www.infoglobe.cz » Tanzanie, Zanzibar: Nungwi – příjezd do ráje

Tanzanie, Zanzibar: Nungwi – příjezd do ráje

Publikováno: 23.11.2019
O Zanzibaru jsem se dozvěděla náhodou od kolegy z práce. Vyprávěl mi o plážích s pískem tak bílým, jaký za svůj život ještě neviděl. Což mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodla sem vyrazit. Přesvědčím i vás?

molo na pláži Nungwi

Zanzibar je ostrov koření, tak ho téměř všichni znají. Nachází se v Indickém oceánu a je součástí východoafrické svazové republiky Tanzanie. Letíme dlouhých 12 hodin, z okýnka můžeme vidět i Kilimandžáro. Po přistání je potřeba vyplnit imigrační formulář a zaplatit 50 USD za vízum. Jelikož tady na letišti nefungují pásy na zavazadla, každé přepraví obsluha letiště ručně. Po rozbité silnici nás autobus přiveze do hotelu. V tom horku a vlhku je jako vysvobození, když se otevře velká brána a tam už na nás čekají zaměstnanci hotelu s vychlazeným welcome drinkem, vlhkými ručníky na osvěžení a nakrájeným mangem. Sladší jsem nikdy nejedla. Jsme v ráji!

pláž Nungwi

Ubytováváme se v severní části ostrova v Nungwi. Volíme tuto oblast z toho důvodu, že je zde nejmenší rozdíl mezi přílivem a odlivem. Pláž je písečná, bílá, přesně jak mi popisoval kolega. Bělejší písek jsem neviděla. Oceán je čistý, voda hraje všemi odstíny modré. Vládne zde příjemná a přátelská atmosféra. Seznamujeme se s místními Masaji, kteří zde mají svoje obchůdky a zároveň fungují jako ochranka hotelu. K večeru na pláži předvádějí jejich tradiční tanec. Pokud se vydáte po pláži až k oblasti Kendwa, můžete vidět velké množství hotelů, prodejce obrazů a jiných drobných suvenýrů. Je třeba dávat pozor na příliv, jelikož už byste se nemohli vrátit po pláži, ale musel by vás svézt místní rybář loďkou zpět. Pokud se vydáte po pláži na druhou stranu, můžete sledovat rybáře, kteří opravují svoje lodě. V době odlivu moře ustoupí až o kilometr, lodě tady leží, na pláži se pasou krávy, místní ženy sbírají chobotnice a řasy mezi odhalenými korály.

procházející se krávy na pláži po odlivu   místní ženy při sběru chobotnic a řas

Vydáváme se s průvodcem na prohlídku vesnice Nungwi. Vypráví nám o tom, jak zde místní lidé žijí i jak žijí Masajové v oblastni Ngorongoro, odkud pochází. Přicházíme na okraj vesnice, kde stojí škola, děti mají zrovna hodinu tělocviku. Ve vesnici jsou zděné domky, maminky s dětmi sedí před domem a připravují jídlo. Jak jsme se dozvěděli, na ostrově mají sklizeň několikrát do roka, takže se tu mají lidé dobře. Přicházíme až k malému trhu, kde místní odpočívají ve stínu stromů. Na nejsevernějším bodě ostrova zvaném Ras Nungwi stojí od roku 1886 maják, kousek od něj je akvárium Mnarani, kde lze vidět desítky ohrožených želv, konkrétně karet pravých a obrovských. Vracíme se zpět. Západ slunce do moře má svoje kouzlo. Po setmění je velkým zážitkem vyrazit na pláž s baterkou a pozorovat kraby, kteří vylézají z písku. Je jich tady neskutečné množství.

děti ve vesnici Nungwi   plážový obchod s obrazy zdejšího umělce

západ slunce na pláži Nungwi

GPS: 5°43'25.8"S 39°17'45.1"E

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah I – začínáme
Publikováno: 1.10.2016
Dnes se společně vydáme hodně daleko. Vyrazíme do míst, kde jsem měla zatím první možnost plnit si své sny o fotografování divokých koček. Letět do Afriky jsem chtěla již dávno a z možných destinací byla Tanzanie celkem jasnou první volbou. Na safari jsem vyrazila se svou dcerou. Jako vždy jsem se připravila předem, nastudovala alespoň základní informace o zemi, flóře a především fauně, která mě lákala nejvíc.

