www.infoglobe.cz » Uruguay, Colonia del Sacramento – místo plné historie

Uruguay, Colonia del Sacramento – místo plné historie

Publikováno: 17.9.2018
Město Colonia del Sacramento je jedním z nejvýznamnějších historických míst Uruguaye, které ročně navštíví tisíce turistů. Lodí se sem dá dostat z Buenos Aires za pouhou hodinu, z Montevidea je to autem dvě hodiny.

My se vydáváme stopem. Přece jen je Uruguay malý stát a ujet denně pár kilometrů stopem by neměl být problém. A opravdu není. Máme spoustu času a jdeme si projít historickou část města. Zatímco v Carmelu jsme na turisty nenarazili, tady je město turistů plné, a to ještě není hlavní sezona.

Calle de los Suspiros

Kouzlo města je spjato s jeho historií. V roce 1680 jej založil Portugalec Manuel Lobo, protože Portugalci chtěli pašovat zboží přes Río de la Plata do Buenos Aires. Až do roku 1828 se zde pak střídala portugalská a španělská nadvláda, díky čemuž se ve městě skloubily koloniální portugalské a španělské památky.

Museo Casa Nacarello   ulice Colonie

Historická čtvrť náleží ke světovému dědictví UNESCO od roku 1995 a procházet se zde můžete po nepravidelných kamenných ulicích. Historická čtvrť začíná u Puerta de Campo, zrestaurované vstupní brány a silných hradeb sestupujících k řece. Při procházce po hlavním náměstí Plaza Mayor se určitě ocitnete v „ulici Vzdechů“ – Calle de los Suspiros. Za starých časů byla tato ulice nazývána Ansina a její název je spojen s legendami. Jedna legenda praví, že se touto ulicí odváděli lidé odsouzení na smrt, aby se utopili při přílivu. Další legenda zase vypráví o unavených námořnících a vojácích, kteří se sem chodili bavit. A nechybí ani romantická legenda o mladé dívce usmrcené dýkou při čekání na svého milého, kdy jediné, co bylo slyšet, byl její zklamaný povzdech.

Puerta de Campo    přístav

U Plaza Mayor se také nachází maják. Město Colonia del Sacramento se nachází ve strategickém místě Río de la Plata, přestože se řeka zdá klidná, jakmile ji zasáhne jihovýchodní vítr, vše se změní. Během své historie bylo město napadeno Portugalci i Španěly a na břehu řeky proběhlo mnoho bitev. V noci a v bouři se stalo plachtění velmi nebezpečné. Mnoho lodí skončilo na dně řeky se zlatými a stříbrnými poklady. Osvětlit toto nebezpečné místo se stalo nezbytností, a tak byla od roku 1855 vybírána daň od kotvících lodí za účelem vybudování prvního majáku v regionu. Práce započaly 24. ledna 1855 a jeho výstavba trvala dva roky. Maják byl postaven na ruinách starobylého kláštera San Francisco, které jsou zde stále k vidění.

ulice a maják

Na dalším náměstí – Plaza de Armas – stojí významný kostel Iglesia Matriz (nebo také Basilica de Sacramento) z roku 1680, který je nestarším kostelem v Uruguayi.

Plaza de Armas a Iglesia Matriz

V samotném městě najdeme dokonce osm muzeí. V portugalské budově z 18. století – Museo del Período Histórico Portugués – se nachází starý erb, kusy nábytku, zbraně a reprodukce historických artefaktů a kartografických map. Dalším historickým portugalským domem, který si zachovává původní kamenné zdi a podlahu ze 17. století, je El Museo Casa Nacarello. Nejzajímavějším se může zdát Museo del Azulejo, zabývající se dekorativními dlaždicemi. Po městě tyto bílo-modré dlaždice značí názvy ulic a míst, čímž mu dodávají autentičtější nádech.

Museo del Período Histórico Portugués

Starý přístav Puerto Viejo už sice není dávno v provozu, i tak je ale procházka po pobřeží hezká. Posedíme si chvíli na pobřeží a projdeme se ještě přístavištěm, kde kotví spousta jachet. I kdybyste nenavštívili jediné muzeum, samotná procházka starým historickým městem je krásná, ať už se procházíte jakoukoliv ulicí.

