdy neslyšel. Asi 30minutová cesta utekla jako voda a jsme zpátky na letišti.

DubajDubaj

Skvělé zpříjemnění čekání. Teď už jen dát si sprchu, což je obrovská výhoda dubajského letiště. Sprchy jsou skoro u všech toalet a jsou zdarma, dokonce i s tekutým mýdlem a šamponem. Letiště nabízí i skvěle zařízený dětský koutek. Šestihodinové čekání v Dubaji nás vyšlo na 180 dirhamů (asi 1 200 Kč) a ještě jsme se chvilku prospali. Tak to je dobrý start. Něco mi říká, že tahle dovolená bude super.

GPS: 25°14'58.3"N 55°20'56.9"E

 

Text: Šárka Vacková

Foto: Tereza DaňkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dubaj: Bezplatné aktivity pro děti a rodiče – poradíme vám, jak si užít dovolenou a nezruinovat se
Máte pocit, že na poznávací zájezd pro rodiče a děti do Dubaje zkrátka nemáte? Ani pobyt ve stále populárnější arabské metropoli vás ale nemusí vyjít draho. Tajemství spočívá v tom, dělat se svými ratolestmi hlavně věci, které nic nestojí, a přesto jsou doslova k nezaplacení. Tady je několik tipů, jaká místa byste rozhodně měli zařadit do svého cestovního itineráře.

Spojené arabské emiráty I.: Dubaj – kouzelný ostrůvek uprostřed arabského světa, nebo fata morgána?
Publikováno: 23.2.2015
Vyrůstající až k nebi uprostřed pouště, opovážlivá se svou Babylonskou věží zvanou Burj Kalifa tyčící se do úctyhodné výše 828 m, marnivá tím věčným nakupováním v mamutích shopping mallech, symbol lačnosti, chamtivosti, nenasytnosti, pýchy, prostopášnosti a marnotratného konzumu...

Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí – Velká mešita
Publikováno: 1.3.2019
Abú Dhabí je hlavním městem Spojených arabských emirátů. Dominují mu výškové budovy roztodivných tvarů a široké bulváry. Abú Dhabí bylo založeno okolo poloviny 18. století nomádským kmenem Bani Yas.

Spojené arabské emiráty II.: Dubaj - Bastakiya
Publikováno: 2.3.2015
Popojedu dále do čtvrti zvané Bastakiya, která pomáhá udržet památku původního přístavního městečka Dubaj se svými typickými arabskými domy obehnanými vysokou zdí. Snad se jim tady podaří zachovat pro další generace odkaz svých předků…

Spojené arabské emiráty III.: Abú Dhabí
Publikováno: 9.3.2015
Ani nestíhám zapisovat, co se děje. Už zase nasedám a čeká mě panoramatická zastávka s vyhlídkou na luxusní 7 hvězdičkový hotel Emirates Palace. Dubaj má svůj pohádkový hotel Burj al Arab a tak i Abú Dhabí chce mít svůj hotel z říše pohádek. Co má ten dubajský zázrak do výšky, to má svou gigantičností tento do délky.

Spojené arabské emiráty IV.: Al Ain
Publikováno: 16.3.2015
Dneska se chystám navštívit oázu Al Ain, což znamená „pramen“. Po cestě do druhého největšího města emirátu Abú Dhabí míjím několik závodišť velbloudů. Bývaly to velmi populární závody.

Spojené arabské emiráty V.: Datle a velbloudi
Publikováno: 23.3.2015
Teď už se těším na oázu. Je obehnaná zdí a uvnitř je vidět celý systém zavlažování, takové betonové kanálky. Jsou tu vysoké datlové palmy. Palem je v Emirátech přes 120 druhů, ale jen kolem 20 druhů je jedlých. Jinak slouží jako krmivo pro zvířata.

Spojené arabské emiráty VI.: z Al Ain do emirátu Ras al Khaimah
Publikováno: 30.3.2015
Jeepy byly super. Nejdříve jsme jeli půlhodinu po silnici a pak už se jelo do pouště. Upustili jsme vzduch z pneumatik, aby nám to tolik neskákalo a už se s námi vrhali z dun dolů, jako bychom byli na lyžích a ne v autě. A po okrajích dun a zase nahoru a prudce dolů... Další duna, ještě vyšší než ta předchozí.

Spojené arabské emiráty: Abú Dhabí – síla kapitálu
Publikováno: 24.5.2013
Město, které čelí vysokým teplotám příznačným pro oblast Perského zálivu a poušti, je skvělým příkladem toho, jakou sílu může mít obrovský kapitál, jímž Spojené arabské emiráty disponují.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

7.12.2019
Vánoční atmosféru ve vsetínském zámku ode dneška navodí výstava s názvem Skleněné Vánoce. Představí současné i historické skleněné vánoční ozdoby a dekorativní i umělecké sklo. Výstava potrvá do 19. ledna 2020.
6.12.2019
SNM – Přírodovědecké muzeum vás zve na výstavu TRITRI – Tatry očima geologů. Ta prostřednictvím fotografií přináší pohled na práci geologů snažících se různými výzkumnými metodami dešifrovat a pochopit složitou geologickou historii vytvářející unikátní přírodní klenot.
5.12.2019
Chvíle klidu a pohody zažijete ve dnech 7. a 8. prosince v souboru lidových staveb v Zubrnicích, nejmladším skanzenu v Čechách. Od 9 do 16 hodin si zde připomenete vánoční zvyky z přelomu 19. a 20. století.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ANDORRA a VATIKÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 7. 12. 2019
svátek:Benjamín
dnes:
sobota 7.12.
4 °C
zítra:
neděle 8.12.
7 °C