www.infoglobe.cz » USA, Colorado: Durango – jízda vlakem přes kaňon

USA, Colorado: Durango – jízda vlakem přes kaňon

Publikováno: 29.11.2022
V dnešním článku o Spojených státech amerických zavítáme do Colorada, a to do šestnáctitisícového města Durango, které je nejlidnatějším městem okresu La Plata. Durango bylo založeno v roce 1880, dnes je hlavně výchozím bodem pro výlety do okolí, například dobrodružně laděnou jízdu na úzkorozchodné železnici Durango & Silverton Narrow Gauge Railroad do hornického města Silverton.

Podzimní čtení vám přináší:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Je dost možné, že tato jízda vlakem předčí vaše očekávání. Těšte se na zrekonstruované historické vagony, které samozřejmě táhne historická parní lokomotiva. Budete si připadat jako hrdinové nějakého westernu nebo knihy z Divokého západu. Vlak je v provozu celoročně, ale v zimě bohužel nemůžete počítat s tím, že se dostanete až do samotného Silvertonu. Pokud to nebude možné, vlak zastaví kousek před oblastí, kde hrozí vysoké nebezpečí lavin. Počítejte s tím, že zimní zkrácená cesta zabere příjemných pět hodin. Vlak také zastaví v kaňonu Cascade, kde můžete vystoupit a projít se po okolí. Oproti tomu v létě jízda do Silvertonu a zpět vyjde na nějakých devět hodin.

vlak Durango–Silverton

Při pohledu na některé historické budovy v centru města je zřejmé, že Durango bylo v minulosti poměrně významným místem. Jednou z nejimpozantnějších staveb je Strater Hotel. V tomto hotelu psal známý americký spisovatel Louis L’Amour některé ze svých knih, také tu nějakou dobu pobývali američtí prezidenti John F. Kennedy a Gerald Ford. Hotel se navíc pyšní nádhernými dřevorytinami z konce 19. století.

Starter Hotel

Pokračovat budeme Železničním muzeem. Dozvíte se v něm první poslední o parních lokomotivách, ale uvidíte zde i mix všeho možného. Od perfektně zrekonstruovaných automobilových veteránů přes solární auto po staré zemědělské nástroje, dostavníky atd. Vstup do muzea je zdarma a dozvíte se tu toho opravdu hodně, takže neváhejte.

Durango

Dále se projdeme podél řeky Animas, jejíž tok v délce 10 kilometrů kopíruje zpevněná stezka, která je lemovaná různými informačními tabulemi, uměleckými díly a místy, kde si můžete jen tak sednou a kochat se pohledem na řeku. Stezka je vhodná i pro kolo nebo běh. V závislosti na roční době uvidíte rybáře, kajakáře nebo výpravy na raftu. Všeobecně dobrá nálada vás možná také zláká k nějakému vodnímu dobrodružství.

Durango

Kousek od města je severním směrem podél toku řeky Animas velký přírodní park San Juan National Forest. Jestliže máte chuť kempovat, zalyžovat si nebo zajezdit na sněžném skútru, pak jste našli to pravé místo.

 

GPS: 37°17'58.5"N 107°52'23.2"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Ken Lund, Sascha Brück, Michael Gäbler, Sascha Brück, CROCKERBDDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Denver – coloradské mílové město
Publikováno: 1.11.2022
Za velkou louží, jak se Spojeným státům lidově říká, navštívíme hlavní a zároveň největší město státu Colorado – Denver. Toto více než 600tisícové město leží v nadmořské výšce jedné míle, což je cca 1,6 kilometru, proto se i mnoha Američany označuje městem mílové výšky.

USA: Denver – coloradské mílové město II
Publikováno: 8.11.2022
Poté co jsme si představili oblast v okolí Denveru a řekli si něco z jeho historie, se dnes vydáme za památkami. Nebudou to jen stavby, ale i legendární sportovní kluby či zajímavá přírodní místa, která byste určitě neměli vynechat.

USA, Colorado: Boulder – nejlepší místo pro život
Publikováno: 15.11.2022
V Severní Americe jsme již navštívili mnoho míst. Jedním z posledních byl Denver. Dnes od tohoto největšího města státu Colorado nepojedeme daleko. Navštívíme totiž sousední Boulder, který je známý vzdělávacími institucemi, Skalistými horami či svérázným pohledem na život.

USA, Colorado – stát se skalním srdcem
Publikováno: 22.11.2022
V jihozápadní části Spojených států amerických se nachází hornatý stát známý krásnou přírodou, vysokými horami, městy duchů, významnými vzdělávacími institucemi i rozvinutým zemědělstvím. Pokud tipujete, že mluvíme o Coloradu, máte pravdu.

USA: Pensylvánie – železniční město Altoona
Publikováno: 20.8.2017
Nejbližší týdny budeme objevovat známá i méně známá místa Spojených států amerických. Naši pouť za velkou louží začneme v Pensylvánii, která se nachází v severovýchodní části země.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodní Pelsylvánii se rozprostírá město Altoona, které je ve Spojených státech americký...

USA, Colorado – Denverská zoo
Ve městě Denver se na ploše 32 hektarů nachází jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad ve Spoj...

USA, Colorado – velkolepé hory a města
Colorado – stát nacházející se v jihozápadní části Spojených států amerických – nabízí rozsáhlé s...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Barvy jara

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
2. cena:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
3. cena:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
1. cena redakce:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
2. cena redakce:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
3. cena redakce:
Jarní balíček plný krásy a vůní...

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

7.2.2023
Cestovatelská aplikace Visited Travel App zveřejnila hlavní trendy v cestování v roce 2022. V následujících řádcích se dozvíte, které země byly nejnavštěvovanější, a to na základě informací od 1,4 miliónů uživatelů této aplikace.
4.2.2023
Pro všechny nadšence skialpinismu máme dobrou zprávu. Světlo světa spatřila nová skialpinistická aplikace SKIALP TÚRY – Roháče a aktualizovaná aplikace SKIALP TÚRY – Žiarska dolina, které vám pomůžou při orientaci v terénu a zároveň vás upozorní před možným uvolněním laviny.
1.2.2023
V pořadí už 22. ročník prohlídky horských a adrenalinových filmů – Diašou Babí hora, který je určený především příznivcům skialpinismu a milovníkům hor, se tento rok uskuteční opět na chatě Slaná voda. Tešit se na něj můžete ve dnech od 17. do 19. února 2023.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 7. 2. 2023
svátek:Veronika
dnes:
úterý 7.2.
-7 °C
zítra:
středa 8.2.
-6 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X