www.infoglobe.cz » USA, Alabama: Guntersville – život na venkově

USA, Alabama: Guntersville – život na venkově

Publikováno: 20.12.2019
Dnes vás provedeme alabamským venkovem, typickým jižanským venkovem, kde uslyšíte pravou americkou country hudbu, ochutnáte pravé americké barbecue a uvidíte významné historické památky. I když velká města jako Birmingham a Montgomery jsou bezesporu velmi zajímavá a turisticky oblíbená, pouze na maloměstě se setkáte s autentickou Alabamou.

Stavit se třeba můžete v malém hudebním studiu ve městečku Muscle Shoals, kde svoji kariéru zahájilo mnoho známých hudebních interpretů. Užijte si i pohled z vrcholku nejkrásnější hory ve státě a projděte se městem, které vzniklo okolo čtyř historických mlýnů. Provedeme vás místy, která byste si možná při prvním pohledu na mapu nevybrali.

Guntersville

Jako první městečko této výpravy jsme vybrali Guntersville, protože má blízko k tradičním americkým symbolům, jako jsou kovbojové a orlové bělohlaví. Toto město je známé pro svoji spojitost se známým americkým kovbojem, hercem, humoristou a sloupkařem Willem Rogersem.

Will Rogers, pocházející z Oklahomy a známý jako „Nejoblíbenější syn Oklahomy“, byl původně indián z kmene Čerokí. Za dobu svého života třikrát podnikl cestu kolem světa, režíroval 71 filmů a napsal více než 4 tisíce sloupků, které vyšly v novinách distribuovaných po celých Spojených státech.

Guntersville

Město leží u největšího jezera v Alabamě a bylo pojmenováno po Rogersově pravnukovi, Johnu Gunterovi, který se zde narodil. Guntersville je známé pro hojný výskyt orlů bělohlavých, a to zejména v zimním období. Město se totiž nachází na migrační trase těchto vznešených dravců.

jezero Guntersville

Pokud si je chcete prohlédnout, pak vám doporučujeme zajít si do Lake Guntersville State Park od ledna do února. V té době se tu konají i různé veřejné akce umožňující vidět orly bělohlavé v jejich přirozeném prostředí. Státní park o rozloze 24 kilometrů čtverečních je skvělým místem pro návštěvu v jakémkoliv ročním období. Dokonce je tu chata, kde se můžete dobře najíst a také ubytovat.

jezero Guntersville   přehrada

Ve městečku samotném pak doporučujeme zajít do Museum and Cultural Center. Muzeum je jedním ze středobodů místního kulturního života. Bylo postaveno z místního vápence jako vojenská zbrojnice pro pěchotní divizi. Muzeum se věnuje dějinám místní oblasti – evropské kolonizaci, ale i původním obyvatelům. Kromě toho tu natrefíte i na tematické výstavy – malby amerických impresionistů nebo festival stromů.

GPS: 34°21'49.8"N 86°17'25.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Alabamadem, RiversLangley, Jerrye & Roy Klotz, MD, Tennessee Valley Authority, Smalltownalabama, Library of CongressDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Alabama – Sweet Home Alabama I
Publikováno: 29.11.2019
Sweet home Alabama, Where the skies are so blue, Sweet home Alabama, Lord, I'm coming home to you. Kdo by neznal refrén jedné z nejslavnějších písniček všech dob. My dnes spolu s vámi do tohoto amerického státu vyrazíme, abychom poznali, co vše se za sladkým domovem v Alabamě skrývá.

USA, Alabama: Fairhope – skvělé místo na důchod
Publikováno: 27.12.2019
Minulý týden jsme spolu prošli malé městečko Guntersville a naším tipem pro dnešní prosincový den je Fairhope.

USA, Alabama – cestujeme po maloměstech
Publikováno: 3.1.2020
Alabamská maloměsta dnes navštívíme naposledy. Abychom vám dali co nejvíce tipů, podíváme se hned do několika najednou.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama II
Publikováno: 6.12.2019
Nějakou dobu teď budeme trávit v americkém státě Alabama. Samotný název Alabama nepochází z angličtiny, ale jedná se o původní slovo indiánů, které znamená kmenové město.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama III
Publikováno: 13.12.2019
Dnes zůstaneme v Montgomery, kde jsme se v minulém díle podívali především na památky spjaté s bojem za lidská práva.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.1.2020
Nenechte si ujít mezinárodní mistrovství ve stavění ledových soch – Tatry Ice Master, které se uskuteční již 18. a 19. ledna na Hrebienku ve Vysokých Tatrách.
16.1.2020
Kam pod stan ve středních Čechách vám poradí nová mapa kempingových míst, kterou pro vyznavače dovolené v přírodě připravil tým Středočeské centrály cestovního ruchu. Najdete tak přehledně zpracované praktické a užitečné informace pohromadě.
15.1.2020
Slovenské národní muzeum – Muzeum Andreje Kmetě vás zve na výstavu, kde semínka, plody či listy rostlin nekrášlí jen přírodu, ale i člověka.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – RUSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 17. 1. 2020
svátek:Drahoslav
dnes:
pátek 17.1.
1 °C
zítra:
sobota 18.1.
2 °C