www.infoglobe.cz » Švýcarsko – na hrady a zámky

Švýcarsko – na hrady a zámky

Publikováno: 9.4.2022
Švýcarsko, tedy oficiálně Švýcarská konfederace, z minulosti také Švýcarské spříseženství, je menší vnitrozemský stát ve střední Evropě. Leží mezi Bodamským jezerem, Ženevským jezerem, Rýnem a Alpami. Stát je složen z celkem 26 kantonů. V minulosti na tomto území sídlilo mnoho rodů a šlechticů, kteří nám tu dodnes zanechali mnoho krásných a zachovalých hradů a zámků. A věřte, že některé jsou jako z pohádky!

Mnoho hradů a zámků se nachází ve švýcarském kantonu Bern a v blízkém okolí, takže pokud máte auto, můžete projet vše během 4 dní i s prohlídkami interiérů. Dost ale také záleží, zda navštívíte pouze daný hrad/zámek či budete chtít vyrazit i do okolí. Většina hradů a zámků se nachází v blízkosti jezer a je možnost navštívit i rozlehlé parky. Focení rodinných či svatebních fotek je tu prakticky na dennodenním pořádku.

středověký hrad Spiez

Centrem této oblasti je město Thun s velkým jezerem Thursee. Ve městečku Thun je možné navštívit hrad Oberhofen ze 12. století, který je vidět už z hlavního náměstí. Samotné centrum města také stojí za návštěvu, občas tu probíhají místní farmářské trhy, kde se dají koupit lokální speciality. Navštívit můžete i několik muzeí.

hrad Oberhofen

Když budete pokračovat dále procházkou okolo jezera z města, narazíte na malebný zámeček Schadau, který leží na ostrově. Dostanete se k němu pouze lodí, ale výhled na něj je krásný. Během léta a slunečních dní můžete spatřit zcela běžně loďky či různé vodní sporty. Na protější straně od zámku můžete spatřit krásný výhled na hory. Je dost možné, že přes jaro a počátek léta tam zahlédnete pozůstatky sněhové přikrývky.

Odtud můžete pokračovat pěšky, autem či místní autobusovou dopravou směrem na město Spiez. Těsně před ním je možné navštívit další skvostný zámek Hünegg. Ten je známý svými zachovalými secesními interiéry. Nemůže opět chybět ani výhled na rozlehlé jezero a okolí.

zámek Hünegg se secesním interiérem

Poté se vydejte přímo do města Spiez, kde se nachází další z řady středověkých rozhlehlých hradů. Do hradu je možné se podívat a navštívit jak interiéry, tak i venkovní park s menší botanickou zahradou. Opět je tu krásný pohled na jezero a hory.

turistická část městečka u hradu Spiez je velmi fotogenická

Švýcarsko je v tomhle ohledu opravdu ráj pro milovníky hradů a zámků. Většina z nich je přes sezonu otevřená, prohlídky probíhají s průvodcem v němčině i v angličtině. Je také možné si vypůjčit audioprůvodce. Některé prohlídky hradů je třeba si rezervovat dopředu, takže před návštěvou raději koukněte na oficiální webové stránky. Vyrazit můžete také do nedalekých měst, jako je např. Bern a Ženeva, dále pak k Bodamskému jezeru, na ostrov Mainau či k Rýnským vodopádům.

turistická loď, která pendluje mezi městem Thun a Spiez

GPS: zámek Hünegg 46°44'17.8"N 7°39'20.5"E

Text a foto: Martina KoşarDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Švýcarsko, Winterthur – návštěva Technoramy a zámku Hegi
Publikováno: 19.3.2022
Pár kilometrů jihozápadně od Curychu (cca 30 km) se nachází počtem obyvatel šesté největší město Švýcarska – Winterthur. V současnosti je město považováno za centrum služeb a špičkových technologií. Tento přívlastek nás zaujal natolik, že jsme se tam vydali.

Švýcarsko, Curych – panoramatická stezka nad městem
Publikováno: 26.3.2022
Dnes se na Curych podíváme z výšky. Absolvujeme totiž výlet k vrchu Üetliberg, který je součástí pohoří Albis. Výchozím bodem bude hlavní nádraží, odkud se vydáme vlakem až ke zmiňovanému vrcholu.

Švýcarsko – výlet do Schwyzských Alp
Publikováno: 2.4.2022
Dnes se vydáme na krásný rodinný výlet, kde zažijeme fantastickou pěší turistiku. Navštívíme totiž úžasné horské středisko Stoos, které se vypíná nad Lucernským jezerem.

Švýcarsko, Curych – návštěva vědeckého muzea
Publikováno: 3.12.2017
Dnes vás opět zavedeme do Curychu. Tentokrát navštívíme Spolkovou vysokou technickou školu (ETH Curych), která patří mezi přední světové univerzity zabývající se novými technologiemi a přírodními vědami.

Švýcarsko, Ženeva – město míru pod nejvyšší horou Evropy – VIDEO
Publikováno: 21.1.2020
Švýcarská Ženeva leží u hranic s Francií, hned pod nejvyššími vrcholky Alp. Patří mezi nejdůležitější centra diplomacie a jedno z nejlepších míst k životu na celém světě. Pojďme se do něj společně podívat.


Souvisejicí fotogalerie

Švýcarsko – krajina hor, památek a nevšední přírody
Zveme vás na malý výlet po Švýcarsku. Navštívíme zámek Hegi, který je považován za typický příkla...

Švýcarsko: Curych – helvétský klenot
Největší švýcarské město Curych nabízí mnoho nádherných míst. Jedním z nich je místní zoologická ...

Švýcarsko: Cestou na horu Jungfrau
Krásná krajina a dech tající vrcholky hor nás provází cestou na nejvýše položenou železniční stan...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2022
Soutěže s hodnotnými cenami, bohatý kulturní program pro děti i dospělé, výborné občerstvení a kupa zábavy čeká na návštěvníky akce Mistrovství Slovenska v hodě telefonem, které se uskuteční 20. srpna 2022 v době Lučenského hodování.
17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 19. 8. 2022
svátek:Ludvík
dnes:
pátek 19.8.
19 °C
zítra:
sobota 20.8.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X