www.infoglobe.cz » USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultura

Publikováno: 22.11.2019
Poznávání Connecticutu dnes završíme ve třetím největším městě tohoto státu, které je zároveň jeho významným ekonomickým centrem. Návštěvníci, kteří sem přijedou, aby si odpočinuli, si mohou vybrat z nabídky parků, přírodních rezervací, tras podél řeky a několika pěkných pláží.

Pokud však prahnete po živějším zážitku, zkuste místní centrum, které pulzuje skvělými příležitostmi k nákupům, dobrými restauracemi nebo kulturní scénou.

Stamford

Začneme v centru města. To vás určitě nezklame, pokud očekáváte, že budete nakupovat. Zajděte si do Stamford Town Center, protože tam najdete mnoho globálně známých značek jako Macy’s, Vans nebo Barnes and Noble. Pokud by vám vyhládlo, obchodní centrum opusťte a zamiřte směrem na Main Street. Je tu velké množství restaurací, nebudete vědět, kterou si vybrat.

centrum Stamfordu

Dále se můžete od Stamford Town Center vydat po Bedford Street. Tam se také jistě dobře najíte a navíc po jídle můžete zajít na zdravotní procházku do malého Latham Park. Naproti parku stojí stylové kino Avon Theatre, kde hrají hlavně nezávislé filmy. Za lístek pro dospělého tu necháte přibližně 14 dolarů.

Za kulturou můžete jít také do moderně vypadajícího Palace Theatre. Vzhledem se však nenechte zmást, divadlo bylo otevřeno již v roce 1927. Hlavní jeviště je původní, stejně jako menší jeviště UpStage, kde se budete cítit jako v nějakém malém podniku, který je typický pro stand-up vystoupení. Nabídka programu v Palace Theater je opravdu pestrá, vidět můžete komiky, tanečníky i symfonický orchestr.

Palace Theatre   Avon Theatre

Vděčným místem k zastavení je Stamford Museum and Nature Center. Ve Stamfordském muzeu se každoročně vystřídá velká řada exponátů. K vidění je například dílo Gutzona Borgluma, slavného amerického sochaře, kterého neznáte, ale vlastně znáte. Je totiž autorem slavných podobizen čtyř amerických prezidentů – Washingtona, Jeffersona, Roosevelta a Lincolna – které jsou vytesány do skály Mount Rushmore. Každá je vysoká téměř 20 metrů.

Stamford Museum and Nature Center   planetárium Stamford Museum and Nature Center

Umělce bychom ale měli znát i v jiném kontextu. Se svou manželkou totiž zapůjčil velkou část svého pozemku pro vybudování vojenského tábora pro československé dobrovolníky, kteří po výcviku putovali v rámci československé legie do Francie. Navíc se podílel na úpravách Washingtonské deklarace, tedy Prohlášení nezávislosti československého národa jeho prozatímní vládou.

GPS: 41°03'13.7"N 73°32'16.1"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: John9474, Stamford Museum and Nature Center, John9474 (2), John9474 (3), John9474 (4), John9474 (5), NorotonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikováno: 18.10.2019
Dnes budeme v našem poznávání Spojených států amerických pokračovat. V několika posledních článcích jste spolu s námi mohli poznat trochu blíže wisconsinská maloměsta a dnes se vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – nejlepší pláže I
Publikováno: 15.11.2019
I dnes zamíříme do Connecticutu, nádherného státu, kde se psaly dějiny Spojených států. Pokud sem budete mířit s představou odpočinku u moře, pak pro vás máme pár tipů, kde zakotvit.

USA, Connecticut – nejhezčí městečka
Publikováno: 1.11.2019
Connecticut je třetím nejmenším státem ve Spojených státech. Dnes se podíváme na několik nejhezčích malých měst Connecticutu, aby vám plánování vaší dovolené šlo více od ruky.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikováno: 25.10.2019
Po fantastickém Mystic Seaport budeme prozkoumávat další kouty Connecticutu. Konkrétně dnes zamíříme do hlavního města státu, Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yaleova univerzita
Publikováno: 8.11.2019
Cílem našeho dnešního výletu bude connecticutský New Haven. Tento přístav u ústí řeky Quinnipiac se nachází ve východní části státu. Město založili angličtí puritáni ke konci 30. let 17. století.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
14.10.2020
Zítra nabývají na Slovensku platnosti nová opatření související se šířením onemocnění covid-19.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 10. 2020
svátek:Vendelín
dnes:
úterý 20.10.
11 °C
zítra:
středa 21.10.
12 °C