www.infoglobe.cz » SR: Nová kniha od Gabriely Revické - Ukážu Ti Slovensko II.

SR: Nová kniha od Gabriely Revické - Ukážu Ti Slovensko II.

Publikováno: 9.5.2013
Cestovatelský informační portál Infoglobe by vám dnes rád představil novou dvouazyčnou knižní publikaci od Gabriely Levické, s názvem Ukážu Ti Slovensko II. nebo také I will show you Slovakia, kterou máte možnost vyhrát i v právě probíhající fotosoutěži na slovenské verzi našeho portálu.

Ukážu Ti Slovensko II. / I will show you Slovakia, je dvoujazyčná kniha s podtitulem nejmilejší knížka o Slovensku (tento název knížce přidělili čtenáři prvního vydání). Malá, skladná obrázková kniha vyšla ve dvou verzích. Brožovanou podobu ocení ti, kteří cestují letadlem, nebo ji chtějí mít ve svém turistickém batohu, pevnou knižní vazbu zase uvítají ti, kteří ji chtějí darovat svým přátelům jako dárek. Autorka - Gabriela Revická, se věnuje cestovnímu ruchu od roku 1996 a při skladbě knihy vycházela z nejčastějších požadavků klientů, kterým pomáhala tvořit poznávací výlety. Ústředním mottem knihy je: "Kam vezmete hosta ze zahraničí, který přijde na návštěvu Slovenska? Do Vídně a do Budapešti. Dejme sbohem podobným prohlášením. Zvu Vás na Slovensko, na výlety po malé velké zemi v srdci Evropy. "

Ukážu Ti Slovensko II. / I will show you Slovakia
Zahraniční čtenáři a návštěvníci mohou díky knížce poznat krásu Slovenska, jeho přírodní i historické pozoruhodnosti, a zjistit, že cestování po něm může být atraktivní i pro náročné hosty. Zajímavá kniha od Gabriely Revické poskytuje nápady na poznávací i relaxační pobyty na Slovensku. Uvádí například lokality zapsáné do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, památkové rezervace, národní parky a jeskyně, léčebné lázně i termální koupaliště se vzácnou minerální vodou (např. Podhájska s vodou, která má podobné složení jako Mrtvé moře). Kniha nezapomíná ani na světové a evropské rarity Slovenska, jako je nejvyšší dřevěný oltář na světě (dílo Mistra Pavla z Levoče), nebo svého času jediná aragonitová jeskyně v Evropě (Ochtinská aragonitová jeskyně).

Vlkolinec – památka zapsaná do seznamu UNESCOPribylina – Muzeum liptovské vesničky
I Slovákům však může umožnit nevšední pohled na rodnou zemi. Na malé ploše totiž ukazuje spoustu výjimečných míst, které jsou více i méně známé, a přitom není přeplněná zbytečnými daty. V knížce čtenáři najdou výborné tipy na výlety, bez ohledu na to, zda je jejich zálibou pěší turistika nebo cykloturistika. Dozví se, která muzea a skanzeny, hrady a zámky, nebo posvátná poutní místa stojí za to navštívit. Zjistí rovněž, že se vyplatí navštívit důl nebo zajít do pralesa. Mohou v ní objevit také několik kuriozit, spojených se Slovenskem, například co měli společné Kryštof Kolumbus a Špania Dolina. Přesvědčí se, že dovolená na Slovensku může být zajímavá a poutavá.

Okolí Banské Štiavnice – tajch PoslouchaloVysoké Tatry – astronomická observatoř na Lomnickém štítu
Kmotrou knihy je naše první slovenská navigační důstojnice Júlia Kravcová Lorencovič, která naviguje 19-patrovou loď, na níž se plaví přes 5000 pasažérů a 2000 osob tvoří posádka. Knížka byla jejím dárkem pro slavného Dana Browna, autora knihy Da Vinciho kód, ale věnovala ji i svým přátelům z různých kontinentů. Autorka knihy uvádí mezi svými čtenáři jména známých osobností jako Jack Canfield, Brandon Bays, Suzy Dior, Dr. Michel Odent, kněžka Katinka z Avalonu, Rick Bailey ze skupiny Delegation, medicinmani Robert Stojící Medvěd z kmene Cherokee, Jennifer Hough a další. Mají ji v české knihovně v Irsku, ve Vatikánu, na Aljašce, prodávají ji v malé kavárně na Kypru a například do Jižní Ameriky ji vzala Sandra Epstein, autorka vibračních esencí vyrobených z rostlin rostoucích v atlantickém pralese.

