www.infoglobe.cz » Švýcarsko – výlet do Schwyzských Alp

Švýcarsko – výlet do Schwyzských Alp

Publikováno: 2.4.2022
Dnes se vydáme na krásný rodinný výlet, kde zažijeme fantastickou pěší turistiku. Navštívíme totiž úžasné horské středisko Stoos, které se vypíná nad Lucernským jezerem.

Náš výlet začíná v Curychu, odkud se veřejnou dopravou přes železniční stanice Leimbach, Arth-Goldau atd. dostaneme do obce Schwyz. Odsud můžeme jet buď autobusem přes Schwyz (Centrum) do Schwyz (Stoosbahn, Schlattli) a lanovkou do horské vesnice Stoos, nebo vlakem do Brunnenu, následně autobusem do obce Morschach (údolní stanice), odkud se kabinkovou lanovkou přesuneme do zmíněné vesničky Stoos. Výběr trasy necháváme na vás, ale počítejte s tím, že cesta plná mostů, tunelů a viaduktů vám zabere přibližně 75 minut.

Švýcarsko

Fronalpstock   Stoos

Zajímavostí je, že do vesnice Stoos se dostanete pouze veřejnou dopravou, protože auta sem nesmějí. Samotná horská obec se nachází v nadmořské výšce cca 1 300 metrů, žije tu něco přes sto obyvatel a je turisticky velmi vyhledávaným letním i zimním sportovním centrem. Ještě než se vydáme sedačkovou lanovkou na horský vrchol Fronalpstock (1 921 m n. m.), vrátíme se k lanovce Stoosbahn, která je charakteristická otáčejícími se kabinami, které udržují podlahu v rovině, a tak umožňují pohodlnou a bezpečnou přepravu i při extrémním stoupání. Tato lanovka je celosvětovým unikátem.

Fronalpstock (lanovka)

Švýcarsko   okolí vesničky Stoos (lanovky)

Z malebné vesničky Stoos se vydáváme na vrchol Fronalpstock, kde se nachází horská chata Furggeli i s pozorovací plošinou. Po vstupu na plošinu se vám naskytne neuvěřitelný pohled na horské masivy Glärnisch, Todi, Uri Rotstock, Pilatus, Weissentsein, Vosgen, horskou louku Rütli či údolí Reuss a Lucerne. Rovněž budete pozorovat Lucernské jezero, kterému se také říká jezero čtyř zalesněných osad. Jedná se o čtvrté největší jezero v zemi, které má komplikovaný tvar a pokrývá plochu 114 kilometrů čtverečních. Většina jeho pobřeží stoupá prudce do hor, a proto to vypadá, že leží ve čtyřech údolích. Zajímavostí vrcholu Fronalpstock je i umístění nejvyššího amatérského rádiového zesilovače na světě.

Lucernské jezero

Švýcarské Alpy   pohledy na krajinu

Tady můžete buď výlet ukončit, nebo se vydejte na náročnější vycházku na vrchol Klingenstock, která vám zabere 2 a půl hodiny, přičemž překonáte výškový rozdíl 400 metrů. Odměnou vám bude trochu adrenalinová horská cesta, která je místy zajištěná řetězy a která vám poskytne unikátní panoramatické pohledy na Schwyzské Alpy (součást severovýchodních Švýcarských Alp). Napojit se můžete i na turistickou magistrálu, tzv. Cestu Švýcarska, která křižuje zemi helvétského kříže.

horské chaty   horské chaty

Celodenní výlet doporučujeme završit návštěvou některé z mnoha restaurací, kde si určitě pochutnáte na tradičních místních specialitách. Navzdory poměrně vysokým cenám je výlet do střediska Stoos správnou volbou, protože zažijete dobrodružství, na která budete ještě dlouho vzpomínat.

GPS: 46°58'05.7"N 8°38'14.5"E

Text: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová

Foto: Mário LipovskýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Švýcarsko: Curych s nádechem starých časů-VIDEO
Publikováno: 26.8.2011
Švýcarský Curych je nejen velmi kosmopolitním městem, ve kterém si každý připadá skutečně jako doma, ale je také oblastí, která na člověka přímo dýchne svou historií. To platí i přesto, že většinu památek zvládne každý v poklidu obejít nejen za jeden den, ale dokonce i za pár hodin. Přesto mu na něj zůstanou vzpomínky, které z hlavy jen tak nevymaže.

Švýcarsko – na hrady a zámky
Publikováno: 9.4.2022
Švýcarsko, tedy oficiálně Švýcarská konfederace, z minulosti také Švýcarské spříseženství, je menší vnitrozemský stát ve střední Evropě. Leží mezi Bodamským jezerem, Ženevským jezerem, Rýnem a Alpami. Stát je složen z celkem 26 kantonů. V minulosti na tomto území sídlilo mnoho rodů a šlechticů, kteří nám tu dodnes zanechali mnoho krásných a zachovalých hradů a zámků. A věřte, že některé jsou jako z pohádky!

