www.infoglobe.cz » USA, Connecticut – nejhezčí městečka

USA, Connecticut – nejhezčí městečka

Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

Nejprve zamíříme do poněkud ospalého městečka Colebrook, který v sobě nese venkovský šarm, je domovem přibližně tisíce obyvatel a naleznete jej přibližně hodinu jízdy na severozápad od Hartfordu.

Asi půl hodiny od Colebrooku můžete dorazit do pěkného novoanglického městečka Cornwall. Najdete tu jeden ze tří krytých mostů v tomto státě. Hart Bridge most spojuje břehy řeky Housatonic. Most na místě toho současného stál patrně již okolo 60. let 18. století, původní stavba však byla zničena a současný 52 metrů dlouhý a necelých 5 metrů široký most byl postaven v roce 1864.

krytý most

Dalším městečkem, které jsme si pro vás vybrali, je Essex. Jestliže patříte k těm, kteří sledují populární seriál Gilmorova děvčata, pak vám bude Essex velice povědomý, protože právě toto půvabné město bylo předlohou seriálového Stars Hollow. Essex je obklopen typickými novoanglickými farmami, jejichž kořeny sahají do období války za nezávislost.

Essex

Jistě tu oceníte i populární atrakci Essex Steam Train, tedy klasický parní vlak, v němž se můžete svézt do několika městeček v okolí. Kromě toho v listopadu a prosinci stojí za zmínku jízda k severnímu pólu. Za doprovodu horké čokolády, sušenek, zpěvu a vánočních písniček zažijete jízdu do imaginárního domova Santa Clause, odkud si dokonce odvezete dáreček.

Greenwich   Bruce Museum

Další krátkou zastávku si uděláme ve městě Greenwich, významném finančním centru a zároveň vděčné zastávce na vašich cestách Connecticutem. Město Greenwich, založené okolo roku 1640, je jedním z vůbec nejstarších v tomto státě. Nachází se necelou hodinu jízdy z New York City. Určitě se tu dobře najíte, protože restaurace patří k těm nejlepším. Očekávat můžete i butiky a obchody se světoznámými značkami. Více za zmínku však stojí příroda, zejména Audubon Center. Také neprohloupíte, když si zajdete do Bruce Museum. To se soustředí na umění, vědu a rovněž přírodní vědy. Každý rok se tu vystřídá dvanáct výstav. Za zmínku stojí i Flinn Gallery vystavující umění v různých podobách a z různých historických období. Není tu příliš rušno, takže si místní prostory budete moci v klidu užít.

GPS: Essex 41°21'04.2"N 72°24'21.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Carol M. Highsmith, Umzungu, JG, Joe Mabel, NorotonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, Connecticut – nejlepší pláže I
Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura
Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.


Souvisejicí fotogalerie

USA, New York – nejameričtější město
Živým ztělesněním Spojených států amerických je velkoměsto New York. Najdete zde rušné ulice, osl...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.10.2020
15. ročník festivalu dobrodružných filmů Horyzonty se uskuteční 5. až 7. listopadu on-line. Kromě skvělých outdoorových filmů uvidíte i tzv. dotáčky, ve kterých promluví tvůrci a protagonisté některých promítnutých filmů.

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 29. 10. 2020
svátek:Silvie
dnes:
čtvrtek 29.10.
8 °C
zítra:
pátek 30.10.
13 °C