www.infoglobe.cz » SR, Lázně – Slovensko, krajina živé vody

SR, Lázně – Slovensko, krajina živé vody

Publikováno: 23.9.2020
Vydejte se prostřednictvím nového knižního průvodce po současných lázeňských místech Slovenska. Seznámíte se nejen se samotnými lázněmi, léčbou či rehabilitačními programy, ale poznáte lázně i z pohledu zajímavých turistických destinací zdravotního cestovního ruchu.

Jelikož je Slovensko zemí, kde je živá voda, neměla by v žádné knihovně chybět nová poutavá knížka z rodinného vydavatelství Dajama: Lázně – Slovensko, země živé vody, která nabízí unikátní pohled na přírodní bohatství v podobě minerálních léčivých vod.

Lázně – Slovensko, krajina živé vody

Kdysi, když lidé nenosili roušky, což není až tak dávno, jste mohli na Slovensku zajít do lázní, užít si v nich několik příjemných dní a vyzkoušet, co to vlastně je zdravotní dovolená. A v případě, že vás postihla nějaká nehoda nebo nepříjemné onemocnění, mohli jste lázně navštívit jako pacient a doléčit se. Jenže koronavirus všechny slovenské lázně do velké míry omezil, hlavně z hlediska návštěvnosti, a proto se do nich podíváme alespoň virtuálně.

Lázně – Slovensko, krajina živé vody

Slovensko patří svou lázeňskou zdravotnickou péčí k těm nejlepším místům v Evropě. Mají k dispozici přírodní bohatství v podobě léčivých vod a vybudovanou zdravotnickou infrastrukturu, která jejich využití umožňuje. Publikace není jen čistě turistický průvodce ani ryze zdravotnický přehled. Dívá se totiž na lázně i jako na místo, kde se setkávali panovníci Evropy, navštěvovali je významní umělci, nositelé Nobelovy ceny nebo sportovci.

Lázně – Slovensko, krajina živé vody

Zmíněný kulturně-historický přehled o slovenských lázních připravil Martin Kasarda, který své texty konzultoval i s Asociací slovenských lázní.

Lázně – Slovensko, krajina živé vody

Kniha samotná představuje i dějiny lázeňství a péči o zdraví jako společenský fenomén. Kdysi byly lázně místem přírodního léčitelství, později se několik lázeňských míst stalo centrem „lepší společnosti“, modernizací prošly do systému plánovaného zdravotnictví, aby se změnily na dnešní místa kombinující moderní wellness turistiku s cílenou lázeňskou péčí.

Lázně – Slovensko, krajina živé vodyKniha nás provází i jednotlivými lázněmi tak, jak je definovala slovenská legislativa, tedy ne koupaliště s teplou vodou, ale skutečně medicínská a turistická centra od Bardějovských lázní po Smrdáky. 

Výsledkem je aktuální přehled slovenského lázeňského prostředí, které se nepochybně po ukončení pandemie opět otevře lidem hledajícím nejen odpočinek, ale i zdraví. Novou publikaci najdete v každém dobrém knihkupectví, v e-shopu, ale  můžete ji i vyhrát, pokud nám napíšete alespoň 3 názvy slovenských lázní na info@infoglobe.sk. Jméno výherce vylosujeme 1. 10. 2020 a zveřejníme na našich sociálních sítích.

 

GPS: 48°43'16.2"N 17°18'11.5"E (Smrdáky)

Zdroj a foto: PR, vydavatelství Dajama

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Bardějovské lázně – deset důvodů k návštěvě
Publikováno: 21.5.2017
Při rozhodování se, kde si má člověk dát do pořádku zdraví nebo kvalitně strávit volný čas, má dnes neomezený výběr. Jak si tedy vybrat to nejlepší z nejlepšího? Přinášíme vám 10 důvodů, proč byste měli zvolit právě Bardějovské lázně.

Slovensko: Lázně Vyšné Ružbachy
Publikováno: 15.9.2011
Na Slovensku existují dvě desítky lázní, z nichž většina je založena na léčivých pramenech. Mnohá tato vřídla a jejich léčivé účinky znali lidé už v dávné historii a patří k nim i dnešní Kúpele (Lázně) Vyšné Ružbachy.

SR, Nimnica – lázně, voda a turistika v jednom – VIDEO
Publikováno: 31.5.2016
V rámci toulek po Slovensku dnes zavítáme do malé obce v okrese Púchov, kde se nacházejí nejmladší slovenské lázně, vodní nádrž, lesopark a samozřejmě nechybí ani malebná příroda. Pokud tipujete, že se jedná o obec Nimnica, tipujete správně.

SR: Červený Kláštor – lázně pod křídly legendárního mnicha Cypriána
Publikováno: 9.1.2019
Dnes vás zavedeme do klidného prostředí Zamaguria, které se rozprostírá na severovýchodě Slovenska. Navštívíme lázně Červený Kláštor Smerdžonka, kde od nepaměti vyvěrá zdravá minerální voda. Zvěsti o této léčivé vodě pod Třemi Korunami (982 m n. m.) se začaly šířit již na počátku 14. století, kdy ji ve své léčitelské praxi využívali kartuziánští a později kamaldulští mniši z nedalekého kláštera.

SR: Lázně jak je neznáme
Publikováno: 6.2.2014
Koncem minulého roku se na pulty našich knihkupectví dostala velmi zajímavá knižní publikace, která mapuje slovenské lázně na starých pohlednicích. Prostřednictvím těchto jedinečných pohlednic přibližuje specifickou oblast přírodního a kulturního bohatství Slovenska široké veřejnosti.

SR: Rajecké Teplice aneb jak chutnají slovenské lázně - VIDEO
Publikováno: 10.5.2011
Kdo si v Česku zvykl na velkolepost a pohostinnost lázeňských měst, ten by měl na Slovensku ze svých nároků trochu slevit. Jedním z příkladů rozdílnosti česko - slovenského lázeňství můžou být i Rajecké Teplice, ležící nedaleko od Žiliny.

SR: Turčianské Teplice – lázeňské město v lůně přírody I.
Publikováno: 7.8.2014
V dnešním putování po Slovensku zavítáme do městečka ležícím v oblasti Horního Turce, které je kromě funkce okresního města i významným lázeňským, kulturním a historickým centrem regionu. Vydejte se spolu s námi do Turčianských Teplic.

SR: Turčianské Teplice – lázeňské město v lůně přírody II.
Publikováno: 14.8.2014
Po týdenní přestávce se opět vracíme do Turčianských Teplic. Poté, co naši procházku přerušila silná průtrž mračen, jsme si za útočiště vybrali místní kino. Za chvíli nebylo po dešti ani vidu a my jsme mohli pokračovat v objevování krás města.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Trenčianské Teplice – lázně s orientálním nádechem
Nedaleko královského města Trenčín se rozprostírá lázeňské městečko Trenčianské Teplice, které je...

SR: Turčianské Teplice – lázeňské městečko
V horní části Turce se nachází okresní městečko Turčianské Teplice, jehož dlouholetá lázeňská tra...

SR: Bardějovské lázně
Bardějovské lázně jsou známé hlavně díky léčivým přírodním minerálním pramenům, kterých je dohrom...


Souvisejicí videa

SR, Nimnica – obec spjatá s vodou
V regionu Horního Pováží se nachází nevelká obec Nimnica, která je známá léčivou vodou. Najdete z...

 
SR: Rajecké Teplice - lázně ze 14. století
Pojďte s námi na krátkou procházku po místních lázních, kde jsou rocedury založeny na léčivé...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C