www.infoglobe.cz » USA, Alabama: Fairhope – skvělé místo na důchod

USA, Alabama: Fairhope – skvělé místo na důchod

Publikováno: 27.12.2019
Minulý týden jsme spolu prošli malé městečko Guntersville a naším tipem pro dnešní prosincový den je Fairhope.

Je mnoho dobrých důvodů, proč navštívit Fairhope, a to obzvláště mimo sezonu. Pokud se toužíte podívat na pobřeží Mexického zálivu, tak věřte, že málokde narazíte na tak malebnou oblast posetou starými jižanskými domy, uvidíte ulice lemované duby nebo spatříte tak okouzlující historické centrum.

Fairhope

Fairhope je domovem pro 17 tisíc lidí a sedí na útesech, z nichž shlíží na zátoku Mobile Bay. I když tu nenarazíte na bílé pláže jako třeba na Floridě, místní krajina má něco v sobě, co vás bude zklidňovat.

Pohodovou atmosféru si určitě užijete i v malé kavárničce Panini Pete‘s v srdci Fairhope. Oblíbené místo proslulo zejména svými beignetkami, což jsou smažené kousky těsta, které se vždy jedí horké a obalené v moučkovém cukru. Jsou velice populární na americkém Jihu a obzvláště v Louisianě. Ovšem místní panini také stojí za hřích. Zkuste sem přijít ráno na snídani. Když bude venku alespoň trochu teplo, sedněte si pod místní dub a jakmile budete mít dojedeno, udělejte si zdravotní procházku po okolí.

episkopální kostel ve Fairhope

Fairhope bylo založeno teprve v roce 1894 několika kolonisty. Ti při své snaze najít si pro sebe kousek ráje v americké divočině narazili na skaliska, kde později Fairhope vyrostlo. Žije zde poměrně velké množství řemeslníků, důchodců, kteří hledají klidné místo na stáří, a umělců, zejména spisovatelů. Rick Bragg, držitel Pulitzerovy ceny, jednoho dne prohlásil, že ve Fairhope nemůžete nezakopnout o vážně se tvářícího spisovatele. Místní útulné knihkupectví Page & Palette nabízí díla známých místních autorů. Snadno se v útrobách mezi regály ztratíte na celé hodiny.

festival umění   knihovna

Když už ve Fairhope budete, jistě oceníte nějaký tip na dobré jídlo. Námi doporučené místo vás potěší, protože se chlubí nádherným výhledem. Restaurace Sunset Pointe totiž leží přímo v přístavu. Možná byste od takovéhoto exponovaného místa čekali, že je zaměřené na turisty a příliš si nedává záležet na kvalitě vlastní kuchyně. Pokud ano, pak nemůžete být dál od pravdy. Jejich menu je totiž výborné.

Než nasednete do auta a vydáte se dál poznávat alabamský venkov, můžete si dopřát ještě krátkou návštěvu místního muzea zaměřeného na dějiny Fairhope a okolí. Místní stálá výstava zahrnuje například městské vězení nebo exponáty související se zakladateli města. Každý víkend se tu navíc koná čajový dýchánek za doprovodné přednášky o zajímavostech Fairhope.

GPS: 30°31'22.2"N 87°54'13.1"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Kevin Magee, Stratosphere, Mitzi.humphrey, Library of Congress, Library of Congress (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Alabama – Sweet Home Alabama I
Publikováno: 29.11.2019
Sweet home Alabama, Where the skies are so blue, Sweet home Alabama, Lord, I'm coming home to you. Kdo by neznal refrén jedné z nejslavnějších písniček všech dob. My dnes spolu s vámi do tohoto amerického státu vyrazíme, abychom poznali, co vše se za sladkým domovem v Alabamě skrývá.

USA, Alabama – cestujeme po maloměstech
Publikováno: 3.1.2020
Alabamská maloměsta dnes navštívíme naposledy. Abychom vám dali co nejvíce tipů, podíváme se hned do několika najednou.

USA, Louisiana: Baton Rouge – dědictví Hueyho Longa
Publikováno: 28.2.2020
Baton Rouge je hlavním městem jižanského státu Louisiana. Město samotné leží na slavné řece Mississippi a kotví v něm americká bitevní loď USS Kidd, která tvoří stejnojmenný válečný památník.

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.

USA, Georgia: Atlanta – za historií města
Publikováno: 13.3.2020
Dnešní pokračování výletu po nejzajímavějších místech v Atlantě zahájíme návštěvou významné kulturní památky – divadla Fox Theatre, které bylo postaveno během 20. let 20. století jako Yaraab Temple Shrine Mosque v duchu přehnaně opulentního arabského stylu. Když byla budova otevřena veřejnosti, noviny o ní psaly jako o „malebné stavbě až znepokojivé grandióznosti za hranicemi představivosti“.

USA, Alabama: Guntersville – život na venkově
Publikováno: 20.12.2019
Dnes vás provedeme alabamským venkovem, typickým jižanským venkovem, kde uslyšíte pravou americkou country hudbu, ochutnáte pravé americké barbecue a uvidíte významné historické památky. I když velká města jako Birmingham a Montgomery jsou bezesporu velmi zajímavá a turisticky oblíbená, pouze na maloměstě se setkáte s autentickou Alabamou.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama II
Publikováno: 6.12.2019
Nějakou dobu teď budeme trávit v americkém státě Alabama. Samotný název Alabama nepochází z angličtiny, ale jedná se o původní slovo indiánů, které znamená kmenové město.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama III
Publikováno: 13.12.2019
Dnes zůstaneme v Montgomery, kde jsme se v minulém díle podívali především na památky spjaté s bojem za lidská práva.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
9.6.2021
Jednodušší cestování po Evropské unii umožní nová aplikace GreenPass, do které si naskenujete QR kódy potvrzující očkování, test či překonání onemocnění covid-19.
8.6.2021
Milovníci adrenalinu se dočkali. Ve Vysokých Tatrách vznikne nová zajištěná cesta v Příčném sedle, která tak nahradí původně plánovanou ferratu od vodopádu Skok na Přední Solisko v Mlynickém údolí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 14. 6. 2021
svátek:Roland
dnes:
pondělí 14.6.
24 °C
zítra:
úterý 15.6.
26 °C