Vysoké Tatry : hora Kriváň – symbol Slovenska
Juliet a ta druháSlovenská spisovatelka Gabriela Revická napsala i další velmi výjimečnou knihu s názvem Juliet a ta druhá, kterou máte také možnost vyhrát v naší fotosoutěži. Je to dílo velmi nevšední, nejen svým tématem, kterou je erotika v esoterice, ale i způsobem zpracování, jelikož se jedná o beletrii. Rámec děje tvoří putování dvou žen z odlišného prostředí po zemi, které sice místy může působit jako dovolená, ale má jasný záměr: najít penzion pro tu druhou - Sáru. Obě totiž, stejně jako autorka, působí v cestovním ruchu. Jejich rozhovory se týkají všeho, co má v životě ženy význam. Láska, přátelství, ženská energie a ženská sexualita. Velmi příjemné je, že pozadí jejich pozoruhodného příběhu tvoří Slovensko, krásy jeho přírody i památek, které autorka tak ráda propaguje i v zahraničí. Můžete se v ní setkat se známými i méně známými místy, jako jsou například: Bocianská (čapí) dolina, zámeček v Budmericích, Živčáková hora, nebo Skanzen kysucké vesnice ve Vychylovce. A obě hlavní hrdinky si všímají též okolností, které ztěžují rozvoj turistiky u nás, stejně jako originální nápady, které přinášejí naději i v této oblasti.

Vychylovka
Zdroj a knižní obaly: Gabriela Revická, tritiem Literary & Holiday Company, sro

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, vychází nová publikace Králova studna – Velká Fatra
Publikováno: 22.9.2017
Pro všechny, kteří žijí pěší turistikou a krásou slovenské přírody, máme dobrou zprávu! Do knihkupectví přichází nová knižní publikace Králova studna – Velká Fatra.

ZOO Bratislava – exotická divočina uprostřed velkoměsta
Publikováno: 5.7.2012
I v hlavním městě Slovenska, nedaleko jedné z nejrušnějších křižovatek – Patronky, se rozprostírá obrovská plocha zeleně, která se stala domovem pro mnohé, častokrát exotické či ohrožené druhy zvířat – ZOO Bratislava.

SR, Bratislava: Cyklomost svobody
Publikováno: 27.9.2012
Cyklisté hlavního města Slovenska, a ne jen ti, se těší z nedávno otevřeného cyklomostu mezi městskou částí Děvínska Nová Ves a rakouskou obcí Schlosshof. Most je postaven na místě, kde za dob Marie Terezie stával jeho předchůdce. Jeho slavnostního otevření se zúčastnil i náš portál Infoglobe.

SR: Recepty od diplomatů z 27 zemí
Publikováno: 13.4.2015
V těchto dnech se dostane na pulty knihkupectví zajímavá a netradiční kuchařka od dvojice autorů - Beaty Balogové a Jany Liptákové - Recepty od diplomatů z 27 zemí.

SR, Vysoké Tatry – Zbojnická chata
Publikováno: 4.4.2013
V horní části Velké Studené doliny, za Zbojnickým hřbetem, se nachází osudem mnohokrát zkoušená Zbojnická chata. Návštěva chaty se neodmyslitelně pojí s turistikou, horolezectvím, skialpinismem, nebo přechodem blízkých sedel.

SR, Region Orava: Víkend plný zážitků
Publikováno: 4.3.2013
Lyžařská sezóna je v plném proudu. Letošní zima je štědrá nejen co se týče sněhové nadílky, ale i pěkných slunečných dní. A tak, jakmile jsme měli volný víkend, vyběhli jsme aspoň na pár dní do přírody. Tentokrát naše kroky vedly na Oravu, která patří k nejkrásnějším regionům Slovenska.

