www.infoglobe.cz » USA, Georgia: Atlanta – za historií města

USA, Georgia: Atlanta – za historií města

Publikováno: 13.3.2020
Dnešní pokračování výletu po nejzajímavějších místech v Atlantě zahájíme návštěvou významné kulturní památky – divadla Fox Theatre, které bylo postaveno během 20. let 20. století jako Yaraab Temple Shrine Mosque v duchu přehnaně opulentního arabského stylu. Když byla budova otevřena veřejnosti, noviny o ní psaly jako o „malebné stavbě až znepokojivé grandióznosti za hranicemi představivosti“.

Fox Theater

Hlediště tvoří přes 4 600 míst. Jeviště bylo navrženo tak, aby se zde promítaly filmy i odehrávala živá vystoupení. Vnitřek je replikou arabského dvora, a to včetně noční oblohy s blikotajícími hvězdami. V posledních letech se interiér kina dočkal rozsáhlých revitalizačních prací, cože se týká i nábytku. Díky tomu byl zachován jeho původní vzhled a atmosféra konce 20. let. Dnes si sem můžete zajít na operu, balet, činohru, muzikál, ale také na vystoupení stand-up komiků, jako je Bill Mahler. Takže pokud chcete v Atlantě někam za kulturou, pak lepší místo budete těžko hledat.

Fox Theatre

Pokud se chcete dozvědět více o historii, vyčleňte si čas na Atlanta History Center, což je významný komplex zahrnující Muzeum dějin Atlanty, Muzeum olympijských her, Swan House, farmu rodiny Smithových, Kenanovo výzkumné centrum a několik historických zahrad. Muzeum dějin Atlanty zahrnuje několik stálých sbírek i časté dočasné výstavy. Základ muzejní expozice tvoří samozřejmě výstava o americké občanské válce. Dále tu uvidíte lidové umění amerického Jihu a několik dalších výstav pojících se s dějinami města.

Umělecké muzeum

Zajímavým a řekněme trochu mrazivým místem je historický hřbitov Oakland Cemetery. Byl založen v polovině 19. století na dvou a půl hektarech a původně se mělo jednat jen o zahradu. Během občanské války se však hranice hřbitova rozšiřovaly, aby zde byly pochovány ostatky padlých na bojišti. Nakonec se Oakland Cemetery rozšířil až na bezmála 37 hektarů. V polovině 80. let 19. století došlo k ukončení prodeje pozemků k pochování.

Hřbitov začal postupem času chátrat, v roce 1976 byl Oakland Cemetery ale prohlášen za národní historickou památku a k jeho spravování byla založena nadace Historic Oakland Foundation. Společně s městem se tato organizace stará, aby se historické památce dostávalo nezbytné péče, která by umožnila její zachování pro budoucí generace. Součástí hřbitova je také návštěvnické centrum, a je zde dokonce i obchod se suvenýry.

Oakland Cemetery

Pokud vás v Muzeu dějin Atlanty zaujalo lidové umění amerického Jihu, své znalosti si můžete rozšířit ve vynikajícím Uměleckém muzeu Highových. Muzeum bylo založeno v roce 1905, nicméně od té doby se znatelně rozšířilo a hostí sbírky s širokým záběrem od slovutných děl evropské renesance přes francouzské mistry 19. století po významné americké umělce 19. a 20. století.

GPS: 33°46'23.3"N 84°23'08.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Atlantacitizen, Daniel Mayer, Scott Ehardt, Mike Schinkel, Josh HallettDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu
Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.

USA, Georgia – Savannah
Publikováno: 11.9.2020
Dnes zavítáme do idylického jižanského města Savannah, které se pyšní starými vilami, parky s fontánami a vysokými stromy. Toto relativně malé město má okouzlující šarm a uvolněnou atmosféru. Savannah leží na březích Atlantického oceánu v ústí řeky Savannah, a to hned na hranici s Jižní Karolínou.

USA, Alabama – cestujeme po maloměstech
Publikováno: 3.1.2020
Alabamská maloměsta dnes navštívíme naposledy. Abychom vám dali co nejvíce tipů, podíváme se hned do několika najednou.

USA, Alabama: Fairhope – skvělé místo na důchod
Publikováno: 27.12.2019
Minulý týden jsme spolu prošli malé městečko Guntersville a naším tipem pro dnešní prosincový den je Fairhope.

USA, Alabama: Guntersville – život na venkově
Publikováno: 20.12.2019
Dnes vás provedeme alabamským venkovem, typickým jižanským venkovem, kde uslyšíte pravou americkou country hudbu, ochutnáte pravé americké barbecue a uvidíte významné historické památky. I když velká města jako Birmingham a Montgomery jsou bezesporu velmi zajímavá a turisticky oblíbená, pouze na maloměstě se setkáte s autentickou Alabamou.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 10. 2020
svátek:Beáta
dnes:
neděle 25.10.
12 °C
zítra:
pondělí 26.10.
11 °C