www.infoglobe.cz » USA, Connecticut – Mystic Seaport

USA, Connecticut – Mystic Seaport

Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

Najdete ho na východě USA, je nejjižnějším státem regionu Nová Anglie a také patří k původním třinácti koloniím, které roku 1776 vyhlásily nezávislost na Velké Británii.

Hartford

V současnosti Connecticut drží v rámci federace hned několik prvenství. Je to stát s nejvyšším příjmem na hlavu, pak má také nejvyšší index lidského rozvoje a je zde nejvyšší medián příjmu domácností, který činí 75 tisíc dolarů ročně (asi 1,7 milionu Kč). Connecticut zabírá plochu přibližně 14 tisíc kilometrů čtverečních a bydlí zde 3,5 milionu lidí, hlavním městem je Hartford, v němž žije něco málo přes 100 tisíc lidí a v aglomeraci necelý milion.

Prvními osadníky na území dnešního Connecticutu byli Holanďané, kteří se usídlili nedaleko výše zmíněného Hartfordu. Nedlouho po nich do oblasti přišli angličtí osadníci z Plymouthu v Massachusetts, kteří chtěli založit obchodní stanici, kde by prodávali bobří kožešiny.

New Haven

Na našem výletě vás nejprve zavedeme do Mystic Seaport, historického přístavu, který je patrně nejvýznamnějším a zcela jistě největším muzeem námořnictví ve Spojených státech. Celý komplex sestává z 60 budov a pyšní se impozantním množstvím lodí, z nichž čtyři mají status národní historické památky USA. Plavidla, která zde můžete vidět, jsou zajímavá. Patří mezi ně například 34 metrů dlouhý Charles W. Morgan – poslední dřevěná velrybářská loď na světě.

Charles W. Morgan

K dalším historickým kusům lodí patří například Joseph Conrad, která nejprve sloužila jako soukromá jachta, s níž její majitel obeplul svět, aby se pak ve 30. letech 20. století stala školní lodí námořnictva USA. Jinou zajímavou lodí je škuner L. A. Dunton. Byl zkonstruován na začátku 20. let 20. století a ve své době patřil k nejčastěji stavěným rybářským plachetnicím. Dnes je tento škuner posledním ze tří kusů svého druhu.

LA Dunton

Muzeum každý rok navštíví přibližně čtvrt milionu lidí. Kromě prohlídky lodí můžete zajít i do místního planetária, které má pro jednotlivé dny v týdnu připravený různorodý program jako například pozorování noční oblohy, při němž se můžete naučit rozpoznávat hlavní souhvězdí.

Pokud je vám mořeplavectví blízké, právě zde se můžete něco přiučit o tom, jak se námořníci orientují podle hvězd. V muzeu si pro vás připravili pouť z Connecticutu na Havaj, takže uvidíte, jak se postupně na trase mění noční obloha. Zkrátka skvělý zážitek, který jen tak někde nezažijete!

GPS: 41°45'52.7"N 72°40'22.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Neznámý autor, AD Meskens, KyleConstable, Elipongo,

Charles BarnebyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, Connecticut – nejlepší pláže I
Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura
Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – americký sen
Publikováno: 17.9.2017
Naše několikatýdenní cestování po Spojených státech amerických ukončíme v samém srdci Ameriky – v New Yorku. Ve městě, které je ztělesněním svobodného ducha a kde všechno plyne tak nějak rychle, se podíváme na nejznámější místa a řekneme si pár zajímavostí.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 10. 2020
svátek:Brigita
dnes:
středa 21.10.
11 °C
zítra:
čtvrtek 22.10.
16 °C