www.infoglobe.cz » USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VII

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VII

Publikováno: 19.2.2016
V naší sérii o Havajských ostrovech se dnes naposledy vydáme do Honolulu a jeho okolí.

Začneme v místní honolulské zoo. Ta leží v parku Kapiolani, což je největší a nejstarší veřejný park na Havajských ostrovech. Na 1,2 km2 najdete kromě zoologické zahrady také basketbalová hřiště, tenisové kurty, hřiště, kde si můžete zakopat s míčem nebo zahrát americký fotbal. Dokonce jsou zde i terče pro lukostřelbu. Když tudy budete procházet, určitě vás bude míjet spousta běžců a možná přijedete v období, kdy se tu koná honolulský maraton.

honolulská zoo

Zoo byla otevřena již v roce 1877 z iniciativy krále Davida Kalākaua, ale během velké hospodářské krize ve 30. letech byla pro nedostatek financí téměř zavřena. V zoo uvidíte přes 1 200 zvířat – desítky druhů savců, mezi nimi i ohrožené druhy jako nosorožce dvourohého, geparda, šimpanze či slona indického. Dále můžete vidět mnoho ohrožených druhů ptáků a plazů (včetně krokodýla nilského).

Průměrně ji ročně navštíví 600 tisíc lidí. Do nejúspěšnější zoo v České republice (pražská zoo) přijde ročně více než dvakrát tolik lidí. 

Honolulská zoo však postrádá akvária. Pokud vás více zajímá mořský svět, pak vám doporučujeme navštívit Waikiki Aquarium. Jedná se o druhý nejstarší mořský svět ve Spojených státech. Za dvanáct dolarů se vám otevře areál, kde uvidíte kromě různých mořských živočichů (želv, tuleňů, exotických ryb) i krásné korály.

Waikiki Aquarium

Na stránkách Waikiki Aquaria se můžete podívat na webkameru, která je nepřetržitě nastavená na koutek tuleně havajského.

Jestliže máte chuť na krátký výlet do přírody, pak se vydejte na Diamond Head. Útvar, který je zbytkem po mohutné sopce, která vybuchla před cca 200 tisíci lety. Dnes je Diamond Head národní přírodní památkou a je na většině pohledech a fotkách Oahu či Honolulu.

Waikiki a Diamond Head

Pro turisty je bohužel přístupný pouze zlomek torza vulkánu. Přibližně kilometrová stezka, jejíž zdolání trvá asi hodinu a půl, vás dostane nahoru na hřeben. Výhled určitě oceníte.

slavná pláž Waikiki

A když už jsme v Honolulu, tak by nám samozřejmě neměla uniknout ani slavná pláž Waikiki. Její reálná podoba je pouhým stínem představy, kterou asi máte a která kolem pláže vznikla. Na Oahu určitě najdete i lepší pláže. Waikiki je velmi přelidněná a hlučná. Nicméně jedná se o ikonické místo, kde je pořád něco k pozorování.

Pokračování příště...

GPS: (honolulská zoo) 21°16'15.9"N 157°49'16.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Cristo Vlahos, Cristo Vlahos (2), Meowmeow10, ErgoSum88Brian SnelsonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku I
Publikováno: 8.1.2016
Havajské ostrovy jsou snad známé po celém světě a slovo havaj se používá často ve významu mít pohodu, nemuset nic dělat, zkrátka lážo plážo.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku II
Publikováno: 15.1.2016
Mauna Kea neboli Bílá hora je v dnešním článku o Havajských ostrovech naší hlavní zastávkou.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku III
Publikováno: 22.1.2016
Výšlap na sopku Mauna Kea je strhující zážitek. V dnešním díle vám představíme dalších několik míst na největším ostrově Havaj, kvůli kterým stojí za to se sem vydat.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku IV
Publikováno: 29.1.2016
V minulém díle jsme se stavili v Hilu, městě, které leží na západním pobřeží hlavního ostrova souostroví.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VIII
Publikováno: 26.2.2016
V posledním díle o Havajských ostrovech zavítáme na druhý největší ostrov souostroví – Maui. Jmenuje se po synovi bájného mořeplavce, objevitele ostrovů.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku V
Publikováno: 5.2.2016
Minule jsme si na konci našeho výletu udělali menší kulinářskou zastávku na blízkém trhu na ulici Merchant Street. Trh opustíme a zamíříme k paláci ʻIolani, hlavní zastávce dnešní cesty.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VI
Publikováno: 12.2.2016
Honosný palác ʻIolani dnes necháme za sebou. Vracíme se na King Street, odkud budeme pokračovat k dalším turisticky zajímavým místům v Honolulu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
23.6.2019
Od 4. do 7. července se uskuteční největší a nejstarší folklorní festival na Slovensku – Východná 2019, kde se po 65. představí více než tisíc účinkujících. Těšit se můžete na domácí folklorní soubory, dětské folklorní soubory, pěvecké skupiny, lidové hudby a sólisty, špičkové zahraniční soubory, jakož i na vítěze celostátních soutěžních přehlídek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 6. 2019
svátek:Ivan