www.infoglobe.cz » USA, Alabama – Sweet Home Alabama III

USA, Alabama – Sweet Home Alabama III

Publikováno: 13.12.2019
Dnes zůstaneme v Montgomery, kde jsme se v minulém díle podívali především na památky spjaté s bojem za lidská práva.

Na začátek máme něco pro fanoušky hudby, obzvláště amerického country. Podíváme se do Muzea Hanka Williamse. Ten totiž patří mezi největší ikony tohoto žánru a dodnes se těší velké popularitě. Jak rychle jeho hvězda ve 40. letech zazářila, tak ale i pohasla. Zemřel v r. 1953 (v nedožitých třiceti letech) na celkové vyčerpání organismu. Muzeum Hanka Williamse naleznete v samém srdci města. Kromě jeho hudební tvorby uvidíte také velkou sbírku osobních věcí, a to včetně modrého Cadillacu 1952. Dále uvidíte jeho piano, kytary značky Gibson, velké množství osobního oblečení včetně jeho dětských kovbojských bot nebo oblečení, které nosil na vystoupení, holicí sadu nebo sadu na čištění bot.

Hank Williams   ukazatel k památníku Hanka Williamse

Kromě muzea je ve městě Hanku Williamsovi ještě věnován památník na hřbitově Oakwood Annex Cemetery a je místem posledního odpočinku zpěváka, jeho ženy a dalších členů rodiny.

Dále se podíváme do místní zoo, která je domovem mnoha druhů zvířat ze všech koutů světa – z Austrálie, Afriky nebo jižní Asie, takže uvidíte klokany, gepardy, slony, hrochy, žirafy, nosorožce indické, tygry sumaterské, plameňáky chilské, mnoho druhů žab, nebo dokonce ohroženého lvíčka zlatohlavého. Nechybí ani domácí fauna – orli bělohlaví, bizoni a medvěd baribal. Děti si určitě užijí krmení kamerunských koz.

Montgomery   Montgomery

I dospělí se dostanou ke zvířatům na dosah ruky. Nejpopulárnější jsou jednoznačně žirafy, které můžete dokonce krmit. Pozornost doporučujeme zaměřit také na cvičení lvů, seznámení se se slony africkými nebo procházku voliérou se zástupci ptactva Jižní Ameriky.

Na zvířata se zaměřuje i originálně a vtipně pojmenované MOOseum v Montgomery. Návštěvníci se v útrobách muzea dozvědí snad vše o obchodu s dobytkem v Alabamě od jeho začátků v polovině 90. let 15. století až po současnost. Muzeum poskytuje vyčerpávající informace o kravách – od všech plemen přes jejich zažívací ústrojí až po výrobky, které vznikají zpracováním jejich masa, mléka a kůže. Děti se v muzeu mohou převléct za kovboje a třeba se vyfotit s rodiči u povozu „Beef Wagon“.

Kapitol

Návštěvu Montgomery můžete završit u Kapitolu státu Alabama, postaveného v novoklasickém řeckém slohu. Budova stojí na místě původního Kapitolu, který zničil požár v roce 1850. Právě před ním přednesl na konci pochodu za lidská práva ze Selmy do Montgomery v roce 1965 jeden ze svých nejslavnějších proslovů Martin Luther King Jr., byl zde také inaugurován první a jediný prezident Konfederace Jefferson Davis roku 1861. Uvnitř Kapitolu můžete absolvovat komentovanou prohlídku, kde uvidíte staré místnosti alabamského ústavního soudu i sněmovnu reprezentantů.

Montgomery

GPS: 32°25'16.6"N 86°16'25.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons: DXR, WSM Radio, Charles Lowry, Michael Barrera, DXR (2), Rivers LangleyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Alabama – Sweet Home Alabama I
Publikováno: 29.11.2019
Sweet home Alabama, Where the skies are so blue, Sweet home Alabama, Lord, I'm coming home to you. Kdo by neznal refrén jedné z nejslavnějších písniček všech dob. My dnes spolu s vámi do tohoto amerického státu vyrazíme, abychom poznali, co vše se za sladkým domovem v Alabamě skrývá.

USA, Alabama: Guntersville – život na venkově
Publikováno: 20.12.2019
Dnes vás provedeme alabamským venkovem, typickým jižanským venkovem, kde uslyšíte pravou americkou country hudbu, ochutnáte pravé americké barbecue a uvidíte významné historické památky. I když velká města jako Birmingham a Montgomery jsou bezesporu velmi zajímavá a turisticky oblíbená, pouze na maloměstě se setkáte s autentickou Alabamou.

USA, Alabama: Fairhope – skvělé místo na důchod
Publikováno: 27.12.2019
Minulý týden jsme spolu prošli malé městečko Guntersville a naším tipem pro dnešní prosincový den je Fairhope.

USA, Alabama – cestujeme po maloměstech
Publikováno: 3.1.2020
Alabamská maloměsta dnes navštívíme naposledy. Abychom vám dali co nejvíce tipů, podíváme se hned do několika najednou.

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama II
Publikováno: 6.12.2019
Nějakou dobu teď budeme trávit v americkém státě Alabama. Samotný název Alabama nepochází z angličtiny, ale jedná se o původní slovo indiánů, které znamená kmenové město.

USA, New Orleans – Bourbon Street
Publikováno: 21.11.2014
Dnes se podíváme přes Atlantik, na jedno z vůbec nejnavštěvovanějších míst na světě.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 10. 2020
svátek:Beáta
dnes:
neděle 25.10.
12 °C
zítra:
pondělí 26.10.
11 °C