www.infoglobe.cz » Tchaj-wan – národní park Yangmingshan

Tchaj-wan – národní park Yangmingshan

Publikováno: 11.2.2019
V těsné blízkosti hlavního města Tchaj-wanu, Tchaj-pej, se rozprostírá národní park Yangmingshan. Tato oblast je vulkanického původu a pod zemí se nachází magmatická ložiska, díky kterým zde naleznete velké množství horkých pramenů. Nejvyšší horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokud máte dobrou fyzičku, můžete se na ni vydat.

Tchaj-peje se do NP dostanete shuttle busem S15 ze stanice Jiantan. Cesta trvá zhruba hodinu a vyjde vás na 15 TWD. V Yangmingshanu vystupujeme u návštěvnického centra Lengshuikeng, které se nachází přímo pod horou Qixingshan.

nejvyšší hora Qixingshan   zásahy člověka do přírody jsou velmi citlivé

Obdivujeme spoustu druhů nádherných motýlů, kteří se nás vůbec nebojí a pózují před fotoaparátem. V parku jsou udržované stezky, kterých je dobré se držet, protože kromě krásných motýlů se tu můžete potkat i s jedovatými pavouky a hady. A že těch pavouků po cestě potkáváme opravdu hodně! Nechceme raději ani domýšlet, jestli některý z nich není ten jedovatý.

návštěvnické centrum Lengshuikeng   takto vypadá návštěvnické centrum uvnitř

V informačním centru si můžete vzít mapu, kde jsou přehledně vyznačeny všechny možné trasy. Po cestě se nemáte kde ztratit, protože všechny cesty jsou skvěle značené a většinou se jde po kamenitých cestách.

cesty jsou všude upravené

Příroda je zde netknutá, občas si připadáme, jako bychom byli v pralese a ne jen pár kilometrů od hlavního města. Míjíme vodopády, potoky, zajímavé stromy, květiny, nad hlavou nám zpívají ptáci. Také je zde velice příjemné klima, oproti rozpálenému hlavnímu městu je tu chládek a čistý svěží vzduch.

zvířata jsou tu zřejmě zvyklá na lidi   v Yangmingshanu žije několik druhů motýlů

Hustý porost stromů a keřů tomuto místu dodává téměř pravěkou atmosféru. Je až neuvěřitelné, že pouhých pár kilometrů od Tchaj-peje se přenesete do úplně jiného světa divoké přírody.

u vodopádu Juansi

Spousta obyvatel hlavního města využívá pohodlného autobusového spojení do Yangmingshanu a jezdí si sem odpočinout. Rozhodně se sem vydejte i vy. Tento výlet je i skvělou volbou, pokud na Tchaj-wanu pouze přestupujete na jiný let a máte alespoň den volna.

GPS: 25°11'39.1"N 121°33'42.6"E

 

Text a foto: Jana HejlováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tchaj-wan: Tak trochu jiná Čína
Publikováno: 4.2.2019
Tchaj-wan je poměrně malý ostrov u jihovýchodního pobřeží Číny. Přes svoje neklidné dějiny, kdy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, není dodnes status Tchaj-wanu úplně jasný. Čínská lidová republika (ČLR) jej považuje za svou odpadlou provincii. Sám Tchaj-wan se nazývá Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistické ČLR, která jej ale prohlašuje za svou součást, přestože území tohoto ostrova nikdy nezískala.

Tchaj-wan – fascinující mramorová soutěska
Publikováno: 18.2.2019
Národní park Taroko patří k nejvyhledávanějším místům na Tchaj-wanu. Leží na východní straně ostrova, kde se od pláží Filipínského moře zvedají hory národního parku až do výšky přesahující 3 000 metrů.

Tchaj-wan – krásy na severu země
Publikováno: 25.2.2019
Severní pobřeží Tchaj-wanu je pestré na přírodní úkazy. Když se z hlavního města Tchaj-pej vydáte vlakem do města Ruifang, čeká vás už pak pouze přestup na shuttle bus, který jezdí po severovýchodním pobřeží. Přímo u řidiče si koupíte jednodenní lístek za 50 tchaj-wanských dolarů (cca 36 Kč) a můžete vystupovat a nastupovat na kterékoliv ze zastávek. Na vlakové stanici si nezapomeňte v infocentru vyzvednout mapku s informacemi a jízdními řády autobusů.


Souvisejicí fotogalerie

Tchaj-wan – horské vrcholy, barevné chrámy i ruch velkoměsta
Na Tchaj-wanu se turismus teprve probouzí, i když čínských návštěvníků je tu víc než dost. Většin...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.10.2020
15. ročník festivalu dobrodružných filmů Horyzonty se uskuteční 5. až 7. listopadu on-line. Kromě skvělých outdoorových filmů uvidíte i tzv. dotáčky, ve kterých promluví tvůrci a protagonisté některých promítnutých filmů.

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 28. 10. 2020
svátek:Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu (1918)
dnes:
středa 28.10.
10 °C
zítra:
čtvrtek 29.10.
8 °C