www.infoglobe.cz » USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VIII

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VIII

Publikováno: 26.2.2016
V posledním díle o Havajských ostrovech zavítáme na druhý největší ostrov souostroví – Maui. Jmenuje se po synovi bájného mořeplavce, objevitele ostrovů.

V posledních desetiletích se ostrov začal stávat velmi populárním a jeho populace začala rychle růst. Obzvláště si ho oblíbili důchodci z USA. Společně se zemědělstvím tvoří turismus páteř ostrovní ekonomiky. Pěstuje se zde například káva, makadamiové ořechy, papája, cukrová třtina nebo ananasy.

Jako potenciální návštěvníky Maui vás ale určitě více zajímá, co vše se na ostrově dá dělat. Jednoznačně si zde můžete užít všelijakých vodních aktivit. Na více než třech desítkách pláží nebo zátok lze třeba šnorchlovat. Koho více láká akčnější kitesurfing, pak stojí za to zavítat do Kanaha Beach parku v severní části ostrova. Jeho nevýhodou ale je, že se nachází hned u letiště. Pokud jste úplní nováčci, není problém si najmout instruktora, který vás vše naučí. Jestli se na akční jízdu na vlnách necítíte, tak si jen sedněte na pláž a pozorujte zkušené kitesurfaře, jak předvádějí své kousky.

Maui

Jednou z vůbec nejhezčích pláží na Maui je jednoznačně Ho'okipa Beach Park. Sice je dost kamenitá, ale najdete tu ty nejlepší vlny na surfování. Po vodních radovánkách se můžete osvěžit třeba čerstvými kokosy a pak se vrátit zpět a pozorovat nádherné vodní želvy nebo surfaře.

Jestliže máte chuť se spíše povalovat na písčité pláži, pak se vydejte na tu s poněkud morbidním jménem Slaughterhouse Beach (slaughterhouse = jatka). Na útesu nad pláží se totiž do 60. let 20. století skutečně nacházela jatka. I po jejich zbourání však název zůstal.

národní park Haleakala

Ale Maui není jen o plážovém nicnedělání. Pokud budete chtít lépe poznat přírodu na ostrově, pak velmi oblíbenou trasou je úzká a klikatá Hana Highway, která je 103 kilometrů dlouhá. Můžete zde vidět zajímavou flóru včetně banánovníků a kvajávovníků (kvajáva hrušková), mnoho vodopádů a užít si skvělých výhledů do okolní krajiny. Nevýhodou je, že je pro svou popularitu velmi frekventovaná. Obzvláště nepříjemné může být, když se budete muset dělit o silnici s velkými zájezdovými autobusy. Na druhou stranu, pokud budete součástí takového zájezdu, tak si Hana Highway užijete možná i více, protože odpadne náročné řízení.

Hana Highway   Hana Highway

Za důležité považujeme zmínit i národní park Haleakala. Jedná se o další populární destinaci, kterou navštíví okolo 1,5 milionu lidí ročně. Patrně nejznámějším místem v parku je kráter sopky Haleakala (3 055 m), který napříč měří přes 11 kilometrů.

kráter sopky

GPS: (Hana Highway) 20°51'16.9"N 156°10'10.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Michael Oswald, Public Domain, Travisthurston, Vikg, Brian W. Schaller, Public Domain (2), GerdbruDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku I
Publikováno: 8.1.2016
Havajské ostrovy jsou snad známé po celém světě a slovo havaj se používá často ve významu mít pohodu, nemuset nic dělat, zkrátka lážo plážo.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku II
Publikováno: 15.1.2016
Mauna Kea neboli Bílá hora je v dnešním článku o Havajských ostrovech naší hlavní zastávkou.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku III
Publikováno: 22.1.2016
Výšlap na sopku Mauna Kea je strhující zážitek. V dnešním díle vám představíme dalších několik míst na největším ostrově Havaj, kvůli kterým stojí za to se sem vydat.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku IV
Publikováno: 29.1.2016
V minulém díle jsme se stavili v Hilu, městě, které leží na západním pobřeží hlavního ostrova souostroví.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku V
Publikováno: 5.2.2016
Minule jsme si na konci našeho výletu udělali menší kulinářskou zastávku na blízkém trhu na ulici Merchant Street. Trh opustíme a zamíříme k paláci ʻIolani, hlavní zastávce dnešní cesty.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VI
Publikováno: 12.2.2016
Honosný palác ʻIolani dnes necháme za sebou. Vracíme se na King Street, odkud budeme pokračovat k dalším turisticky zajímavým místům v Honolulu.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VII
Publikováno: 19.2.2016
V naší sérii o Havajských ostrovech se dnes naposledy vydáme do Honolulu a jeho okolí.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Colorado – velkolepé hory a města
Colorado – stát nacházející se v jihozápadní části Spojených států amerických – nabízí rozsáhlé s...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
23.6.2019
Od 4. do 7. července se uskuteční největší a nejstarší folklorní festival na Slovensku – Východná 2019, kde se po 65. představí více než tisíc účinkujících. Těšit se můžete na domácí folklorní soubory, dětské folklorní soubory, pěvecké skupiny, lidové hudby a sólisty, špičkové zahraniční soubory, jakož i na vítěze celostátních soutěžních přehlídek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 6. 2019
svátek:Ivan