SR: Region Kysuce – Slovenský orloj ve Staré Bystrici
Publikováno: 7.9.2011
K nejhezčím a turisticky nejzajímavějším koutům Slovenska rozhodně patří region Kysuce. Kromě krásné horské přírody, protkané turistickými a cykloturistickými stezkami, nebo bohaté historie, která na vás dýchne skutečně v každé vesnici, tam stále více turistů přiláká i největší dřevěné sousoší na Slovensku – Slovenský orloj ve Staré Bystrici.

SR: Vlkolínec – památková rezervace lidové architektury
Publikováno: 14.4.2011
I Slovensko se může pochlubit několika lokalitami zařazenými do programu Světového dědictví UNESCO (Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu). Jednou z nich je i typicky horská vesnička Vlkolínec.

SR: Sandberg – svědek dávného třetihorního moře u Bratislavy I.
Publikováno: 8.11.2012
Známou a turisty často navštěvovanou chráněnou paleontologickou lokalitu Sandberg u Děvínské Nové Vsi zná určitě hodně Bratislavanů. Tento pískový lom je oblíbeným cílem turistů, jakož i obyvatelů hlavního města. Odměnou za návštěvu lokality je krásný výhled na Záhorskou nížinu, řeku Moravu a Rakousko s Hainburskými vrchy.

SR, Brezová pod Bradlom: Mohyla generála M. R. Štefánika na Bradle I.
Publikováno: 4.10.2012
Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika na skalách patří k nejvýznamnějším národním kulturním památkám Slovenska.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Babí hora – zimní královna
Majestátní Oravský vrch Babí hora (Babia hora), který leží na slovensko-polské státní hranici, je...

SR: Turiec a jeho zimní krása
Turčianska zahrádka je krásná nejen v létě, ale i v zimě. Z vrcholů Malé Fatry se nabízí unikátní...

SR: Vychylovka – Muzeum kysucké dědiny
V obklopení krásné přírody chráněné krajinné oblasti Kysuce se rozprostírá Muzeum kysucké dědiny....

SR: Region Kysuce – obec Stará Bystrica
Nádherná kysucká obec Stará Bystrica leží v Žilinském kraji v okrese Čadca. Pojďte se s...

SR: Bardějov – Muzeum lidové architektury
Expozice lidové architektury v lázních Bardějovské kúpele, která je součástí Šarišského muzea, by...

SR: Vlkolínec – světový unikát
Vlkolínec je trvale obydlená obec v pohoří Velká Fatra v nadmořské výšce 718 m n.m. pod vrch...

SR: Pribylina – Muzeum liptovské dědiny
Muzeum liptovské dědiny v Pribylině je nejnavštěvovanější expozicí Liptovského muzea v Ružomberku...


Souvisejicí videa

SR, Poprad: brána do Tater
Pojďte se s námi podívat do Popradu, výchozího bodu pro výlety po Vysokých Tatrách. Nejnavštěvova...

SR, Štrbské pleso: ledovcová chlouba Slováků
Typické morénové ledovcové jezero najdete v jižním cípu Vysokých Tater, ve Furkotské dolině. Štrb...

 
SR: Rajecké Teplice - lázně ze 14. století
Pojďte s námi na krátkou procházku po místních lázních, kde jsou rocedury založeny na léčivé...

SR: Vysoké Tatry - ničivý rok 2004
Podívejte se s námi jak vypadaly Vysoké Tatry po ničivé vichřici, která se v roce 2004 touto obla...

SR: Terchová a vrcholky Malé Fatry
Vesnička Terchová je považována za turistické centrum Malé Fatry. Od Žiliny je vzd...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolek zveřejnil předběžný kalendář akcí na nadcházející rok 2021. Jeho aktuálnost však bude podmíněna epidemiologickou situací.
20.11.2020
Oslava divadel se letos uskutečni on-line! Nenechte si ujít skvělé umělce i úžasná představení v rámci akce Noc divadel, která se uskuteční v sobotu 21. listopadu.

18.11.2020
Žijeme v době, kdy je cestování hodně omezené, proto jsme se vám rozhodli sestavit redakční výběr cestovatelských podcastů. Alespoň na chvilku vás přenesou na blízká i vzdálená, záhadná i exotická místa.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ÍRÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 24. 11. 2020
svátek:Emílie
dnes:
úterý 24.11.
-1 °C
zítra:
středa 25.11.
0 °C