www.infoglobe.cz » USA, Connecticut – nejlepší pláže I

USA, Connecticut – nejlepší pláže I

Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

Pobřeží Connecticutu sousedí s průlivem Long Island Sound, pláže tedy nejsou nejsou omývány divokými vlnami. Přesto by zde plavci měli dbát na bezpečnost, protože voda může být v některých oblastech celkem nebezpečná.

Mnoho pláží v Connecticutu je součástí státních parků, ale i tak zde budete mít víc než dost příležitostí se natáhnout a zaplavat si. Poplatky za parkování jsou docela vysoké, pohybují se od 10 do 65 dolarů, záleží na konkrétním dni v týdnu a lokalitě. Takže které pláže stojí za to?

New London

Nejprve navštívíme New London (Nový Londýn), kde se nachází Ocean Beach Park, ideální místo pro rodinu. Čeká na vás kilometrová pláž s pískem tak měkkým, že se nebudete moci nabažit toho, jak se vám do něj boří nohy. Pokud však není na koupání vhodné období, pak můžete jít do plaveckého bazénu.

Dostat se do Ocean Beach Park můžete zdarma, ale za parkování si už zaplatíte. Uvnitř parku se pak můžete projít po stezkách, udělat si piknik, nechat děti vyřádit se na hřišti nebo ve vodním parku, kde na sebe můžou střílet třeba z vodních děl. Kromě toho je zde obrovská herna starých arkádových her s klasikami jako pinball anebo v Americe známý skee-ball.

řeka Hamonasset   Hammonasset Nature Center

Za návštěvu rozhodně stojí místní zmrzlinárny a restaurace. Na Boardwalk Stage se pravidelně každý týden konají různé události, třeba kouzelnická vystoupení nebo výstavy.

Dále vás seznámíme se státním parkem Hammonasset, který je vůbec největším ve státě Connecticut. Místní pláž, kterou z větší části lemuje dřevěná promenáda, se táhne v délce tří kilometrů. Když se sem dostanete, zkuste se vydat do Meigs Point Nature Center, kde se dozvíte, co se v daný den nebo týden v oblasti děje. Zpravidla se tu organizují aktivity pro lidi všeho věku. Na denním pořádku jsou výlety do přírody, pozorování mořských ptáků nebo učení se rozpoznávat místní flóru.

pláž Hammonasset

Každý týden se koná safari, plavby na kánoích nebo se tu pořádají Nature Ninjas, kde se naučíte o konzervačních technikách a ochraně přírody. Vstup na pláž, do Nature Center a do parku samotného je zdarma. Mimochodem tu je na 500 stanovišť určených pro kemping.

GPS: New London 41°21'06.3"N 72°05'43.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Pi.1415926535, rickpilot2000, Jllm06, Karl Thomas Moore, Morrow LongDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

Unikátní procházka po amerických národních parcích
Publikováno: 5.4.2020
Před pár dny jsme vám přinesli informace o virtuálních procházkách po muzeích nebo galeriích a dnes budeme v tomto trendu pokračovat. Tentokrát vám představíme vizuálně i poslechově úžasnou virtuální turistiku po amerických národních parcích.

Nejlepší pláže na světě pro rok 2020
Publikováno: 23.3.2020
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura
Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.10.2020
15. ročník festivalu dobrodružných filmů Horyzonty se uskuteční 5. až 7. listopadu on-line. Kromě skvělých outdoorových filmů uvidíte i tzv. dotáčky, ve kterých promluví tvůrci a protagonisté některých promítnutých filmů.

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 29. 10. 2020
svátek:Silvie
dnes:
čtvrtek 29.10.
8 °C
zítra:
pátek 30.10.
13 °C