Tanzanie, Zanzibar: Stone Town – bývalé překladiště otroků
Publikováno: 30.11.2019
Pokud navštívíte Zanzibar, nevynechejte jeho hlavní město Stone Town (Kamenné město) s jeho bohatou historií. Bylo také zapsáno na seznam UNESCO.

Tanzanie, Zanzibar: Prison Island – želvy obrovské a farma s kořením
Publikováno: 7.12.2019
Dalším naším výletem je návštěva Prison Island neboli ostrova Changuu. Vydáváme se sem malou loďkou z hlavního města. Název Prison Island můžeme přeložit jako ostrov vězení, což je poněkud zavádějící. Věznice zde nikdy v minulosti nebyla. Ostrov sloužil pouze jako dočasný pobyt pro neposlušné otroky.

Tanzanie, Zanzibar: Kizimkazi, Jozani Forest – plavba s delfíny a prales Jozani
Publikováno: 14.12.2019
Kizimkazi je malá vesnička na Zanzibaru, kde se v zátoce vyskytují delfíni. Leží v jižní části ostrova, zhruba 50 km od hlavního města. Pozorování delfínů a možnost zaplavat si s nimi je velké turistické lákadlo, čehož si jsou místní obyvatelé dobře vědomi. Necháváme se tedy zlákat i my.

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah II – hurá na safari
Publikováno: 8.10.2016
Všechno již víme z minulého dílu, takže můžeme vyrazit. Krátce po vjezdu do parku jsme se mohli těšit z výhledů na skupinky slonů. Velmi často mezi dospělými jedinci vykouklo nějaké to slůně. Vůz projížděl po prašných silnicích velmi pomalu, občas přibrzdil, nebyl tedy problém s fotografováním. Zde bych zmínila jednu úžasnou novinku – přímo v autě jsou klasické zásuvky, takže můžete své foťáky, mobily atd. dobíjet za jízdy. Když jedete na klasické safari, tak ve voze obvykle bývá okolo šesti lidí, musíte se v nabíjení vystřídat, ale my jsme s dcerou jezdily jen ve dvou, to byla velká výhoda.

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah III – národní park i masajská vesnice
Publikováno: 15.10.2016
Do NP Ngorongoro vyrážíme už kolem sedmé hodiny ranní. Ještě se vyfotíme s ochránci našeho kempu (zástupci kmene Masajů) a už nás vítá náš řidič – usměvavý Little John. Krajina je poškozena velkými přívaly dešťů, které zde ustaly krátce před naším příjezdem. Jsme na cestě asi hodinu, když konečně přijíždíme k vstupní bráně do národního parku. Nechybí zde ani návštěvnické centrum, kde se dozvíte mnoho důležitého o parku a jeho obyvatelích. Potěší vás snímky ptactva s popisky, podrobné informace o fauně i flóře, prostě vše, co vás může zajímat.

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah IV – jezero hrochů a další dobrodružství na safari
Publikováno: 22.10.2016
Možná vás překvapí, že hroši patří k nejnebezpečnějším zvířatům v Africe. Mnoho místních obyvatel má v rodinné historii úmrtí způsobené hrochem. Mohutný tvor nemá téměř žádný pigment, a proto musí celé dny trávit ve vodě, kde se pro jistotu omývá ocasem, aby ani na chvíli kůže nezůstala suchá. Přes svou zavalitou a na první pohled nemotornou postavu jsou dost rychlí (až 30 km/hod). Pokud dostihnou člověka, dokážou ho svou obrovskou tlamou přepůlit.

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah V – pěší safari a návštěva Mount Meru
Publikováno: 29.10.2016
Projíždíme hustým lesem, když náhle moje dcera vykřikne stop, zastavte prosím. Ukazuje do roští před námi a poté, co se víc soustředím, už ho také vidím – levhart skvrnitý! Fantastický úlovek, ihned fotím. Kočka je dobře ukrytá mezi stromy, přesto ji krátce můžeme pozorovat. V tuto chvíli netušíme, jak velké štěstí jsme měli. Brzy nato přijíždíme do centra parku a hned se chlubíme naším zážitkem. Nikdo nám nevěří, dokonce jeden ranger prozradí, že zde pracuje už 8 let a nikdy ho nespatřil. Nezbývá než ukázat i důkaz ve foťáku.


Souvisejicí fotogalerie

Tanzanie: Africké safari
Divoká zvířata, pláně, spaní ve stanu a neuvěřitelné zážitky… to je africké safari. Naše autorka ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 8. 7. 2020
svátek:Nora
dnes:
středa 8.7.
17 °C
zítra:
čtvrtek 9.7.
22 °C