GPS: 34°28'19.2"S 57°51'05.7"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město I
Publikováno: 10.8.2021
Hlavní město Argentiny, Buenos Aires, je kosmopolitní město, kde žije asi 13 milionů porteños – obyvatel Buenos Aires. Je také jedním z nejúchvatnějších hlavních měst Jižní Ameriky, kde se prolíná historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město II
Publikováno: 17.8.2021
Další dny v Buenos Aires se vydáme po okolí centra. Kromě spousty ulic, historických domů a kostelů míjíme Teatro Colón. Toto divadlo je díky své fenomenální akustice považováno za jeden z nejlepších operních domů na světě. Bylo otevřeno v roce 1908 a následně hostilo některé z nejdůležitějších dirigentů, zpěváků a tanečníků dvacátého století, např. Igora Stravinského či Luciana Pavarottiho. V roce 2010 bylo po renovaci města znovu otevřeno veřejnosti.

Uruguay, Carmelo – poznáváme další zemi Jižní Ameriky
Publikováno: 10.9.2018
Musíme se zase „seznámit“ s novým státem. Měníme si peníze, přepočítáváme kurz a zjišťujeme místní ceny za jídlo. Návštěva supermarketu nás šokuje, protože ceny jsou zde oproti Argentině dvojnásobné! Jsme proto rádi, že alespoň spaní máme zdarma a lidé jsou zde příjemní.

Uruguay, Montevideo – tak malé, že ho přejdete pěšky
Publikováno: 24.9.2018
Mezi cestovateli je město Montevideo oblíbené, protože je dostatečně malé na to, aby se dalo projít pěšky. Můžete si tu projít téměř 300 let historie od koloniální doby až po současnost.

Uruguay, Cabo Polonio – pláže i kolonie lachtanů
Publikováno: 1.10.2018
Cabo Polonio je místo s opuštěnými plážemi, písčitými dunami a barevnými či bílými domky bez dopravních prostředků. Je to místo s nedostatkem elektrického vedení a tekoucí vody, kam se turisté jedou podívat a pobavit.

Uruguay, národní park Santa Teresa a stará pevnost
Publikováno: 8.10.2018
V národním parku Santa Teresa se nacházejí atrakce všeho druhu. Čekají nás historické památky v podobě staré pevnosti, písčité pláže, pěší cesty pro procházky, palmové háje a exotická zvířata.

Brazílie: Z Uruguaye do Porto Alegre
Publikováno: 12.11.2018
Do Brazílie se dostáváme u hraničního města Chui. Přechod hranic do Brazílie je úplně bez problémů, skoro nikdo tu není, dostaneme jen razítko a jdeme stopovat. Na stopování je nejtěžší domluvit se brazilskou portugalštinou, tak si pomáháme angličtinou. Hlavní cesta z města Chui ke městu Rio Grande vede kolem velkých lagun a mokřadů, takže kolem cesty vidíme spoustu ptáků a kapybar, dokonce i krokodýly.

Poznejte země roku 2020
Publikováno: 26.2.2020
Jeden ze světově nejznámějších cestovatelských průvodců sestavil žebříček deseti zemí světa, které byste rozhodně měli v roce 2020 navštívit.

Argentina, Buenos Aires – Luján a Tigre
Publikováno: 9.4.2018
Kromě samotného Buenos Aires je spousta zajímavostí i v okolí, v provincii Buenos Aires. My jsme navštívili Luján a na závěr Tigre, to když jsme odsud odplouvali do Uruguaye.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Barvy jara

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
připravujeme...
2. cena:
připravujeme...
3. cena:
připravujeme...
1. cena redakce:
připravujeme...
2. cena redakce:
připravujeme...
3. cena redakce:
připravujeme...

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.1.2023
Klub učitelů geověd SGS vás zve na přednášky RNDr. Dalibora Výberčiho: Daleké výhledy - kdy "začínají" a kde "končí " a RNDr. Jána Košiara: Putování Nepálem, které se uskuteční dne 15. února 2023 o 15-té hodině prezenční v místnosti B1 PLUS na Přírodovědecké fakultě UK v Bratislavě.
24.1.2023
Specifikum slovenských cestovatelů? Nejvíce jich podle údajů Kiwi.com odlétá ze sousedního Rakouska. Důvodů je více – kromě geografické blízkosti vídeňského letiště také mohou významně ušetriť, a to hlavně při dálkových letech. Některé aerolinie totiž létají přímo z Vídně i do vzdálených destinací.
21.1.2023
Nádherný zámecký komplex Schloss Hof s rozlehlým areálem, kterému dominuje idylický statek, je skvělou volbou jak efektivně využít volný čas i v období zimních měsíců.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 27. 1. 2023
svátek:Ingrid
dnes:
pátek 27.1.
-2 °C
zítra:
sobota 28.1.
-1 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X