www.infoglobe.cz » SR, Trenčínský kraj – Matoušovo království I

SR, Trenčínský kraj – Matoušovo království I

Publikováno: 10.6.2020
Trenčínský kraj sice nepatří mezi největší kraje na Slovensku, ale nabízí množství výletních cílů.

Pokud jste milovníky pamětihodností, určitě byste si neměli nechat ujít procházku po čachtickém a Trenčínském hradě, dále hradě Tematín a Beckov, Bojnickém zámku, poutním místě Skalka u Trenčína atd. Své stopy zde zanechaly i významné osobnosti, např. básník a spisovatel Ján Smrek, astronom a politik Milan Rastislav Štefánik, národní buditel Ľudovít Štúr nebo autorka dětské literatury Ľudmila Podjavorinská.

Trenčín a okolí

Pro milovníky přírody zas Trenčínský kraj otevírá své brány v podobě Súľovských skal, Manínské soutěsky, Vršatských bradel nebo krásných Strážovských vrchů.

Trenčín – město králů, módy a festivalu

Naší první zastávkou bude město Trenčín na řece Váh. Řadí se mezi nejstarší obývaná místa na Slovensku. Svou rozlohou je osmým největším městem Slovenska a od pradávna byl centrem obchodu, hospodářství i kultury.

Trenčín – historie

Město králů, módy a také nejznámějšího hudebního festivalu na Slovensku (Pohoda) je historickou pokladnicí. Najdete zde různé pamětihodnosti, z nichž snad nejvýznamnější je Trenčínský hrad.

Trenčínský hrad, Pixabay

Trenčínský hrad   Trenčínský hrad

Kromě památek město nabízí i galerie, muzea a divadla. Pro sportovní nadšence jsou ve městě k dispozici různé typy sportovišť a ani milovníci přírody nepřijdou zkrátka, protože město nabízí příjemné vycházky lesoparkem Brezina nebo bezpečné jízdy na kole po značených cyklotrasách.

Výlet do přírody

Trenčínský hrad a okolí,  Pixabay

Zajímavý a nenáročný výlet můžete spolu se svými dětmi absolvovat například po již zmíněném lesoparku Brezina, který je jihozápadním výběžkem Strážovských vrchů a zasahuje přímo do centra města Trenčín. Lesopark je dokonce historicky spjat s vývojem Trenčínského hradu, ale v současnosti nabízí vynikající podmínky na městskou rekreaci.

Strážovské vrchy, Pixabay   Strážovské vrchy, Pixabay

Součástí lesoparku jsou i naučné stezky, dětské lesní hřiště, památník umučených, běžecké tratě i s cvičebními pomůckami a v neposlední řadě cyklistické i turistické trasy, které vás zavedou na blízké vrchy Bílých Karpat, Považského Inovce či do Strážovských vrchů.

Top událost roku

festival Pohoda – ilustrační foto, Pixabay

Jednou z nejvýznamnějších událostí odehrávajících se v Trenčínském kraji byl donedávna (do roku 2016) mezinárodní filmový festival – Art film fest, ale po jeho přesunutí do Košic se jednoznačnou top akcí kraje stal multižánrový hudební festival Pohoda každoročně konající se (s výjimkou roku 2020) na letišti Trenčín. Tento největší slovenský hudební festival kromě hudby a jejích interpretů světového jména, nabízí i zábavné atrakce, literární besedy, divadelní představení, taneční workshopy, politické diskuse, zónu neziskových organizací a množství jiného poutavého programu.

Trenčín

Už za týden opustíme hranice města Trenčín.

GPS: 48°53'41.1"N 18°02'27.6"E

 

Text: redakce

Foto: redakce, Pixabay.com

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Slovensko: Trenčín a jeho hradní skála
Publikováno: 6.1.2011
Dvě zřejmě největší pamětihodnosti západoslovenského krajského města Trenčín jsou spojeny s mohutným skalním útesem. Jde o majestátní Trenčínský hrad a o unikátní nápis z římských dob na úpatí skály.

SR, Trenčínský kraj – Matoušovo království II
Publikováno: 1.7.2020
Jakmile vstoupíte do Trenčínského kraje, ocitnete se v Matoušově království, které nese název po nejmocnějším vládci a uherském šlechtici jménem Matúš Čák Trenčianský. V tomto království nejenže můžete obdivovat krásy přírody a historických památek, ale také navštěvovat obce, města, restaurace a hotely, které se společně snaží nabízet služby a tradice tak, aby měl každý pocit, že je doma.

