www.infoglobe.cz » Tanzanie, Zanzibar: Prison Island – želvy obrovské a farma s kořením

Tanzanie, Zanzibar: Prison Island – želvy obrovské a farma s kořením

Publikováno: 7.12.2019
Dalším naším výletem je návštěva Prison Island neboli ostrova Changuu. Vydáváme se sem malou loďkou z hlavního města. Název Prison Island můžeme přeložit jako ostrov vězení, což je poněkud zavádějící. Věznice zde nikdy v minulosti nebyla. Ostrov sloužil pouze jako dočasný pobyt pro neposlušné otroky.

příjezd na Prison Island   lávka na Prison Island

V současné době se zde chovají želvy obrovské. Chov želv zde vznikl v roce 1919, kdy anglický panovník dostal čtyři želvy jako dar ze Seychelských ostrovů. Mají zde želvy každého věku – od úplně nejmenších, co se vám vejdou do ruky, až po ty největší. Některé se mohou dožívat až 200 let a mohou vážit až 200 kg. Návštěvníci se se želvami mohou fotit, mohou si je hladit, krmit je, ale je velmi přísně zakázáno si na želvy sedat. Některé z nich však mají od nevychovaných turistů poškozený krunýř. V blízkém lesíku, pokud je člověk pozorný, může spatřit i antilopy. Na tomto ostrově je i budova, která byla využívána pro pacienty při epidemii žluté horečky. Po prohlídce si užíváme přilehlou pláž, kde je možné koupat se, opalovat či šnorchlovat u korálového útesu. Lodí se dostáváme zpět do hlavního města a vyrážíme na farmu s kořením.

želva obrovská

Zanzibar je pěstováním koření proslulý, už v 19. stolení byl tento ostrov největším vývozcem hřebíčku na světě. Na Zanzibaru je v současnosti stále několik farem s kořením. Po příjezdu se nás ujímá místní průvodce a ukazuje nám, jaké nejrůznější druhy zde pěstují. Jako první obdivujeme zázvor, vanilku, skořici, muškátový oříšek, kardamom či pepř. Pro člověka, který zná koření pouze ze sáčku zakoupeného v obchodě, je to nepopsatelný zážitek.

pepř   pole s citronovou trávou

Postupujeme dále, a když se nás průvodce zeptá, co je cítit ve vzduchu, neváhám s odpovědí. Je to hřebíček. Stromy dosahují výšky až 15 metrů. Tato vůně nás provází dál k plodům kávy, ananasu, durianu, mangoldu, manioku, citronové trávě či kokosům. Kokos je momentálně druhou nejvýznamnější vývozní plodinou. Ke konci prohlídky nám průvodce předvede, jak umí vyšplhat na kokosovou palmu a ještě nám u toho zazpívá lokální píseň. Kokosové palmy tady dosahují výšky zhruba 20 metrů. Místní průvodci jsou kreativní a velmi zruční. Z palmového listí nám vyrábí čelenku, kabelku a jiné drobnosti. Na závěr každý dostáváme osekaný kokos jako osvěžení po této úžasné návštěvě farmy.

hřebíček

GPS: 6°07'13.2"S 39°10'09.3"E

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tanzanie, Zanzibar: Nungwi – příjezd do ráje
Publikováno: 23.11.2019
O Zanzibaru jsem se dozvěděla náhodou od kolegy z práce. Vyprávěl mi o plážích s pískem tak bílým, jaký za svůj život ještě neviděl. Což mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodla sem vyrazit. Přesvědčím i vás?

Tanzanie, Zanzibar: Kizimkazi, Jozani Forest – plavba s delfíny a prales Jozani
Publikováno: 14.12.2019
Kizimkazi je malá vesnička na Zanzibaru, kde se v zátoce vyskytují delfíni. Leží v jižní části ostrova, zhruba 50 km od hlavního města. Pozorování delfínů a možnost zaplavat si s nimi je velké turistické lákadlo, čehož si jsou místní obyvatelé dobře vědomi. Necháváme se tedy zlákat i my.

Tanzanie, Zanzibar: Stone Town – bývalé překladiště otroků
Publikováno: 30.11.2019
Pokud navštívíte Zanzibar, nevynechejte jeho hlavní město Stone Town (Kamenné město) s jeho bohatou historií. Bylo také zapsáno na seznam UNESCO.

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah I – začínáme
Publikováno: 1.10.2016
Dnes se společně vydáme hodně daleko. Vyrazíme do míst, kde jsem měla zatím první možnost plnit si své sny o fotografování divokých koček. Letět do Afriky jsem chtěla již dávno a z možných destinací byla Tanzanie celkem jasnou první volbou. Na safari jsem vyrazila se svou dcerou. Jako vždy jsem se připravila předem, nastudovala alespoň základní informace o zemi, flóře a především fauně, která mě lákala nejvíc.

Tanzanie: Divoká zvířata na dosah II – hurá na safari
Publikováno: 8.10.2016
Všechno již víme z minulého dílu, takže můžeme vyrazit. Krátce po vjezdu do parku jsme se mohli těšit z výhledů na skupinky slonů. Velmi často mezi dospělými jedinci vykouklo nějaké to slůně. Vůz projížděl po prašných silnicích velmi pomalu, občas přibrzdil, nebyl tedy problém s fotografováním. Zde bych zmínila jednu úžasnou novinku – přímo v autě jsou klasické zásuvky, takže můžete své foťáky, mobily atd. dobíjet za jízdy. Když jedete na klasické safari, tak ve voze obvykle bývá okolo šesti lidí, musíte se v nabíjení vystřídat, ale my jsme s dcerou jezdily jen ve dvou, to byla velká výhoda.


Souvisejicí fotogalerie

Tanzanie: Africké safari
Divoká zvířata, pláně, spaní ve stanu a neuvěřitelné zážitky… to je africké safari. Naše autorka ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.2.2021
Pro všechny milovníky cyklistiky máme dobré zprávy. V národním parku Poloniny vzniká více než 90kilometrový cyklookruh, jehož cílem je propojit nejvýznamnější atrakce nebo přírodní scenerie parku a podpořit tak rozvoj turismu.
24.2.2021
Světoznámý cestovatelský portál Tripadvisor přináší žebříček nejoblíbenějších destinací světa pro rok 2021 v různých kategoriích, sestavený na základě recenzí, hodnocení a dalších parametrů. My vám v následujících řádcích přinášíme výsledky v kategorii „Národní parky“.
22.2.2021
Jeden z nejstarších mezinárodních filmových festivalů s cestovatelskou tematikou na světě by se měl uskutečnit 9. dubna 2021 na veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD v Praze Letňanech.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 28. 2. 2021
svátek:Lumír
dnes:
neděle 28.2.
4 °C
zítra:
pondělí 1.3.
2 °C