www.infoglobe.cz » USA, Aljaška: Juneau – za ledovci

USA, Aljaška: Juneau – za ledovci

Publikováno: 12.6.2020
Dnes navážeme na procházku z minulého týdne, kdy jsme se vydali do hlavního města největšího amerického státu.

Juneau nepatří mezi velká města, a proto to z pohledu turismu není zrovna místo, kde byste měli celé dny co dělat. V okolí je toho ale víc než dost.

Třeba takových necelých 20 kilometrů od města narazíte na epické přírodní scenerie. Řeč je především o vodopádech Nugget Falls, které ústí do jezera u ledovce Mendenhall Glacier. Ledovec samotný je přibližně 20 kilometrů dlouhý a navazuje na mnohem masivnější juneaovské ledovcové pole, které pokrývá více než 2 000 kilometrů čtverečních a táhne se do Britské Kolumbie. Nejlepším místem, kde zahájit návštěvu této oblasti, je návštěvnické centrum Mendenhall Glacier Visitor Center, které najdete na břehu jezera.

Mendenhall Glacier

Uvnitř návštěvnického centra je možnost zhlédnout 20minutový dokument o oblasti nebo si vyslechnout krátkou přednášku některého z rangerů. V místním knihkupectví jsou pak často pořádány různé akce pro děti. Kromě toho kolem jezera vedou turistické stezky – od těch nenáročných po středně obtížné. Těšit se také můžete na horské kozy, medvědy, bobry nebo lososy.

návštěvnické centrum u ledovce Mendenhall Glacier

Jihovýchodním směrem od Juneau najdete ledovcový fjord Tracy Arm. Hlavní částí fjordů jsou ledovcová dvojčata Sawyer Glaciers, která jsou snadno rozpoznatelná díky namodralému ledu. Váš zážitek bude umocněn, pokud zainvestujete do projížďky na lodi.

Fjord se táhne hluboko do vnitrozemí, kde zasahuje do národního parku Tongass National Forest. Podél fjordu můžete vidět medvědy baribaly, medvědy hnědé, jeleny nebo losy. Kromě toho je pravděpodobné, že nad oceánem uvidíte létat orly bělohlavé, kteří jsou národním symbolem USA, nebo rybáky dlouhoocasé. Místní vody jsou pak domovem velryb a tuleňů.

Glacier Bay National Park and Preserve   Glacier Bay National Park and Preserve

Do třetice navštívíme další ledovce, tentokrát ve slavném národním parku Glacier Bay National Park. Krásná příroda spolu s různými akcemi, jež se zde dají podniknout, dělají toto místo velmi atraktivní. Kromě ledovců je jedním z hlavních lákadel deštný les mírného pásu. Turistické stezky se nacházejí pouze v oblasti Barlett Cove a jsou zde i místa určená pro kempování. Kromě toho si tu návštěvníci mohou půjčit kajaky. Ze zvířat můžete kromě již dříve zmíněných pozorovat také vlky.

lyžařská oblast Eaglecrest Ski Area

Jestliže byste měli chuť si zalyžovat a přitom se kochat oceánem, máme pro vás dobrou zprávu. Přesně to vás čeká v lyžařském rezortu Eaglecrest Ski Area na ostrově Douglas Island. Z města se sem dostanete za 20 minut autem.

GPS: 58°26'28.7"N 134°32'44.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Reywas92, Notyourbroom, Brian W. Schaller, Brian W. Schaller (2), BlindGoofyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Aljaška – Juneau
Publikováno: 5.6.2020
Do hlavního města Aljašky – Juneau – nevede žádná silnice. Už jen proto se jedná o poměrně netradiční lokalitu. Můžete sem vyrazit buď na lodi, nebo letadlem. Nachází se na pevninském výběžku na jihu státu a od Tichého oceánu ho dělí síť ostrovů. Navzdory své odlehlosti je Juneau vyhledávaným a lákavým turistickým cílem s velkou nabídkou zajímavých přírodních lokalit, kterým jednoznačně dominuje ledovec Mendenhall (asi 20 kilometrů severozápadně od Juneau).

USA, Aljaška: Anchorage – brána na Aljašku
Publikováno: 29.5.2020
Dnes vás vezmeme na nespoutanou Aljašku, do jejího největšího města Anchorage, které se chlubí velmi poetickou přezdívkou – Město světel a květin.

USA: Aljaška - divoká a krásná I.
Publikováno: 22.10.2012
Moje cesta na Aljašku začala dávno před odjezdem. Proč právě Aljaška, když krásných míst je opravdu spousta? Splnit si sen o cestování mi pomohl realizovat můj otec, vášnivý myslivec, který během 20 let procestoval skoro celý svět. Rozhodla jsem se, že se vydám po jeho stopách, zkusím navštívit místa, kde si užíval svou loveckou vášeň, i já budu lovit, ale jen fotografie!

USA: Aljaška - divoká a krásná II.
Publikováno: 29.10.2012
Druhý den vyrážíme k přístavnímu městečku Seward, cestou se zastavíme u divoké řeky a den zakončíme prohlídkou výzkumného střediska mořského ekosystému Aljašky. Celý následující den je věnován skalnaté krajině ledu - NP Kenai Fjords.

USA: Aljaška - divoká a krásná III.
Publikováno: 5.11.2012
Dálnicí, která navazuje na Seward Highway - hlavní silnici tohoto poloostrova, směřujeme do chráněné oblasti divočiny Kenai National Wildlife Refuge. Nejprve ale návštěva v rodině musherů a jejich huňatých tažných psů. Další den věnujeme poznáním orla bělohlavého a hnědého.


Souvisejicí fotogalerie

USA: Aljaška - fauna
Jedno z míst na světě, kde v opravdové divočině potkáte plno predátorů tváří v tvář. Cestu vám zk...

USA: Aljaška - příroda
Země plná přírodní krásy, rezervací a národních parků. Členité pohoří a ledovce střídá arktická t...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 9. 7. 2020
svátek:Drahoslava
dnes:
čtvrtek 9.7.
25 °C
zítra:
pátek 10.7.
27 °C