SR, Čachtické Karpaty: výstup na Malý a Velký Plešivec – VIDEO
Publikováno: 15.5.2018
Dnes se vydáme objevovat krásu Čachtických Karpat, které jsou jedním ze čtyř podcelků Malých Karpat. Naším cílem bude výstup na Velký Plešivec, který obklopuje stejnojmenná přírodní rezervace, významná nejen z estetického, ale i přírodního hlediska.

SR, Trenčínský kraj – Matoušovo království III
Publikováno: 8.7.2020
Po minulé návštěvě hradů a přírodních zákoutí Trenčínského kraje se dnes vydáme za památkami a zajímavými místy.

SR, Trenčianské Teplice – jedinečné lázeňské městečko I
Publikováno: 19.10.2016
Unavení z každodenních povinností jsme se rozhodli vydat se někam za odpočinkem. Při prohlížení mapy naše pohledy padly na lázeňské městečko Trenčianské Teplice, nacházející se jen pár kilometrů od Trenčianské Teplé.

SR: Trenčianské Teplice – hotel PANORAMA
Publikováno: 13.11.2017
Zveme vás k návštěvě našeho nově postaveného hotelu PANORAMA **** v Trenčianských Teplicích. Nechte se rozmazlovat širokou nabídkou našich služeb včetně wellness centra, kde najdete bazén, sauny, whirlpool, ledové vědro, vodní lázně a mnoho dalšího. Vybrat si také můžete ze široké nabídky masáží. V hotelu se dále nachází restaurace Tilia, lobby bar Salvia a zahradní terasa. Samozřejmostí je kamerou sledované parkoviště a internetové Wi-Fi připojení.

SR: Trenčín – majestátní hrad nad Váhem – VIDEO
Publikováno: 5.9.2017
Hradu, který kdysi z vysoké skály střežil údolí řeky Váh, si všimnete už z dálky a rozhodně by byla škoda se na něm po cestě nezastavit. Za návštěvu ale stojí i celé město Trenčín, které kolem něj postupně vzniklo – mimo jiné patří mezi 3 nejstarší města Slovenska. Pojďme se do něj nyní podívat.

SR: Trenčín – Matoušovo království
Publikováno: 17.4.2014
Na západním Slovensku u řeky Váh leží jedno z nejstarších Slovenských míst, které bylo od pradávna centrem obchodu, hospodářství i kultury. Město králů, módy a také nejznámějšího festivalu na Slovensku. Přijměte naše pozvání na malou procházku městem Trenčín, klenotem středního Pováží.

SR, Beckov: středověká obec na Pováží – VIDEO
Publikováno: 17.11.2015
Slovenský region Pováží ukrývá mnoho přírodních, ale i lidskou rukou vytvořených krás. Za jednou z nich se dnes vydáme. V blízkosti Nového Mesta nad Váhom se nachází obec Beckov, kterou většina z nás zná podle její největší dominanty – hradu Beckov.

SR, Čachtice – hrad opředený tajemstvím – VIDEO
Publikováno: 7.4.2015
Slovensko je zemí bohatou na hrady, zámky a zámečky, které bychom mohli počítat na stovky. Na volné dny jsme si naplánovali několik výletů, z nichž nás jeden přenesl v čase, konkrétněji do středověku. Navštívili jsme totiž tajemný čachtický hrad.

SR, Brezová pod Bradlom: Mohyla generála M. R. Štefánika na Bradle I.
Publikováno: 4.10.2012
Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika na skalách patří k nejvýznamnějším národním kulturním památkám Slovenska.

SR, Brezová pod Bradlom: Mohyla generála M. R. Štefánika na Bradle II.
Publikováno: 11.10.2012
Dnes společně navštívíme jednu z nejvýznamnějších národních kulturních památek Slovenska - majestátní Mohylu generála Milana Rastislava Štefánika na Bradle. Kdo to byl Milan Rastislav Štefánik a proč se mu dostalo tolik uznání i po smrti, jste si mohli přečíst v předchozí části. Dnes se společně vydáme na malý výlet k jeho mohyle.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Vršatská bradla – dominanta Pováží
Mezi nejkrásnější hory na Slovensku zcela určitě patří i Vršatská bradla, která již z dálky kralu...

SR, Trenčianské Teplice – lázně s orientálním nádechem
Nedaleko královského města Trenčín se rozprostírá lázeňské městečko Trenčianské Teplice, které je...

SR, Trenčínský hrad – monument středního Považí
Nepřehlédnutelná dominanta města Trenčín, která odedávna hlídala obchodní trasy spojující středom...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 9. 7. 2020
svátek:Drahoslava
dnes:
čtvrtek 9.7.
25 °C
zítra:
pátek 10.7.
27 °C