www.infoglobe.cz » USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina

Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

Oproti jiným městům půvabné Nové Anglie stojí Hartford možná poněkud v pozadí, přesto byste mu měli dát šanci, hlavně pokud milujete literaturu. Hartford byl totiž domovem jednoho z nejslavnějších jmen světové literatury – Marka Twaina a také spíše v Americe známé autorky Harriet Beecher Stoweové, která napsala Chaloupku strýčka Toma.

Hartford

Zůstaneme u Marka Twaina. V Hartfordu totiž můžete vidět jeho dům, který si zde na začátku 70. let 19. století nechal postavit se svou ženou Olivií. Na třípatrové vile ve viktoriánském stylu, která je národní památkou, jsou vidět tehdy populární exotické motivy. Můžete v něm absolvovat prohlídku, při které se dozvíte něco ze soukromého života spisovatele i jeho ženy a také o poněkud výstředních zvycích celé jejich rodiny. Právě v tomto domě napsal Mark Twain jeden ze svých nejslavnějších románů – Dobrodružství Toma Sawyera.

dům Marka Twaina

Dále se podíváme na jednu z nejvytříbenějších uměleckých sbírek v celé Americe v muzeu Wadsworth Athenea. Je to mimochodem nejstarší veřejné muzeum ve Spojených státech. V útrobách galerie v neogotickém slohu je na 50 tisíc uměleckých děl. Nejvíce pozornosti poutají evropští umělci, zejména díla slavného barokního malíře Caravaggia nebo ikon surrealistické malby, Salvadora Dalího nebo Joana Miró.  Uvidíte i díla impresionistů Pierra-Augusta Renoira nebo Clauda Moneta.

Wadsworth Atheneum

Doporučujeme vám navštívit také Muzeum dějin státu Connecticut, které sídlí spolu s ústavním soudem a státní knihovnou v jednom komplexu. Muzeum vystavuje významné artefakty z dějin státu, např. originál Deklarace nezávislosti. Také v muzeu uvidíte nádhernou sbírku amerických mincí od 17. století do současnosti. Vzhledem k tomu, že Hartford byl v 19. a 20. století sídlem společnosti Colt’s Manufacturing Company, která se soustředila na výrobu ručních palných zbraní, najdete v muzeu i sbírku zbraní.

Connecticut Science Center

Den v Hartfordu obohatí i návštěva Connucticut Science Center. Osahat si můžete téměř 170 interaktivních exponátů. Science Center je rozděleno do několika segmentů, z nichž každý je zaměřen na svět kolem nás. V jednom můžete například vytvářet a testovat létající zařízení, jinde můžete pocítit sílu přírodních jevů jako hurikán nebo si vyzkoušet vlastní předpověď počasí. Pravidelně se zde konají i tematické výstavy.

GPS: 41°45'54.1"N 72°40'10.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Josephtbthropy, Sage Ross, Mira Hartford, Daderot, Kenneth C. Zirkel, Paul MihalickDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, Connecticut – nejlepší pláže I
Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura
Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 22. 10. 2020
svátek:Sabina
dnes:
čtvrtek 22.10.
16 °C
zítra:
pátek 23.10.
13 °C