www.infoglobe.cz » USA, Florida – Jupiter

USA, Florida – Jupiter

Publikováno: 23.4.2021
U nás se stále drží chladné počasí, tak vás tentokrát zavedeme do teplejší části USA. Konrétně do města Jupiter, které se nachází v jihovýchodní části státu. Před dvěma lety byl Jupiter hodnocen jako jedno z nejlepších plážových měst ve Spojených státech.

Mimochodem odsud pochází jeden z nejslavnějších golfových hráčů světa Tiger Woods, svého času populární herec Burt Reynolds, basketbalová superstar Michael Jordan nebo známý spisovatel Hugh Howey, jehož sci-fi knihy vyšly také v češtině.

Ve městě na vás čeká pohled na pečlivě udržované zahrady a dvorky a hlavně nádherné pláže, které nejsou posety neřízenou stavbou hotelů a apartmánů. Ve městě však nečekejte nějakou větší nákupní čtvrt nebo divadla a kina. Spíše se můžete těšit na pěkné parky a okolní přírodu.

 Jupiter

Jedna z věcí, která by vám tu neměla ujít, je majákové muzeum Jupiter Inlet Lighthouse and Museum. Tento kouzelný historický maják stojí na kopci, ze kterého je vidět na azurově modrou zátoku.

Červená stavba je obklopena tropickou vegetací a obrovskými fíkovníky. Maják byl zprovozněn poprvé v roce 1860 a dnes se pyšní titulem nejstarší budovy v oblasti Palm Beach County. Muzeum pak schraňuje artefakty poukazující na historii této oblasti. Z vrcholu majáku budete mít skvělý výhled nejen na město, ale také na okolí. Hned u majáku se nachází malý domek Keeper’s Workshop, který funguje rovněž jako malé muzeum.

Jupiter Inlet Ligthhouse

Okolí majáků označované jako Jupiter Inlet Lighthouse Outstanding Natural Area je jednou ze tří svého druhu v USA. Kromě majáku, který jednoznačně patří k hlavním tahákům této lokality, se tu můžete projít po turistických stezkách, jež vám představí unikátní místní ekosystémy. Na severním okraji rezervace se nachází vyhlídková věž s výhledem na lagunu, v níž plavou kapustňáci, kterým se přezdívá mořské krávy.

 Jupiter

Pokud byste měli chuť se dozvědět něco více o místní historii, pak zajděte k výstavní viktoriánské vile DuBois Pioneer Home, kterou naleznete ve stejnojmenném parku kousek od pláže na vrcholu kopce. Dům postavili Harry a Susan DuBoisovi na konci 19. století a řadí se spolu s majákem k nejstarším budovám v Palm Beach County.

Pěkné přírodní scenérie si užijete v chráněné oblasti Blowing Rocks Preserve na ostrově Jupiter Island. Na dlouhé hodiny se tu příjemně ztratíte chozením po místních stezkách, kde uvidíte místní flóru a faunu včetně ohrožených želv, o které se stará útočiště pro ohrožené živočišné druhy Hawley Education Park. Za pěkného slunného počasí stojí za to rozložit lehátko na místní pláži a užívat si ticho a pohled na vlny.

Jupiter

Pokud do oblasti cestujete s dětmi, pak pro vás máme skvělý tip. Vezměte je do Carlin Park, kde je pláž spojená s mnoha dětskými hřišti, ale také tenisovými a volejbalovými kurty. Tady se rozhodně nudit nebudete. Kromě toho na vás čekají skvělé výhledy na oceán a určitě využijte možnost si tu uspořádat piknik. Kdybyste s sebou žádné jídlo neměli, tak v místním Lazy Loggerhead Café své hladové žaludky jistě nasystíte.

GPS: 26°56'57.3"N 80°05'03.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: D Ramey Logan, Stephen Ewen, Beth Scupham, Jtesla16, Clinton and Charles RobertsonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Florida – Boynton Beach
Publikováno: 9.4.2021
Počasí se v posledním týdnu zkazilo a výrazně se ochladilo. Vydejme se proto někam do tepla, třeba na slunnou Floridu. Přibližně hodinu jízdy autem severně od Miami dorazíte do města Boynton Beach, které je domovem pro přibližně 80 tisíc obyvatel a pro dalších 6 milionů v aglomeraci.

USA, Florida – Lauderdale-by-the-Sea
Publikováno: 14.5.2021
Lauderdale-by-the-Sea je město přibližně 50 kilometrů severně od Miami a je v podstatě součástí širší aglomerace Miami. Žije tu asi 6 tisíc obyvatel, ale i když jde o malé město, neznamená to, že je tu nuda. Jedním z nejdůležitějších míst je náměstí Anglin's Square, které se nachází poblíž pobřeží Atlantického oceánu. Toto barevné náměstí neustále hýří životem a je skvělé si sednout na terase jedné z restaurací, dýchat čerstvý vzduch vanoucí od oceánu a zároveň si u toho pochutnávat na nějakém dobrém jídle. A opravdu si tu vyberete, a to obzvláště, pokud máte rádi mořské plody a ryby.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikováno: 6.5.2016
V posledních týdnech jsme se věnovali zábavním parkům v Kalifornii. Dnes se ale přesuneme tisíce kilometrů na východ – do slunné Floridy, která je další Mekkou zábavního průmyslu.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy III
Publikováno: 20.5.2016
Marvelovští superhrdinové, Jurský park... Zatím se zdá, že zábavní park Islands of Adventure je zhmotněním převážně klučičích snů. I když mnozí často vystřízliví (a to rychle) během hodin ve frontách pro dvou nebo tříminutovou srandu.

USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů
Publikováno: 8.2.2018
Na jihu Floridy se rozprostírá národní park Everglades, kam míří mnoho turistů. My nejsme výjimkou. Celá oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jeden z parků s nejnižší nadmořskou výškou. Pro Everglades jsou typické rozlehlé mokřady, které pokrývají většinu plochy, dále především aligátoři a krokodýli, kterým mokřady poskytují přirozený domov.

USA, Florida – výlet na Key West
Publikováno: 15.2.2018
Miami a národní park Everglades jsou první dva body, kam se turisté na jihu Floridy vydají. Dalším lákadlem je pak souostroví Florida Keys (název nikoliv anglického, ale španělského původu – Cayo = malý ostrov). Pod tímto názvem se skrývá přes tisíc ostrovů, které se táhnou od jihovýchodního cípu floridského poloostrova v mírném levotočivém oblouku až ke Key West.

USA, Florida: Dobrodružné ostrovy II
Publikováno: 13.5.2016
Jak jsme zmínili minule, jedna z částí velkého zábavního parku Islands of Adventure je zasvěcena superhrdinům marvelovského univerza. Pomyslně jsme se svezli na horské dráze Neuvěřitelný Hulk (The Incredible Hulk), která je podobně jako samotný Hulk zelená a na které můžete na chvíli zažít i pocit beztíže.

USA, Florida: Orlando – zábavní parky
Publikováno: 26.7.2019
Floridské město Orlando jednoznačně patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších světových destinací. Každoročně sem přijedou desítky milionů lidí. To nejzajímavější na tomto městě jsou místní zábavní parky. Do některých z nich jsme vás již vzali – Islands of Adventure, Walt Disney World nebo Universal Orlando.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
32 °C
zítra:
pondělí 21.6.
31 °C