www.infoglobe.cz » USA, Connecticut – Mystic Seaport

USA, Connecticut – Mystic Seaport

Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

Najdete ho na východě USA, je nejjižnějším státem regionu Nová Anglie a také patří k původním třinácti koloniím, které roku 1776 vyhlásily nezávislost na Velké Británii.

Hartford

V současnosti Connecticut drží v rámci federace hned několik prvenství. Je to stát s nejvyšším příjmem na hlavu, pak má také nejvyšší index lidského rozvoje a je zde nejvyšší medián příjmu domácností, který činí 75 tisíc dolarů ročně (asi 1,7 milionu Kč). Connecticut zabírá plochu přibližně 14 tisíc kilometrů čtverečních a bydlí zde 3,5 milionu lidí, hlavním městem je Hartford, v němž žije něco málo přes 100 tisíc lidí a v aglomeraci necelý milion.

Prvními osadníky na území dnešního Connecticutu byli Holanďané, kteří se usídlili nedaleko výše zmíněného Hartfordu. Nedlouho po nich do oblasti přišli angličtí osadníci z Plymouthu v Massachusetts, kteří chtěli založit obchodní stanici, kde by prodávali bobří kožešiny.

New Haven

Na našem výletě vás nejprve zavedeme do Mystic Seaport, historického přístavu, který je patrně nejvýznamnějším a zcela jistě největším muzeem námořnictví ve Spojených státech. Celý komplex sestává z 60 budov a pyšní se impozantním množstvím lodí, z nichž čtyři mají status národní historické památky USA. Plavidla, která zde můžete vidět, jsou zajímavá. Patří mezi ně například 34 metrů dlouhý Charles W. Morgan – poslední dřevěná velrybářská loď na světě.

Charles W. Morgan

K dalším historickým kusům lodí patří například Joseph Conrad, která nejprve sloužila jako soukromá jachta, s níž její majitel obeplul svět, aby se pak ve 30. letech 20. století stala školní lodí námořnictva USA. Jinou zajímavou lodí je škuner L. A. Dunton. Byl zkonstruován na začátku 20. let 20. století a ve své době patřil k nejčastěji stavěným rybářským plachetnicím. Dnes je tento škuner posledním ze tří kusů svého druhu.

LA Dunton

Muzeum každý rok navštíví přibližně čtvrt milionu lidí. Kromě prohlídky lodí můžete zajít i do místního planetária, které má pro jednotlivé dny v týdnu připravený různorodý program jako například pozorování noční oblohy, při němž se můžete naučit rozpoznávat hlavní souhvězdí.

Pokud je vám mořeplavectví blízké, právě zde se můžete něco přiučit o tom, jak se námořníci orientují podle hvězd. V muzeu si pro vás připravili pouť z Connecticutu na Havaj, takže uvidíte, jak se postupně na trase mění noční obloha. Zkrátka skvělý zážitek, který jen tak někde nezažijete!

GPS: 41°45'52.7"N 72°40'22.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Neznámý autor, AD Meskens, KyleConstable, Elipongo,

Charles BarnebyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – americký sen
Publikováno: 17.9.2017
Naše několikatýdenní cestování po Spojených státech amerických ukončíme v samém srdci Ameriky – v New Yorku. Ve městě, které je ztělesněním svobodného ducha a kde všechno plyne tak nějak rychle, se podíváme na nejznámější místa a řekneme si pár zajímavostí.

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 14. 11. 2019
svátek:Sáva
dnes:
čtvrtek 14.11.
4 °C
zítra:
pátek 15.11.
8 °C