www.infoglobe.cz » USA, Connecticut – nejlepší pláže I

USA, Connecticut – nejlepší pláže I

Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

Pobřeží Connecticutu sousedí s průlivem Long Island Sound, pláže tedy nejsou nejsou omývány divokými vlnami. Přesto by zde plavci měli dbát na bezpečnost, protože voda může být v některých oblastech celkem nebezpečná.

Mnoho pláží v Connecticutu je součástí státních parků, ale i tak zde budete mít víc než dost příležitostí se natáhnout a zaplavat si. Poplatky za parkování jsou docela vysoké, pohybují se od 10 do 65 dolarů, záleží na konkrétním dni v týdnu a lokalitě. Takže které pláže stojí za to?

New London

Nejprve navštívíme New London (Nový Londýn), kde se nachází Ocean Beach Park, ideální místo pro rodinu. Čeká na vás kilometrová pláž s pískem tak měkkým, že se nebudete moci nabažit toho, jak se vám do něj boří nohy. Pokud však není na koupání vhodné období, pak můžete jít do plaveckého bazénu.

Dostat se do Ocean Beach Park můžete zdarma, ale za parkování si už zaplatíte. Uvnitř parku se pak můžete projít po stezkách, udělat si piknik, nechat děti vyřádit se na hřišti nebo ve vodním parku, kde na sebe můžou střílet třeba z vodních děl. Kromě toho je zde obrovská herna starých arkádových her s klasikami jako pinball anebo v Americe známý skee-ball.

řeka Hamonasset   Hammonasset Nature Center

Za návštěvu rozhodně stojí místní zmrzlinárny a restaurace. Na Boardwalk Stage se pravidelně každý týden konají různé události, třeba kouzelnická vystoupení nebo výstavy.

Dále vás seznámíme se státním parkem Hammonasset, který je vůbec největším ve státě Connecticut. Místní pláž, kterou z větší části lemuje dřevěná promenáda, se táhne v délce tří kilometrů. Když se sem dostanete, zkuste se vydat do Meigs Point Nature Center, kde se dozvíte, co se v daný den nebo týden v oblasti děje. Zpravidla se tu organizují aktivity pro lidi všeho věku. Na denním pořádku jsou výlety do přírody, pozorování mořských ptáků nebo učení se rozpoznávat místní flóru.

pláž Hammonasset

Každý týden se koná safari, plavby na kánoích nebo se tu pořádají Nature Ninjas, kde se naučíte o konzervačních technikách a ochraně přírody. Vstup na pláž, do Nature Center a do parku samotného je zdarma. Mimochodem tu je na 500 stanovišť určených pro kemping.

GPS: New London 41°21'06.3"N 72°05'43.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Pi.1415926535, rickpilot2000, Jllm06, Karl Thomas Moore, Morrow LongDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

USA, Connecticut – Groton I
Publikováno: 5.3.2021
Groton leží v malebném zákoutí úžiny Fishers Island Sound mezi řekami Thames a Mystic River. I když toto město na jihovýchodě Connecticutu je malé, pyšní se svou historií a několika zajímavými možnostmi, jak zde strávit čas.

USA, Connecticut – Westport
Publikováno: 29.1.2021
Westport v Connecticutu je kouzelné městečko, které se nachází ve Fairfield County, nedaleko od gigantického New Yorku. Právě Westport je skvělý místem, pokud si chcete odpočinout od rušného velkoměsta a zároveň si užít nějaké zábavné aktivity. Na návštěvníky tu čekají pláže jako z pohlednic, tiché uličky s perfektně zastřiženými trávníky a do toho všeho tu teče svým klidným tempem přímo středem města řeka Saugatuck River.

USA, Connecticut – Greenwich
Publikováno: 30.10.2020
Dnes si uděláme výlet do státu Connecticut, který leží v severovýchodním rohu Spojených států. Z evropských osadníků se sem jako první dostali Holanďané na začátku 17. století a ve 30. letech se tu pak usídlili Angličané. Patří k místům s nejstarším evropským osídlením.

Unikátní procházka po amerických národních parcích
Publikováno: 5.4.2020
Před pár dny jsme vám přinesli informace o virtuálních procházkách po muzeích nebo galeriích a dnes budeme v tomto trendu pokračovat. Tentokrát vám představíme vizuálně i poslechově úžasnou virtuální turistiku po amerických národních parcích.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura
Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – Groton II
Publikováno: 12.3.2021
Minulý týden jsme si odskočili do Grotonu a dnes v této návštěvě budeme pokračovat.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Slunečná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letní čtení s vydavatelstvím CBS v podobě obrazové publikace
2. cena:
Letní čtení s Dajamou v podobě turistického průvodce
1. cena redakce:
Letní balíček překvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakce:
Unikátní čokoláda s Vincentkou
3. cena redakce:
Výběr legendárních turistických map VKÚ

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.7.2021
Šarišské muzeum v Bardejově otevřelo v prostorách Vily Rákoczi v Bardejovských lázních svou novou národopisnou expozici Řemesla našich předků. Severovýchod Slovenska tak opět zvýšil svou atraktivitu a rozšířil možnosti kulturního vyžití.
24.7.2021
Až do září pořádá strážní a informační služba národního parku několik prázdninových exkurzí pro veřejnost. Nahlédnete tak do každodenního života strážců přírody.
21.7.2021
Všichni milovníci slovenské přírody a kvalitního prázdninového čtení by měli sáhnout po novém čísle Krásy Slovenska, které přináší mnoho zajímavých článků, jakož i rozhovorů nebo informací.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Polsku :

TOP 5 MÍST v Polsku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Poznaň – procházky i kultura

Osvětim – vzpomínka na holokaust

Krakov – město králů a jednoho draka

Varšava – zapomenuté město

Wrocław – bývalé sídlo knížete Vratislava I.

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 27. 7. 2021
svátek:Věroslav
dnes:
úterý 27.7.
23 °C
zítra:
středa 28.7.
26 °C