www.infoglobe.cz » Uruguay, národní park Santa Teresa a stará pevnost

Uruguay, národní park Santa Teresa a stará pevnost

Publikováno: 8.10.2018
V národním parku Santa Teresa se nacházejí atrakce všeho druhu. Čekají nás historické památky v podobě staré pevnosti, písčité pláže, pěší cesty pro procházky, palmové háje a exotická zvířata.

Pevnost Fortaleza de Santa Teresa pochází z roku 1762, kdy Portugalci předvídali konflikt se Španěly a začali budovat tento opevněný bod, tehdy nazvaný Castillos Chicos. Zdi pevnosti byly dvojité a propojené sloupy. Prostor mezi zdmi byl vyplněn zeminou a sutinami, čímž se vytvořily cesty podél hradeb a zároveň zdi odolaly vibracím při palbě z nepřátelských děl. Po roce 1825 zůstala pevnost dlouho opuštěná a zapomenutá, dokud ji neobjevil historik Horacio Arredondo, který začal s její obnovou v roce 1928.

pevnost

Interiér budovy s obytným prostorem pro asi 300 mužů se zachoval ve stejném stavu jako v osmnáctém století. Uvnitř pevnosti můžete vidět starou kapli, kovárnu, sklad střelného prachu a budovu velitelství. V té se nachází také muzeum se zbraněmi, modely a rekonstrukce nemocnice a kuchyně vojáků, které jsou zrestaurovány tak, jak vypadaly v tehdejší koloniální době.

vstup do pevnosti   hradby pevnosti

kaple   sklad střelného prachu

Rekonstrukce pevnosti ve 20. století zahrnovala i rekonstrukci okolního prostředí, na východ od pevnosti Santa Teresa je stejnojmenný národní park. Na ploše přibližně 3000 hektarů, z čehož je 1400 ha pokrytých lesem, se ukrývá spousta exotických rostlin a stromů.

V parku se nachází více než 60 kilometrů turistických stezek. Kromě procházky se vydáváme navštívit záchrannou stanici zvířat Refugio Silvestre. Vstup je zdarma a je to v podstatě taková malá zoo, kde si můžete prohlédnout voliéry s ptáky, savci i plazy, procházet se po lávkách mezi mokřady a pozorovat třeba kapybary, prasátka pekari nebo vydry.

vstup do národního parku   prasátka pekari

Park nabízí nekonečné množství cest a za návštěvu stojí i zdejší pláže o délce 12 km, které se rozprostírají od Cerro Verde až po Punta del Diablo: Playa Grande, Playa del Barco, Playa de las Achiras a Playa de la Moza, která nabízí jedny z nejlepších vln pro surfování v Uruguayi. A pokud si vyberete správný čas pro návštěvu, můžete zde z pobřeží pozorovat i velryby, které tudy migrují.

Refugio Silvestre

Když pojedete mimo sezonu, pláže budou opuštěné a voda studená. Během sezony zde bývá plno, protože kemp Santa Teresa má kapacitu až 10 000 lidí. Jsou zde místa se zavedenou elektrikou a vodou. Přestože vstup do parku je zdarma, ti, kteří chtějí zůstat přes noc, se musejí zaregistrovat jako táborníci a zaplatit odpovídající cenu. Kromě stanování je zde možnost i ubytování v chatkách nebo hostelu, je však nutná rezervace předem.

Playa de la Moza

My jsme se do parku dostali stopem a plánovali jsme si užít přírody a spaní ve stanu na klidném místě. Počasí bylo zrovna nevyzpytatelné a střídal se déšť a vedra. I když je Santa Teresa národní park, na nás spíš působil jako místo určené pro kempování. Ráno nás budil křik papoušků, kteří si zde staví obrovská hnízda.

Santa Teresa je pro nás posledním místem v Uruguayi, odsud to máme jen kousek k hranicím s Brazílií. Není třeba čekat na autobus, lidé jsou zde ochotní, takže se brzy ocitáme v pohraničním městě Chuy, kde se loučíme se španělským jazykem. Teď už nás čeká jen složitá brazilská portugalština a poslední tři týdny cestování.

GPS: 33°58'18.8"S 53°32'56.0"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Uruguay, Cabo Polonio – pláže i kolonie lachtanů
Publikováno: 1.10.2018
Cabo Polonio je místo s opuštěnými plážemi, písčitými dunami a barevnými či bílými domky bez dopravních prostředků. Je to místo s nedostatkem elektrického vedení a tekoucí vody, kam se turisté jedou podívat a pobavit.

Brazílie: Z Uruguaye do Porto Alegre
Publikováno: 12.11.2018
Do Brazílie se dostáváme u hraničního města Chui. Přechod hranic do Brazílie je úplně bez problémů, skoro nikdo tu není, dostaneme jen razítko a jdeme stopovat. Na stopování je nejtěžší domluvit se brazilskou portugalštinou, tak si pomáháme angličtinou. Hlavní cesta z města Chui ke městu Rio Grande vede kolem velkých lagun a mokřadů, takže kolem cesty vidíme spoustu ptáků a kapybar, dokonce i krokodýly.

Uruguay, Carmelo – poznáváme další zemi Jižní Ameriky
Publikováno: 10.9.2018
Musíme se zase „seznámit“ s novým státem. Měníme si peníze, přepočítáváme kurz a zjišťujeme místní ceny za jídlo. Návštěva supermarketu nás šokuje, protože ceny jsou zde oproti Argentině dvojnásobné! Jsme proto rádi, že alespoň spaní máme zdarma a lidé jsou zde příjemní.

Uruguay, Colonia del Sacramento – místo plné historie
Publikováno: 17.9.2018
Město Colonia del Sacramento je jedním z nejvýznamnějších historických míst Uruguaye, které ročně navštíví tisíce turistů. Lodí se sem dá dostat z Buenos Aires za pouhou hodinu, z Montevidea je to autem dvě hodiny.

Uruguay, Montevideo – tak malé, že ho přejdete pěšky
Publikováno: 24.9.2018
Mezi cestovateli je město Montevideo oblíbené, protože je dostatečně malé na to, aby se dalo projít pěšky. Můžete si tu projít téměř 300 let historie od koloniální doby až po současnost.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 19. 6. 2021
svátek:Leoš
dnes:
sobota 19.6.
32 °C
zítra:
neděle 20.6.
32 °C