www.infoglobe.cz » USA, Alabama: Guntersville – život na venkově

USA, Alabama: Guntersville – život na venkově

Publikováno: 20.12.2019
Dnes vás provedeme alabamským venkovem, typickým jižanským venkovem, kde uslyšíte pravou americkou country hudbu, ochutnáte pravé americké barbecue a uvidíte významné historické památky. I když velká města jako Birmingham a Montgomery jsou bezesporu velmi zajímavá a turisticky oblíbená, pouze na maloměstě se setkáte s autentickou Alabamou.

Stavit se třeba můžete v malém hudebním studiu ve městečku Muscle Shoals, kde svoji kariéru zahájilo mnoho známých hudebních interpretů. Užijte si i pohled z vrcholku nejkrásnější hory ve státě a projděte se městem, které vzniklo okolo čtyř historických mlýnů. Provedeme vás místy, která byste si možná při prvním pohledu na mapu nevybrali.

Guntersville

Jako první městečko této výpravy jsme vybrali Guntersville, protože má blízko k tradičním americkým symbolům, jako jsou kovbojové a orlové bělohlaví. Toto město je známé pro svoji spojitost se známým americkým kovbojem, hercem, humoristou a sloupkařem Willem Rogersem.

Will Rogers, pocházející z Oklahomy a známý jako „Nejoblíbenější syn Oklahomy“, byl původně indián z kmene Čerokí. Za dobu svého života třikrát podnikl cestu kolem světa, režíroval 71 filmů a napsal více než 4 tisíce sloupků, které vyšly v novinách distribuovaných po celých Spojených státech.

Guntersville

Město leží u největšího jezera v Alabamě a bylo pojmenováno po Rogersově pravnukovi, Johnu Gunterovi, který se zde narodil. Guntersville je známé pro hojný výskyt orlů bělohlavých, a to zejména v zimním období. Město se totiž nachází na migrační trase těchto vznešených dravců.

jezero Guntersville

Pokud si je chcete prohlédnout, pak vám doporučujeme zajít si do Lake Guntersville State Park od ledna do února. V té době se tu konají i různé veřejné akce umožňující vidět orly bělohlavé v jejich přirozeném prostředí. Státní park o rozloze 24 kilometrů čtverečních je skvělým místem pro návštěvu v jakémkoliv ročním období. Dokonce je tu chata, kde se můžete dobře najíst a také ubytovat.

jezero Guntersville   přehrada

Ve městečku samotném pak doporučujeme zajít do Museum and Cultural Center. Muzeum je jedním ze středobodů místního kulturního života. Bylo postaveno z místního vápence jako vojenská zbrojnice pro pěchotní divizi. Muzeum se věnuje dějinám místní oblasti – evropské kolonizaci, ale i původním obyvatelům. Kromě toho tu natrefíte i na tematické výstavy – malby amerických impresionistů nebo festival stromů.

GPS: 34°21'49.8"N 86°17'25.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Alabamadem, RiversLangley, Jerrye & Roy Klotz, MD, Tennessee Valley Authority, Smalltownalabama, Library of CongressDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Alabama – Sweet Home Alabama I
Publikováno: 29.11.2019
Sweet home Alabama, Where the skies are so blue, Sweet home Alabama, Lord, I'm coming home to you. Kdo by neznal refrén jedné z nejslavnějších písniček všech dob. My dnes spolu s vámi do tohoto amerického státu vyrazíme, abychom poznali, co vše se za sladkým domovem v Alabamě skrývá.

USA, Alabama: Fairhope – skvělé místo na důchod
Publikováno: 27.12.2019
Minulý týden jsme spolu prošli malé městečko Guntersville a naším tipem pro dnešní prosincový den je Fairhope.

USA, Alabama – cestujeme po maloměstech
Publikováno: 3.1.2020
Alabamská maloměsta dnes navštívíme naposledy. Abychom vám dali co nejvíce tipů, podíváme se hned do několika najednou.

USA, Louisiana: Baton Rouge – dědictví Hueyho Longa
Publikováno: 28.2.2020
Baton Rouge je hlavním městem jižanského státu Louisiana. Město samotné leží na slavné řece Mississippi a kotví v něm americká bitevní loď USS Kidd, která tvoří stejnojmenný válečný památník.

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.

USA, Georgia: Atlanta – za historií města
Publikováno: 13.3.2020
Dnešní pokračování výletu po nejzajímavějších místech v Atlantě zahájíme návštěvou významné kulturní památky – divadla Fox Theatre, které bylo postaveno během 20. let 20. století jako Yaraab Temple Shrine Mosque v duchu přehnaně opulentního arabského stylu. Když byla budova otevřena veřejnosti, noviny o ní psaly jako o „malebné stavbě až znepokojivé grandióznosti za hranicemi představivosti“.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama II
Publikováno: 6.12.2019
Nějakou dobu teď budeme trávit v americkém státě Alabama. Samotný název Alabama nepochází z angličtiny, ale jedná se o původní slovo indiánů, které znamená kmenové město.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama III
Publikováno: 13.12.2019
Dnes zůstaneme v Montgomery, kde jsme se v minulém díle podívali především na památky spjaté s bojem za lidská práva.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

16.9.2020
V osadě Magurka (Partizánska Ľupča) se vracejí ke svým dávným kořenům. Začátkem října se bude v nejvýše položené osadě na Slovensku rýžovat zlato. Zároveň se slavnostně otevře důlní naučná stezka, která popisuje bohatou historii této lokality. Připraven je i pestrý doprovodný program.
14.9.2020
Fakulta výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně pořádá ve dnech 17.–20. září módní festival, který přivítá české i zahraniční designéry a s jejich tvorbou seznámí veřejnost. Tématem letošního pátého ročníku je RETHINK – REUSE – REDESIGN, RE… Ve smyslu přehodnocení zaběhnutých postupů a pružné reakce na nové situace či hrozby.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 9. 2020
svátek:Oleg
dnes:
neděle 20.9.
22 °C
zítra:
pondělí 21.9.
23 °C