Švýcarsko, Curych – panoramatická stezka nad městem
Publikováno: 26.3.2022
Dnes se na Curych podíváme z výšky. Absolvujeme totiž výlet k vrchu Üetliberg, který je součástí pohoří Albis. Výchozím bodem bude hlavní nádraží, odkud se vydáme vlakem až ke zmiňovanému vrcholu.

Švýcarsko, Winterthur – návštěva Technoramy a zámku Hegi
Publikováno: 19.3.2022
Pár kilometrů jihozápadně od Curychu (cca 30 km) se nachází počtem obyvatel šesté největší město Švýcarska – Winterthur. V současnosti je město považováno za centrum služeb a špičkových technologií. Tento přívlastek nás zaujal natolik, že jsme se tam vydali.

Švýcarsko: výšlap na Brunni a prohlídka města Gruyéres
Publikováno: 6.10.2016
V centrálním Švýcarsku u městečka Engelberg se rozkládá několik alpských vrcholů a my se rozhodli vydat na horu Brunni. Naším cílem byla chata Brunnihütte, která leží ve výšce 1 860 metrů nad mořem. Celou trasu můžete absolvovat pěší túrou, ale i lanovkou, která vám rozhodně ušetří spoustu sil (nikoliv však peněz). Pokud však zvolíte lehčí tempo a budete mít tak krásné počasí jako my, tahle hora vás prostě donutí vystoupat až do cíle.

Švýcarsko, Lucern – čtyři krátké, leč zajímavé zastávky
Publikováno: 5.3.2022
Po Ženevě zavítáme do dalšího zajímavého švýcarského města – Lucernu. Najdete jej ve středu Švýcarska v kantonu stejného jména (v celém kantonu žije podobný počet obyvatel jako v Brně). Jaké jsou jedny z nejzajímavějších míst v tomto malebném městě ležícím na Lucernském jezeře?

Švýcarsko, Ženeva – hlavní město míru I
Publikováno: 19.2.2022
Při našem cestování po celém světě dnes zůstaneme v Evropě. Naším konkrétním cílem bude Ženeva, jíž se přezdívá hlavní město míru. Ženeva je druhým největším městem Švýcarska (po Curychu). Je známá jako domov mnoha mezinárodních organizací (WHO, CERN, OSN atd.) a mezi její ikonické dominanty patří Palác národů (Palais des Nations), o kterém si povíme ve druhém díle.

Švýcarsko: Basilej a okolí I.
Publikováno: 27.10.2013
Město Basel (Basilej), ležící v severozápadní části Švýcarska při hranicích s Francií a Německem, jsem navštívila již dvakrát.

Švýcarsko, Curych – návštěva vědeckého muzea
Publikováno: 3.12.2017
Dnes vás opět zavedeme do Curychu. Tentokrát navštívíme Spolkovou vysokou technickou školu (ETH Curych), která patří mezi přední světové univerzity zabývající se novými technologiemi a přírodními vědami.

Švýcarsko: Na vodě u Curychu - VIDEO
Publikováno: 24.5.2011
Když se řekne romantika, málokdo si představí něco, co nemá nic společného s vodou. Romantické je šumění mořských vln i svítání nad řekou. Pohled skrze hladinu nás dojímá skoro stejně jako pohled do očí našeho protějšku. Koupání ve vaně při svíčkách je považováno za samotný vrchol romantiky.

Švýcarsko: Curych - město bankéřů-VIDEO
Publikováno: 26.10.2011
Pro turistu je Curych především město řeky Limmat a nepatrně velkého, o to však krásnějšího historického centra. Pro Švýcary se ale jedná v prvé řadě o finančí metropoli celé země. Kdyby Curych padl, padla by i švýcarská ekonomika, proslulá skoro stejně jako jejich hodinky. A tak není divu, že se Curychu také říká město bankéřů a jeho obyvatelům finančníci moderní doby.


Souvisejicí fotogalerie

Švýcarsko – krajina hor, památek a nevšední přírody
Zveme vás na malý výlet po Švýcarsku. Navštívíme zámek Hegi, který je považován za typický příkla...

Švýcarsko: Cestou na horu Jungfrau
Krásná krajina a dech tající vrcholky hor nás provází cestou na nejvýše položenou železniční stan...


Souvisejicí videa

Švýcarsko, Ženeva – město míru pod nejvyšší horou Evropy
Ženeva leží pod nevyššími vrcholky Alp a patří mezi jedno z nejlepších míst k životu na světě. Li...

Švýcarsko, Luzern: největší Dům dopravy v Evropě
Pojďte s námi na návštěvu největšího muzea dopravy v Evropě – do luzernského Verkehrshaus. Nabízí...

Švýcarsko, Engelberg: život kolem Andělské hory
Engelberg – městečko zasazené do romantiky švýcarských Alp s dominantou hory Titlis je oblíbenou ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 13. 8. 2022
svátek:Alena
dnes:
sobota 13.8.
17 °C
zítra:
neděle 14.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X