www.infoglobe.cz » USA, Georgia – Savannah

USA, Georgia – Savannah

Publikováno: 11.9.2020
Dnes zavítáme do idylického jižanského města Savannah, které se pyšní starými vilami, parky s fontánami a vysokými stromy. Toto relativně malé město má okouzlující šarm a uvolněnou atmosféru. Savannah leží na březích Atlantického oceánu v ústí řeky Savannah, a to hned na hranici s Jižní Karolínou.

Jedná se vlastně o první město v Severní Americe, které bylo postaveno na klasickém čtvercovém půdorysu. Během americké občanské války byla Savannah ušetřena plundrování unionistickými vojsky, takže tu najdete spoustu příkladů původní jižanské architektury. Nicméně dnes město rovněž oplývá moderní architekturou, ale zachovává si svůj historický šarm, který sem láká turisty.

Savannah

První místo, kam vás v Savannah zavedeme, je Bull Street. Ulici najdete v historickém centru města, kde okusíte to nejlepší z něj. Začněte vaši procházku u radnice, která byla postavena na začátku 20. století. Naproti ní najdete U.S. Customs House neboli celnici, která byla dokončena v polovině 19. století.

radnice

Jižním směrem pak naleznete náměstí Johnson Square, což je nejstarší náměstí ve městě, jenž zdobí episkopální kostel z roku 1838. Ten stojí na místě původního kostela z roku 1733, nejstaršího kostela tehdejší kolonie. Ulicí se můžete projet i v kočáře.

projížďka historickým centrem

Dále vás zavedeme do parku Forsyth, což je největší a patrně nejoblíbenější park ve městě. Založen byl v polovině 19. století, kdy zakládat velké parky v amerických městech bylo velice módní. Velká litinová fontána byla vyrobena v polovině 19. století a jejím záměrem bylo, aby se stala středobodem celého parku. Tato cenná historická památka byla za svoji existenci několikrát restaurována, naposledy v 80. letech 20. století.

Savannah

Park Forsyth je oblíbeným místem pro procházky, a to obzvláště v letních měsících, kdy velké stromy poskytují dostatek stínu jako útočiště před spalujícím letním žárem. Obklopuje ho mnoho zajímavých starých budov. Doporučujeme vám zajít si do parku zejména na jaře, kdy hýří barvami. Pobyt v parku návštěvníkům navíc zpříjemní návštěvnické centrum a kavárna.

Savannah

Posledním místem, kam vás zavedeme, je muzeum National Museum of the Mighty Eighth Air Force, které se nachází mimo město a patří k jedněm z nejlepších muzeí věnujících se druhé světové válce v USA. Zaměřeno je zejména na osmou leteckou armádu. Muzeum schraňuje mnoho předmětů, které ukazují různé fáze největšího konfliktu v lidských dějinách. Nechybí ani letadla jako legendární B-17 neboli létající pevnost.

GPS: 32°04'14.6"N 81°05'43.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Bubba73, Aude, DXR, Tim Johnson, Billy HathornDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Georgia: Atlanta – za historií města
Publikováno: 13.3.2020
Dnešní pokračování výletu po nejzajímavějších místech v Atlantě zahájíme návštěvou významné kulturní památky – divadla Fox Theatre, které bylo postaveno během 20. let 20. století jako Yaraab Temple Shrine Mosque v duchu přehnaně opulentního arabského stylu. Když byla budova otevřena veřejnosti, noviny o ní psaly jako o „malebné stavbě až znepokojivé grandióznosti za hranicemi představivosti“.

USA, Georgia: Atlanta – centrum boje za lidská práva
Publikováno: 6.3.2020
Atlanta je z různých pohledů středem amerického Jihu. Původně bylo město vojenskou základnou, později se stalo důležitou železniční křižovatkou a díky obchodu zažilo velký boom. Během americké občanské války se jednalo o důležitou jižanskou základnu, jež však byla po obsazení unionistickým generálem Shermanem téměř srovnána se zemí. Právě zkáza Atlanty zapříčiněná vojsky Unie se stala inspirací pro Margaret Mitchellovou, zasadila sem svůj epos Jih proti Severu (Gone with the Wind), který jí později vyhrál Pulitzerovu cenu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.9.2020
U příležitosti Světového dne cestovního ruchu (27. září), nabízí Gemersko-malohontské muzeum bezplatný vstup do výstavních a expozičních prostor od 13 do 18 hodin.
24.9.2020
Nová kniha cestovatele Jana Hocka!
• 2 500 kilometrů českou a slovenskou přírodou.
• Pěšky, na kole, lodí, na lyžích i na koni.
• Jednodenní výlety různé náročnosti.
• Příroda národních parků a chráněných oblastí.
• Profesionální a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 27. 9. 2020
svátek:Jonáš
dnes:
neděle 27.9.
12 °C
zítra:
pondělí 28.9.
11 °C