www.infoglobe.cz » Tunisko – země bohatá na zážitky i ráj filmařů

Tunisko – země bohatá na zážitky i ráj filmařů

Publikováno: 14.1.2021
Tunisko nejsou jen pláže a all inclusive pobyty, nachází se zde nespočet úžasných míst. Pokud přiletíte do Tuniska na pevninu, byla by škoda vynechat výlet do Sahary a moct tak strávit noc v poušti.

Z našeho ubytování v Hammametu se vydáváme na jih. První zastávkou je město El Jem, které ukrývá největší římský amfiteátr v Africe. Díky tomu se stal součástí světového dědictví UNESCO. Část amfiteátru je sice zbořená, ale i přesto patří k těm nejzachovalejším památkám Římské říše. Pokud by vám toto místo přišlo povědomé, bude to tím, že se zde natáčel slavný oscarový film Gladiátor.

pohled na amfiteátr

Po prohlídce pokračujeme do městečka Matmata. To je velice populární díky jeskynním obydlím. Najdete tady několik desítek zákopových jeskynních domů. Berberští obyvatelé stavbou svých příbytků našli způsob, jak se ochránit před ostrým sluncem i před útoky nájezdníků. Zajímavostí pro milovníky Hvězdných válek je, že se zde nacházel domov Luka Skywalkera. Pak už se přesouváme do hotelu v poušti. Není třeba se obávat, člověk zde najde luxus jako v klasickém hotelu.

Matmata

Druhý den přijíždíme k solnému jezeru Chott El Jerid. Leží 23 metrů pod hladinou moře a je to největší africké solné jezero. Není složité tady najít tzv. pouštní růže a odvézt si je jako suvenýr.

pouštní růže

Solné pláně jezera posloužily jakožto kulisy hned pro několik epizod Hvězdných válek. Ano, pro fanoušky těchto filmů je náš výlet nezapomenutelným dobrodružstvím. Další zastávkou je oáza Chebika. Zelené palmy zapadlé v poušti vytvářejí úžasnou podívanou a vodopád, ke kterému směřujeme, příjemně osvěží. V minulosti byla Chebika i sousední oázy významnou zastávkou pro karavany putující napříč jižním Tuniskem. V období římské nadvlády sloužily oázy jako vojenské pevnosti. Naší poslední zastávkou na tomto výletě je čtvrté nejsvětější město islámu Kairouan. Dominantou je velká mešita, do které mohou vstoupit i nemuslimové. Neopomeňte i návštěvu dílny, kde se vyrábějí slavné vázané koberce.

oáza Chebika   solné jezero

kulisy Hvězdných válek   Velká mešita

Turistická sezona je obvykle od května do října, ale třeba vloni se kvůli covidu prodloužila. Tak uvidíme, jak to bude letos.

GPS: 34°19'01.5"N 7°56'10.0"E

 

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tunisko, Sahara – do pouště
Publikováno: 7.1.2021
Kdo si myslí, že je Sahara jen písečná pláň, mýlí se. O tom jsem se na vlastní oči také přesvědčila při její návštěvě v Tunisku. Největší část Sahary je kamenitá, písečná část je ta menší. Je dobré myslet na bezpečnost a využít služeb profesionálního průvodce.

Tunisko – severem po stopách historie
Publikováno: 23.1.2021
Tentokrát se vypravíme na sever Tuniska, kde nás přivítá architektura s maurskými prvky, přívětiví obyvatelé a hlavně nekonečně dlouhé pláže. My ale plánujeme Tunisko prozkoumat o trochu více než jen z plážového lehátka.

Maroko, Casablanca – výlet k africkým břehům Atlantiku I
Publikováno: 4.1.2019
Slunce sotva vystoupí nad horizont a Casablanca je již vzhůru. Červené taxíky křižují ulice lemované moderními budovami. Kolem sebe ucítíte neuvěřitelné množství energie, která se samozřejmě přelije i na vás. V Casablance to prostě žije.

Maroko, Ait Ben Haddou – ksar v údolí Ounila
Publikováno: 25.3.2019
Maroko je bezpochyby jednou z nejrozmanitějších zemí, a to především díky své velikosti. Ráz krajiny se s ujetými kilometry výrazně mění, a tak se lze v několika dnech v jedné zemi dostat od pobřeží Atlantského oceánu přes pohoří Atlas až do rozsáhlých palmérií, soutěsek a také do pouště.

Maroko, Imlil – výstup na Jebel Toubkal
Publikováno: 21.9.2019
Imlil je poměrně malá horská vesnice, která se nachází v západní části pohoří Atlas zhruba ve střední části Maroka. Sama o sobě vlastně není ničím až tak zajímavá, ale i přesto ročně přivítá tisíce návštěvníků. Ptáte se proč? Právě odsud totiž každoročně vyrážejí milovníci vysokohorské turistiky na výstup na nejvyšší horu severní Afriky, Jebel Toubkal.

Maroko, Ouarzazate – filmová studia Atlas
Publikováno: 1.4.2019
Cestování za filmovými kulisami je rok od roku oblíbenější, a tak není divu, že je marocké údolí Ouarzazate vyhledávanou a především levnou destinací, do které se právě filmoví nadšenci z celého světa stahují. Všichni touží na vlastní oči spatřit a osahat si kulisy, které hrály hlavní roli v mnoha seriálech a filmech. V údolí je možné spatřit opravdová natáčecí místa, například historický kasbah Ait Ben Haddou. Především se zde ale nacházejí rozlehlá filmová studia Atlas, postavená na prašných pláních východního úpatí pohoří Atlas.

Maroko, Rabat – město světel I
Publikováno: 21.12.2018
Již kdysi jste s námi měli možnost do Maroka, konkrétně do Rabatu, nahlédnout. Dnes se však do tohoto zajímavého města ponoříme o něco hlouběji a unikneme tak zimě, která panuje u nás.

Maroko: Africké království
Publikováno: 24.7.2016
Na našich toulkách světem tentokrát opustíme Evropu, abychom zavítali do Afriky, kde bude naším cílem Maroko, přesněji Marocké království. Tato severoafrická země, ve které žije bezmála 32 milionů obyvatel, je oblíbeným přímořským letoviskem s množstvím památek.


Souvisejicí fotogalerie

Tunisko – starobylá kráska severní Afriky
Dnes vás zavedeme do úchvatné země dotýkající se Středozemního moře. Starobylá historie ztělesněn...

Maroko – Africká romantika
Chtěli byste zažít romantické dobrodružství? Tak se vydejte na dovolenou do Maroka, kde vás čekaj...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C